Piontkowski twierdzi, że jego skandaliczna wypowiedź została… „źle odczytana”

MEN w oparach absurdu. Legitymację uczniowską musi „pokwitować’ rodzic

Minister edukacji narodowej nieudolnie próbuje tłumaczyć swoją kuriozalną wypowiedź po Marszu Równości w Białymstoku. Teraz Dariusz Piontkowski twierdzi, że została ona „źle odczytana”. – „Ja tylko mówiłem, że tego typu manifestacje budzą ogromne emocje. One czasami doprowadzają także do zachowań agresywnych i w Białymstoku mieliśmy do czynienia z taką sytuacją. W związku z tym, mówiłem, że warto przygotować się na skutki organizowania takich manifestacji – jednym z nich jest m.in. ogromna skala emocji” – powiedział.

 

Na tym nie poprzestał. Stwierdził także, że „być może był nieprecyzyjny w swojej wypowiedzi”. – „Chciałem wskazać na to, że takie manifestacje, organizowane przez te środowiska budzą duże emocje. Pojawia się kwestia bezpieczeństwa przy okazji tych marszów i niestety, tak jak i w innych miastach, tak w Białymstoku widać, że te emocje znalazły swoje ujście na zewnątrz” – powiedział Piontkowski.

Brakuje jeszcze – często stosowanego przez wielu polityków PiS – „argumentu”, że wypowiedź została wyrwana z kontekstu.

 

Przypomnijmy więc, co dwa dni temu mówił Piontkowski: – „Tego typu marsze, wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne, budzą ogromny opór nie tylko na Podlasiu, także w innych częściach Polski. W związku z tym warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane”. Dodajmy, że Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar domaga się od premiera Morawieckiego wyjaśnień, czy ten komentarz ministra edukacji narodowej wyraża stanowisko rządu w sprawie ochrony wolności zgromadzeń, gwarantowanej w Konstytucji.

bt

Źródło: polsatnews.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
StaryStefanJabisHerodAntypisMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joanna
Joanna

Po wyszczerzonej nowym garniturem zębów Zalewskiej, Piontkowski z twarzą bez cienia emocji, zakuty w stalową maskę. No i te poglądy………………..horror.

Marek
Marek

Kapitalne, genialne, wcześniej nie użyte i kompletnie niespodziewane wyjaśnienie „zostałem, źle zrozumiany”. Słyszycie wyborcy pisu to głownie o was, to was minister EDUKACJI (czyli nauczania waszych dzieci) uważa za idiotów niezdolnych do zrozumienia prostej wypowiedzi. A jak nadal nie rozumiecie wstawcie sobie w cytacie wypowiedzi za słowa „niestandardowe zachowania seksualne, „publiczne propagowanie wartości religijnych” i pomyślcie co powiecie, gdy ktoś posługując się logika tego „ministra” zechce zakazać wam procesji w Boże ciało bo będą one „budziły ogromny opór”. I taka pasująca tu myśl ludzi o wiele mądrzejszych ode mnie: „Kto dla odrobiny bezpieczeństwa, rezygnuje z odrobiny wolności nie zasługuje na… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Przekazy dnia szwankują wolne media naciskają a tu co i rusz jakiś dureń palnie jakieś głupstwo i nie wiadomo jak z tego wybrnąć. Chyba czas utworzyć Ministerstwo Interpretacji.

Jabis
Jabis

Facio nie ogarniający własnych wypowiedzi – ministrem edukacji? Żądać dymisji i … do reedukacji!

Stefan
Stefan

Bo wy nic nie rozumiecie, rozumiecie…..?

Stary
Stary

Panie Piontkowski, chce Pan powiedzieć, że to nie gwałciciel jest winny gwałtu, tylko kobieta, bo się nie tak ubrała?

Marek
Marek

Nawet gorzej, kobieta jest winna gwałtu bo w ogóle była w miejscu gdzie dostrzegł ją gwałciciel, i w ogóle winna bo była kobietą w jego typie. Powinna ani nie być kobietą ani nie być w tym miejscu, tak jak odczytuję myśl tego „osobnika”.