Piotr Duda chwali rząd PiS i wyraża sprzeciw wobec wizji przedterminowych wyborów

A co tam jakieś TSUE. Piotr Duda wie swoje

Szef Solidarności, Piotr Duda był gościem radia RMF FM. W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem przewodniczący NSZZ „Solidarność” powiedział, że jego związek nie poprze koncepcji wcześniejszych wyborów parlamentarnych, a koalicjanci Zjednoczonej Prawicy powinni zdawać sobie sprawę, że jako pojedyncze partie niewiele znaczą w polskiej polityce.

 

Zdaniem Dudy tylko wspólne działania koalicjantów przynoszą widoczne efekty, które mogą zostać zaprzepaszczone przez toczące się spory pomiędzy partiami. „Nie będę apelował o pojednanie, bo tacy politycy jak Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro doskonale o tym powinni wiedzieć, że sami nic nie znaczą, Jeśli tak by się stało, że Zjednoczona Prawica rozeszłaby się i nastąpiłyby nowe wybory, to niech w ogóle nie przechodzą progu siedziby Solidarności” – ostrzegał na antenie Piotr Duda.

Szef Solidarności podkreślał, że oczekuje od rządu i prezydenta wywiązania się ze wszystkich przedwyborczych obietnic. „Jest wiele spraw do dokończenia wspólnie z panem prezydentem, bo po to walczyliśmy o tę jego kandydaturę. Podpisaliśmy z prezydentem umowę programową, aby została ona do końca zrealizowana, a tam jest jeden bardzo ważny postulat” – mówił przewodniczący. W jego opinii obecny rząd bardzo dobrze wywiązuje się ze złożonych deklaracji pomocowych dla przedsiębiorców związanych z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.

 

Jednocześnie podkreślił, że politycy powinni mieć opracowaną strategię luzowania nałożonych obostrzeń.  „Im bardziej będziemy szli w kierunku wiosny, to zamykanie i obostrzenia związane z restauracjami nie zdadzą egzaminu. Ludzie będą kupowali na wynos, a potem będą grupować się na zewnątrz i wspólnie konsumować. Trzeba wprowadzić obostrzenia, jakieś mierzenie temperatury. Ci, którzy nie wprowadzą w życie tych obostrzeń mają być zamknięci, ale jeśli inni spełnią te wymogi, to niech funkcjonują” – mówił Duda.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Na zakończenie rozmowy szef Solidarności odniósł się do polityki energetycznej rządu i zaznaczył, że „jak rząd będzie wykręcał numery, to wie, co my potrafimy.” Tym samym Piotr Duda przypomniał, że NSZZ „Solidarność” opowiada się za tzw. porozumieniem paryskim i będzie bacznie przyglądał się rządowi, czy środki z UE przeznaczone na transformację gospodarczą są rozdzielane sprawiedliwie.

wb

Źródło: wiadomosci.wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
6 marca 2021 14:34

Ten facet ma fizjonomię przypominającą dowódcę plutonu egzekucyjnego.

Rafapon
Rafapon
6 marca 2021 17:21

Po wprowadzeniu stanu wojennego to faktycznie był w plutonie przypominającym pluton egzekucyjny.

daroo
daroo
6 marca 2021 15:34

Ciekawe co na to kacperek?

Leszek
Leszek
6 marca 2021 16:58
Reply to  daroo

Mówią jednym głosem

Zwinka
Zwinka
6 marca 2021 16:31

To on jeszcze żyje ?!?!

Andrzej
Andrzej
6 marca 2021 17:09

Co żez ku a tego cymbała(jako szefa związku zawodowego) obchodzą wybory ?N iech on się lepiej zajmie tym ja nisko upadła „Solidarność „pod jego i jego poprzednika zarządem .Ze związku zawodowego zmieniła się w przydupasa pisdzielców .Obrzydliwość

Zbyszek
Zbyszek
6 marca 2021 17:31

No ja myślę, że jak już oderwiemy Dojną Zmianę od koryta to ów Duda pierwszy zostanie wyrzucony za próg.

Weronka
Weronka
6 marca 2021 18:15

Był jest i będzie pisowską mendą, on nie ma pojęcia o tym co się dzieje w tym kraju, obudził się z zimowego snu.

Janina
Janina
6 marca 2021 18:55

Cyt.: „jak rząd będzie wykręcał numery, to wie, co my potrafimy.” Tak, tak, wiemy i my, co potrafią Dudy. A ten pseudozwiązkowiec razem z pisiorami sponiewierał etos Solidarności, a to, co pozostało po Wielkim Związku złożył na ołtarzu Jankowskiemu i Głódziowi. Hańba mu po wsze czasy !

Marek
Marek
6 marca 2021 19:18

” że jego związek nie poprze koncepcji wcześniejszych wyborów parlamentarnych” a ktoś się będzie jego i „jego” (ha, ha, ha ) związku pytał? Odwaliło mu już do reszty.? Wydaje mu się, że on jest 4tym koalicjantem polskiej zjednoczonej prawicy rabunkowej? Bo to, że jego związek nie ma nic wspólnego z dbaniem o dobro pracowników to jest coraz bardziej oczywiste.

smętek
smętek
7 marca 2021 13:17
Reply to  Marek

O tym samym pomyślałem, co Piotr Duda może w sprawie wcześniejszych wyborów?

Czytelnik
Czytelnik
6 marca 2021 20:14

To się nazywa chichot historii były zomowiec na czele Solidarności,z której zrobił ruch oazowy i kółko różańcowe w jednym.

daroo
daroo
11 marca 2021 08:06
Reply to  Czytelnik

Pominąłeś szkółkę niedzielną 🙂

marian
marian
7 marca 2021 09:59

Jeżeli któryś z dudów otworzy gębę to od razu widać że to imbecyl.