Piotr Duda grozi: „Związek zawodowy „Solidarność” odpiłował Lenina, to i tak samo tablice [z sierpniowymi postulatami] odbierze”

Piotr Duda grozi: „Związek zawodowy „Solidarność” odpiłował Lenina, to i tak samo tablice [z sierpniowymi postulatami] odbierze”

„Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum Solidarności i władze Gdańska starań NSZZ „Solidarność” o przeniesienie oryginalnych tablic Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z 21 postulatami sierpnia 1980 r. do historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Uznajemy to za kolejną próbę kwestionowania praw związku do własnej historii” – napisano w stanowisku związku, którym kieruje Piotr Duda.

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu została podjęta następująca decyzja: „ECS: Tablice z 21 postulatami strajku z Sierpnia’80 nie zostaną przekazane Ministerstwu Kultury”.

A sam przewodniczący Duda zarzuca prezydent Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz i dyrektorowi ECS Basilowi Kerskiemu, które nie zgadzają się na wydanie przez ECS tablic… łamanie prawa. – „Powiem krótko: związek zawodowy „Solidarność” odpiłował Lenina, to i tak samo tablice odbierze. W ECS pani Dulkiewicz i pan Kerski mogą mieć tysiąc oryginalnych tablic, a i tak zawsze będą wyrobem czekoladopodobnym” – powiedział Piotr Duda.

 

Przewodniczący „S” apelował też do prezydent Gdańska i dyrektora ECS, żeby „nie wszczynali niepotrzebnych sporów”. Można by pokusić o pytanie – i kto to mówi?


Piotr Duda upiera się, że tablice „historycznie są własnością NSZZ „Solidarność”. Przypomnijmy więc, że w świetle prawa autorskiego właścicielami tablic są jej twórcy, czyli Maciej Grzywaczewski i spadkobiercy Arkadiusza Rybickiego. I oni życzą sobie, aby tablice były eksponowane w ECS.

bt

Źródło: wnp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

25
Dodaj komentarz

avatar
23 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
EddieEzyRafał PSŁAWOMIRKava Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
duda Jankowski wstyd
duda Jankowski wstyd

Lepiej aby ten podnóżek pisowski się nie odzywał bo to nie on Lenina odpiłowal on tylko pedofila zabrał na przechowanie

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Historia zatoczyła koło. Trzeba te tablice jeszcze raz ukryć, jak w grudniu ‘81!
P.S. „Solidarność” to nazwa czysto historyczna. A ZNZZ Piotra Dudy nie ma nic wspólnego z Sierpniem ’80 ani z tymi tablicami.

Rafał P
Rafał P

Właśnie tak. Solidarność, której godłem, symbolem był ten powszechnie znany czerwony napis Solidarność, była tylko jedna i praktycznie skończyła się z odwołaniem stanu wojennego. Wtedy (Jaruzel z Kisszczakiem) praktycznie zdelegalizowali ten związek wprowadzając „koncesjonowaną solidarność”. Tak jak nie wypisywałem się z pierwszej Solidarności, tak też i nie zapisałem się też do tej solidaryzującej się z Kiszczakiem. A symbolem tej dzisiejszej to może być Kacperek Dudy, który bywa przyjmowany z honorami.

Zwinka
Zwinka

O, Kacperek wyszedł spod szafy.

Andy
Andy

Zomowiec Duda straszy ? Czym ? Pa)ją ?

Jasko
Jasko

Dzierżyński. Lenina to ty masz na Nowogrodzkiej .

Bart
Bart

Nic mi nie wiadomo o piłowaniu Lenina przez Dudę, natomiast deklaracje dot. tablicy w ECS to zwyczajnie zapowiedź kradzieży, Kto tego buraka wybrał??? Przy nim nawet Krzaklewski, choć łgał jak najęty o rzekomej bezbożnej konstytucji, wydaje się całkiem strawny, Ze Śniadkiem go nie porównuję, bo ten zawsze wydawał mi się lekko upośledzony.

Aleksander
Aleksander

Piotruś,nie strasz,nie strasz………

Stan
Stan

Nieaktualne instrumenty PiS. Kaczor gra na Dudach łabędzi marsz pogrzebowy obozu rządowego.

Janusz
Janusz

czas odpiłować i zezłomować dudę !

Maria
Maria

a nawet dwóch

toja
toja

ZOMOwiec znowu chce podpalić czego jeszcze PiS nie podpalił.

Michał
Michał

Ale i tak z muła nie zrobi się konia wyścigowego.

Krzysztof
Krzysztof

Związkowiec zawodowy grozi??? Co za czasy…

Zbyszek
Zbyszek

A czy Solidarność jest wystarczająco silna, żeby odpiłować Dudę?

MIranda
MIranda

wandalizm , groźby , zastraszanie to bandyckie metody . Czy w tym kierunku idzie piotrowa dudowa Slidarność ? Zbrojne ramię partii PiS ?

Jan
Jan

….ooo! ZOMO wróciło z Barbórki w Donbasie i drze ryja..

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Pora znów zamurować…

stefen
stefen

kolejna PISowska morda

HENRYK
HENRYK

TY ZOMOLU JAKIE TY MASZ PROWO DO TYCH TABLIC.

Irena
Irena

Piotrus to może sobie odebrać gacie z pralni !

Kava
Kava

Duda chce wywołać wojnę domową.

SŁAWOMIR
SŁAWOMIR

Niestety ten prawdziwy ruch związkowy „Solidarność” już nie istnieje. To co było jest już historią a Pan obecny „przewodniczący” Du-a niema żadnego prawa ani historycznego a tym bardziej moralnego do spuścizny tego ruchu.
Wie że się kończy i on i niestety czas prawdziwych niezależnych związków zawodowych więc łapie się jak celebranta wszystkiego byle zaistnieć. A poważne sprawy związkowe leżą i czekają na nowy oddolny ruch smutne to i takie polski.
Pozdrawiam wszystkich.

Ezy
Ezy

Temu człowiekowi brak kilku klepek w jego małej lepetynie takich durni co mienia się przewodniczącym solidarności to mamy na pęczki przewodniczący jest tylko jeden a ten matol o tym niewie bo go kaczor mianowal

Eddie
Eddie

Duda ty pprostaku i Zomowcu Odpilowala ,,SOlIDARNOSC,, a nie mendy i nieroby takie jak Ty zwane ,,SOLIDARUCHAMI,, Pisimi i kaczym łajnem