Piotr Duda ma zwrócić 25 tys. złotych

Piotr Duda ma zwrócić 25 tys. złotych

Rada Dialogu Społecznego to gremium pozwalające na dialog między pracownikami, pracodawcami i rządem. „Czwartego marca na posiedzeniu rady, przewodniczący NSZZ „”Solidarność” Piotr Duda oświadczył, że zawiesza udział jego związku w pracach RDS. Od tego czasu lider związkowy nie pojawiał się na posiedzeniach rady”.

 

Przewodniczący Piotr Duda nie widzi problemu w fakcie, że mimo jego półrocznej nieobecności na posiedzeniach rady jego konto jest regularnie zasilane kwotą ok 4 tys. miesięcznie. Według przewodniczącego rady Andrzeja Malinowskiego ryczałt przysługuje wyłącznie „za udział w pracach rady” – czytamy na wp.pl

Malinowski jest zdania, że Duda powinien zwrócić ok 25 tys. W tej sprawie skierował do szefa „S” list:  „Rada obraduje i podejmuje decyzje na posiedzeniach planarnych. Nie jest możliwe wykonywanie funkcji Wiceprzewodniczącego Rady, nie biorąc udziału w posiedzeniach Rady, ani Prezydium Rady. (…) Od dnia 4 marca 2020 r. nie biorąc udziału w pracach Rady Dialogu Społecznego nieprzerwanie pobiera Pan jednak miesięczny ryczałt. Przysługuje on Wiceprzewodniczącym Rady Dialogu Społecznego, ale jedynie za udział w pracach Rady. (…) Bez należytej podstawy prawnej uzyskał Pan korzyść majątkową, co oznacza zgodnie z artykułem 405 Kodeksu cywilnego, że bezpodstawnie się Pan wzbogacił”.

 

Na tę chwilę nie ma jeszcze komentarza Piotra Dudy. Myślicie, że przewodniczący zapomniał o tak drobnej kwocie albo nie zwrócił uwagi skąd pieniądze wpływają mu na konto? Czy też mimo braku wykonywania pracy ta kwota mu się po prostu należy?

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Adresatem podobnego listu przewodniczącego Malinowskiego jest także Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.

Panowie, nie wstyd Wam?

/as/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
22 października 2020 19:42

Ok, ale gdzie jest konkretny, jednoznaczny przepis?

Zwinka
Zwinka
23 października 2020 01:29
Reply to  Ryszard

Złodzieje kradną bez żadnego trybu.