Piotr Duda: „Zapłacisz za te słowa chamie!”

Piotr Duda przypomniał sobie, czyje interesy ma reprezentować jako szef Solidarności

Zakaz handlu w niedziele zaczyna już zbierać swoje żniwa. Jak twierdzi prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak w rozmowie z dziennikarzem „Faktu”, zostanie tylko w tym roku zamkniętych 15 tysięcy małych sklepów, a dla porównania „cztery lata temu w ciągu roku zamknięto tylko 600 sklepów. Dokładne wyniki zobaczymy w styczniu, ale już teraz widać, że sytuacja jest dramatyczna”.

Jacek Wilk z koła Wolni i Skuteczni, skomentował tę sytuację ostrymi słowami na Twitterze, pisząc, że „Tak związkowe suk….y, które poza byciem wiecznymi działaczami często niemal nigdzie nie pracowały, ‚pomagają’ naszemu handlowi, czyli małym i średnim przedsiębiorcom. A niech idą burżuje na bezrobocie – cóż związkowych suk….nów obchodzi los tysięcy polskich MIŚów i ich rodzin”.

Wprawdzie Jacek Wilk szybko się zreflektował, usunął swój wpis i przeprosił za nieparlamentarne słowa, jednak już zdążył na niego odpowiedzieć Piotr Duda. Napisał krótko i zwięźle – „Zapłacisz za te słowa chamie!”.

Internauci nie ukrywają, że taka reakcja Dudy jest dla nich nie do przyjęcia. Piszą, „Duda nazywający kogoś chamem, to jak Hitler nazywający kogoś antysemitą… ”, „Czego jak czego, ale o „Kacperku” Dudzie nie można powiedzieć, że nigdy nic nie robił. Przecież w stanie wojennym ten „bohatyr” bronił budynku TVP przed „zabijakami” z Solidarności.”,

„Trudno się z p. Wilkiem nie zgodzić. Oni nie pracują, oni obradują (przy kaweczkach) i szkolą się na wyjazdach. Łapy po składki solidarność pierwsza wyciąga, ale do pomocy ich nie ma. Tak pięknie się z Pisem ułożyli (zwłaszcza na Podkarpaciu)”. Trudno się z tymi komentarzami nie zgodzić.

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
ZgredzinkaKotekdarooRafał P.Waldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek
jurek

Jaką oglądalność miałby film à la „Kler” o działaczach związkowych?
Strach by zajrzał w oczka Kacperka.

Waldemar
Waldemar

Zgadza się. Poza nazwą ten związek ze stara „S” nie ma nic wspólnego. To przypartyjna bojówka.

Zbych58
Zbych58

Ale za to zyskują już stacje bęzynowe Orlenu i inne podległe rządowi.I kto na tym zarabia?

Lehoo
Lehoo

Celne to było. Aż się cham Duda zagotował 🙂

Janina
Janina

Kiedyś, za PRL-u związki zawodowe miały za patrona PZPR, teraz idą ręka w rękę z kościołem. Poparcie tej instytucji daje im możliwość trwania na swoich ciepłych posadach latami. Likwidacja handlu w niedziele to wielki błąd. Można było zawalczyć o lepsze warunki pracy w handlu, większe zatrudnienie, aby dać więcej wolnego ludziom, zmniejszyć nadgodziny. Ale nie, najprościej pozamykać sklepy i galerie, przypodobać się klerowi, niby w obronie jednego z przykazań „aby dzień święty święcić”. I co ? Zapełniły się kościoły ? Chyba jednak nie. Ale Duda i towarzysze zyskali parę punktów u patrona. Ich nic nie obchodzą małe sklepy, które znikną… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

Teoretycznie ustawa miała wesprzeć drobny handel – ale jak to czesto w przypadku tępych doktrynerów – jest odwrotnie. Myślę, ze po odejściu PiS w niebyt zrobimy to, co Węgrzy – czyli zniesiemy ten zakaz, oczywiście zachowując te prawa, o których Pani pisze wyżej.

Rafał P.
Rafał P.

We wrześniu 2015 r. „Newsweek” pokazał „Bałtyk” oczami szeregowych pracowników: Piotr Duda lubi tu odpoczywać od zmagań z biedą i wyzyskiem pracowników. Relaksuje się w apartamencie za 1300 złotych i dostaje wyszywane ręczniki dla psa Kacperka. Na koszt ośrodka korzysta z zabiegów odnowy biologicznej i alkoholu, a na drogę dostaje do bagażnika limuzyny kartony z wędzonymi rybami.
– Przewodniczący Piotr Duda w czasach stanu wojennego był po drugiej stronie, ochraniając z dywizją powietrzno-desantową radio i telewizję. (B. Borusewicz)
Z niego rzecznik robotników, jak z koziej d…y organy.

daroo
daroo

A co na to Kacperek?

Zgredzinka
Zgredzinka

Piesek Dudy, opisany w powyżej przytoczonym artykule „Newsweeka”.

Kotek
Kotek

Powinno być jak na zachodzie związki zawodowe poza zakładem pracy i utrzymanie że składek A nie na garnuszku pracodawcy

Zgredzinka
Zgredzinka

Ooooo …. racja.