Piotr Duda: będziemy robić dla pracowników wszystko, aby żyło im się w naszej Ojczyźnie źle

"Zapłacisz za te słowa chamie!"

Freudowską pomyłką szef „Solidarności” zdradził prawdziwe cele zakazu handlu w niedzielę. Szef „Solidarności” i wielki orędownik wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę zaliczył wpadkę, która ujawniła o co chodzi w tych dążeniach… Komentując sprawę w TVP Info., powiedział bowiem, że „będziemy robić dla pracowników wszystko, aby żyło im się w naszej Ojczyźnie źle”. I jest bliski celu… Miniona niedziela upłynęła pod znakiem sparaliżowanych galerii handlowych, kolejek pod „Żabkami” i wymiecionych półek na stacjach benzynowych oraz dyskusji nad tym, czy wprowadzony przez rządzącą większość zakaz, to działanie dla dobra pracowników, dla dobra związku zawodowego jawnie popierającego władzę, czy uderzenie w podstawowe wolności Polaków.

https://twitter.com/tomwu74/status/972915160766664705

Jakby zupełnie nie zauważając tego, Piotr Duda święcił triumfy w prorządowej telewizji publicznej. „To zwycięstwo dla prawie miliona pracowników, którzy wreszcie mogli spędzić niedziele w domu z rodzinami, na spacerach” – mówił Piotr Duda. „O to walczyliśmy przez wiele, wiele lat i dotrzymujemy słowa – po Święcie Trzech Króli to następny nasz etap, który jest bardzo ważny, bo pracownikom to się należy. To nie jest ustawa przeciwko konsumentom, to jest ustawa w obronie pracowników handlu. I to nam się udało” – przechwalał się na antenie TVP Info.

Opozycja nie pozostawia na tej inicjatywie suchej nitki podkreślając, że realizowana jest bez pytania Polaków o zdanie, że skutkuje zwolnieniem dziesiątków tysięcy pracowników, zwłaszcza studentów i seniorów, którzy w niedzielę mogli sobie dorabiać, a teraz tę możliwość bezpowrotnie stracili. Twierdzi, że brew powszechnej narracji, zakaz handlu wcale nie był też motywowany chęcią zapewnienia odpoczynku wszystkim handlowcom w Polsce, a jedynie uderzeniem w największych graczy i zagraniczne sieci handlowe. Przyznał to zresztą m.in. Maciej Wąsik, prawa ręka ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, a w niedzielnym programie „Kawa na Ławę”, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki mówiąc, że galerie handlowe są skolonizowane przez obce sklepy, wiec … /?/

https://twitter.com/WasikMaciej/status/972907705529786369

Oliwy do ognia dolał Duda i choć szybko swój lapsus skorygował, ta chwila szczerości najlepiej oddaje plany PiS i „Solidarności” odnośnie dalszych zmian w statusie pracowników. Wiadomo, że trwają prace nad rewolucją w prawie pracy, która wynagrodzi organizację kierowaną przez Piotra Dudę za lojalność i wspieranie polityki rządu radykalnym zwiększeniem znaczenia “S” oraz jej kompetencji.

Lada moment może się okazać, że żyjemy w kraju, w którym to władza decyduje, co nam wolno. Pierwszy krok mamy za sobą.

/j/

Źródło: Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
magdalenaMarekantymohergeorgeZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gboor
gboor

Przestańcie biadolić, bo to żenujące. W cywilizowanym świecie, do którego aspirujemy, takie rozwiązania funkcjonują od dawna i nikt nie protestuje przeciwko pogwałceniu „wolności”. Oprócz wolności jest też równość wobec prawa – większość pracowników ma niedziele wolne, dlaczego sprzedawcy mają być tymi gorszymi?
To są trochę jaśniepańskie problemy osób żyjących w oderwaniu od życia większości społeczeństwa. Przez takie podejście PiS doszedł do władzy i przez takie podejście może się przy niej utrzymać.

Marek
Marek

Człowieku bredzisz! „Większość pracowników ma w niedzielę wolne” to oczywista brednia bo tak naprawdę w pracy są pracownicy kolei, wodociągów i kanalizacji, ciepłowni, elektrowni, szpitali, komunikacji …….. i wszystkich zakładów pracujących w ruchu ciągłym. Po to żebyś mógł w poniedziałek rano zjeść świeżą bułkę i chleb w niedzielne popołudnie i wieczór musza pracować piekarnie…A może i im należy się wolna niedziela dlaczego tylko handel jest uprzywilejowany? Dlaczego pracownik pracujący w ruchu ciągłym ma pracować dwie niedziele w miesiącu i dlaczego ma być „tym gorszym”? Jak wszyscy to wszyscy pracownicy elektrowni ciepłowni i wodociągów też chcą mieć wszystkie niedziele wolne!!!! Kolejarzom… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Dlatego najważniejszym zadaniem KAŻDEGO Z NAS – ludzi trzeźwo myślących jest nie ukrywanie swoich politycznych preferencji, przekonywanie każdego, że PiS to katastrofa dla Polski. Argumentów merytorycznych mamy mnóstwo, PiS dostarcza nam argumentów prawie codziennie. Oświata, służba zdrowia, handel, stosunki zagraniczne (osławione 1:27, a teraz ustawa o IPN), bajońskie premie dla wywalonych na zbity łeb ministrów i premierki Szydłobrochej, skarg, że „nie starcza do pierwszego”, ustawy rolnej, wycinki Puszczy i tak dalej, i tak dalej. Na epitety typu „lewak” „ubek” tylko roześmiać się w głos i zapytać rozmówcę, co on rozumie pod tymi pojęciami. I pytać, pytać, pytać – co rozmówcy… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

To dopiero paradoks … związki zawodowe łapka w łapkę z władzą.
Ciekawe jak na tym wyjdą ludzie pracy, bo związkowi bonzowie, jak widać na przykładzie poprzedniego przewodniczącego Śniadka, profitują i grzeją za przyzwoitą kasę ławy sejmowe.

Zwinka
Zwinka

Zakazywać, nakazywać, karać. PARTIA wie, co dla nas najlepsze.

george
george

pajac

antymoher
antymoher

Nie wierzę!!!!!!!!!!!!!!pierwszy raz kundelek Duda prawdę powiedział.Związkowców już nie potrzebuje bo pislam finansuje jego działania.

magdalena
magdalena

Wątpię czy pracownicy handlu po pracy w piątek i sobotę do 23.00 ochoczo pójdą w niedzielę na spacer, kiedy będą musieli iść do pracy z niedzieli na poniedziałek o 00.15.