Piontkowski: Marsze równości budzą ogromny opór. Kierwiński: Wg PiS bandyci bijący dzieci będą decydować komu wolno demonstrować?

Jak to minister do młodzieży przemawia..

Dariusz Piontkowski poruszył temat w rozmowie z TVN24. „Marsze równości budzą ogromny opór. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane” – stwierdził polityk PiS, odnosząc się w ten sposób do wydarzeń w Białymstoku. W dalszej części wypowiedzi Piontkowski zarzucił organizatorom marszów, że chcą oni w Polsce forsować „niestandardowe zachowania seksualne”.

 

W nieco odmiennym stylu do wydarzeń białostockich odniosła się Elżbieta Witek z MSWiA, która przyznała, że „nie ma przyzwolenia na chuligańskie zachowania” i zapewniła o tym, że policja będzie reagować na wszelkie przejawy tego typu zachowań. Podobną opinię na ten temat wygłosił Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych.

W trakcie marszu równości doszło do licznych incydentów z udziałem pospolitych bandytów i kiboli. Przestępcy atakowali uczestników parady, bili ich i opluwali. Policja zatrzymała 25 najbardziej agresywnych kontrdemonstrantów.

 

Opozycja wiąże wydarzenia białostockie z polityką „dobrej zmiany”. Jednym z polityków, którzy widzą powiązania między obecnym rządem a skrajną prawicą, jest Donald Tusk. „Kibole, antysemici, homofobia – nic nowego. Tragedią jest władza, która jest ich patronem. Wszyscy przyzwoici Polacy, niezależnie od poglądów, muszą powiedzieć: dość przemocy!” – napisał na swoim Twitterze były premier.

Na najbliższą sobotę zaplanowano w Białymstoku „Marsz przeciw przemocy”. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem lewicowych ugrupowań opozycji.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
darooMariaGrzegorzMarekZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Marsze narodowców budzą chyba jeszcze większy opór, ale o zakazie ich organizacji pisiate jakoś nie przebąkują.

antymoher
antymoher

No masz!Minister Edukacji szczery do bólu-powiedział co kazali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Rozumie,był na marszu i oberwał kamieniem w głowe!Trzyma go do dzisiaj.Strach się bać,biedne dzieciaki w szkołach.

PiJar
PiJar

Mam dla pana „ministra” następującą myśl: skoro nauczanie matematyki budzi ogromny opór w społeczeństwie, to w związku z tym należy się zastanowić, czy jej nauczania nie zlikwidować w najbliższym czasie.
Jakaż to oszczędność środków, które można przeznaczyć na pensje dla „dobrozmianowców”! I jaka oszczędność, gdy zamiast 5000 zł wypłaci się 500 zł, a niedokształcony „suwerenowiec” uzna, że wszystko w porządku.
To właśnie jest kierunek, w którym PiS wiedzie Polskę.

Maria
Maria

Proszę o takich propozycjach nawet nie wspominać, bo facet na którego obliczu maluje się nie tylko brak jakichkolwiek uczuć, ale także bezbrzeżna bezmyślność, zaraz to wprowadzi

Jantar
Jantar

Wg „piramidy nienawiści G. Allporta” jesteśmy na etapie przemocy fizycznej wobec każdego, kto myśli i postępuje inaczej, niż „prawdziwi katolicy”, kto wierzy w inną religię lub jest niewierzący, wobec każdej innej narodowości i rasy. Kolejnym, ostatnim krokiem, jaki został, jest już eksterminacja. Jak w III Rzeczy w latach 30-ych i 40-ych. A Rydzyk z anteny Radia Maryja krzyczy, że „to nie konserwatyzm, ale powrót do normalności”. Normalnością nazywa prawo do bicia kobiet, odebranie kobietom wszystkich praw, przywrócenie niewolnictwa (tak, bo każdy inny to wg kościelnych hierarchów i PiS nie jest człowiek, a jeśli nie człowiek to niewolnik, któremu nie należą… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

A marsze wyjących, prymitywnych „narodowców” z czerwonymi racami to „piękne, rodzinne święto”. Nie do wiary, po Polsce, która tyle wycierpiała w czasie wojny, szaleje faszyzm, a Polacy przyglądają się temu z rozdziawionymi gębami.

Jantar
Jantar

Pewien znajomy z Meksyku jest tym zszokowany! Tak, nawet tam się dziwią, co się u nas dzieje…

Marek
Marek

„Policja zatrzymała 25 najbardziej agresywnych kontrdemonstrantów” – to chyba przekłamanie by zaciemnić obraz, że po raz kolejny policja i służby miejskie działały pobłażliwie. Ja słyszałem z ust rzecznika policji o 4 zatrzymanych, którym postawiono zarzuty (i to tylko zarzut naruszenia nietykalności POLICJANTA nic o napaści na OBYWATELA) i 19 mandatów. Chyba wyolbrzymieniem jest sugerowanie, że danie mandatu to też zatrzymanie. Ponadto nawet takie przedstawienie brzmi słabo, że zatrzymano tylko tych 25 najbardziej agresywnych, a tych nieco mniej agresywnych to nie zatrzymano? Czy to znów przyzwolenie na pewną agresję i to w całkowicie względnej skali, że zatrzymujemy tylko tych najbardziej agresywnych… Czytaj więcej »

Grzegorz
Grzegorz

Minister edukacji do dymisji !!! Powinien podać się sam jeśli wie co to jest honor.

daroo
daroo

Nie wie bo nie czytał słownika wyrazów obcych 🙁

daroo
daroo

Płacenie podatków też budzi ogromny społeczny opór ,może warto zastanowić się nad ich zniesieniem panie MINIstrze