Piotr Duda: „Kompletnie mnie nie interesuje co robi ZNP, co robi pan Broniarz (…) My mamy swój protest”

Duda nie chce mieć nic wspólnego z Dulkiewicz. Dotarło to do państwa?!

„Kompletnie mnie nie interesuje co robi ZNP, co robi pan Broniarz. Na pewno nie siądziemy razem do stolika ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. My mamy swój protest” – mówił na antenie Radia RMF FM Piotr Duda.

W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem szef „Solidarności” podkreślił, że będą domagać się osobnych negocjacji, bo ich postulaty są różne od tych głoszonych przez ZNP. Duda przede wszystkim podkreślał, że reprezentowany przez niego związek „nie zamierza brać uczniów jako zakładników„, co jest według niego wyrazem odpowiedzialności.

Gość Radia RMF FM przypomniał, że „Solidarność” prowadzi negocjacje z rządem od września, reprezentując różne grupy zawodowe.

My dzisiaj walczymy o nauczycieli, ale też pozostałe grupy zawodowe: pracowników urzędów, sądownictwa, prokuratur, czy szeroko rozumianej kultury. Ci pracownicy też są w sytuacji dramatycznej jeśli chodzi o wynagrodzenia.”

Jak zapowiedział Duda rząd na ustosunkowanie się do postulatów „Solidarności” ma czas do 28 marca. Po tym czasie, od 4 kwietnia rozpoczną się protesty przed wszystkimi urzędami wojewódzkimi w całej Polsce.

wb

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

18
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
DarekAndaJacek DolińskiAnaMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Zakres i wygląd zewnętrzny protestu tzw. Solidarności zostały ustalone na tajnym spotkaniu Dudy z Kryształowym i znajdują się pod troskliwą opieką słynnej małopolskiej kurator Barbary Nowak. Tak im dopomóż odnośny biskup i Partia Parowóz Dziejów.

Obserwator
Obserwator

Panie Duda, weź pan sie od nauczycieli ……………….- okradacie ich na równi z pisiorami! nie potrzebujemy takiego obrońcy, weszliście w buty CRZZ- o ile pan wie co to była za organizacja!

Maria
Maria

Nie musiał w buty wchodzić, bo cały czas tam był

Jabis
Jabis

Kacperek zaszczekał? Jak UMIŁ. Beznadzieja zlekceważonego obciachu.

Maria
Maria

Kacperek też dostaje 500+ ?

Leszek
Leszek

Kto nie z pisem, ten przeciwko nam !

Marek
Marek

Nie jestem w 100% pewny, że tak zwana Solidarność Dudy ma za zadanie osłabić protest nauczycieli, osłabić ich żądania i osłabić solidarność nauczycieli, ale takie wypowiedzi Dudy dają solidne przesłanki, że taki właśnie jest cel.

Maria
Maria

Nie ulega wątpliwości, zawsze stał tam gdzie stał… prezes

Marcin
Marcin

Może nie jestem w temacie ale czy tego dzbana nie można zwolnić, gdzie jest prawdziwa SOLIDARNOŚĆ

antymoher
antymoher

Taa,tak sobie myslę-Duduś liczy na kasę i miejsce na jesiennych listach wyborczych i znowu szczeka.A jaki to reprezentatywny związek zawodowy solidarność[nie mylić z SOLIDARNOŚĆ] reprezentuje?WIDZĘ ,ŻE SZYKUJE SIĘ USTAWKA JAK W PROTEŚCIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH W SEJMIE-porozumienie podpisali ci ,którzy nie strajkowali.

Rafal P
Rafal P

Solidarność Kacperka solidaryzuje się z rządem Kaczyńskiego.

Zwinka
Zwinka

Nic nowego, solidaryzowała się z Kaczyńskimi już za Śniadka. Duda z wąsami wszedł w te buty, tylko jeszcze wygodniej (jeśli to w ogóle jest możliwe).

Irena
Irena

Nie zasiądzie…. bo dywanik u prezesa murowany !!!

Barbara
Barbara

Panie Piotrze ! Nie jest pan godzien występować w imieniu nauczycieli !!!

Ana
Ana

jaką sprzedajną hieną trzeba być, by tak jak Piotr Duda zeszmacić Solidarność do tego stopnia, by ze związku walczącego o
wolność i prawa pracownicze, zrobić agendę rządową poniżającą pracownika i jego godność. Widać, że woda sodowa przewróciła mu w głowie.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Bo to nie żadna „Solidarność” jest, tylko Zależny Niesamorządny Związek Zawodowy (ZNZZ) Piotra Dudy!
Ciekawe, kiedy przebierze się miarka i członkowie ZNZZ Piotra Dudy wywiozą swojego przewodniczącego na taczkach?

Anda
Anda

Solidarność nauczycielska (czyli pis w przebraniu) liczy niecałe 70 tys. członków i liczba ta stale maleje. Pewnie spadnie do zera, gdy wszyscy zrozumieją, że ich szef nie chce dla nich żadnych podwyżek, żeby nie podpaść swojemu szefowi Jarosławowi K.
Dla porównania – liczebność ZNP to ponad 200 tys,.

Darek
Darek

Najzwyczajniej, WSTYD!!!
Przerost ego i, diabli wiedzą, jakich ambicji nad merytoryką i sensownym działaniem zgodnym z powołaniem na to stanowisko. Niepoparte historyczną prawdą uprzedzenia i ciągle mielone te samy w różnych zestawieniach komunały i bzdury. Tak właśnie rozbija się jedność środowiska i to dobitnie świadczy, że wcale, ale to wcale nie zależy temu komuś na tej części społeczeństwa mającej dość wykorzystywania przez pracodawcę.
LIPA!