Piotr Wawrzyk, niedoszły RPO, wstąpił do PiS, b walczyć o dobro obywateli. Serio?

Piotr Wawrzyk, niedoszły RPO, wstąpił do PiS, b walczyć o dobro obywateli. Serio?

I nadeszła ta długo oczekiwana chwila.

Piotr Wawrzyk, kandydat PiS-u na RPO i wiceminister spraw zagranicznych, podjął wreszcie decyzję i od dzisiaj zasili szeregi swojej ukochanej partii.

Do tej pory bezpartyjny, ale działający w klubie parlamentarnym PiS teraz będzie mógł się realizować jako członek, bo jak mówi, „chciałbym mieć wpływ na politykę partii, jako członek. To jest partia, która odpowiada mi programowo, bo jest prospołeczna. Kładzie nacisk na kwestie społeczne, obywatelskie. Dlatego zdecydowałem się na to w tym momencie i (na wstąpienie) do tej partii”.

Ta decyzja „paradoksalnie wpisuje się w ubieganie się o funkcję RPO. Dlatego, że zadaniem rzecznika jest wspieranie ludzi, którzy mają problemy przede wszystkim z władzą. Ale różnego rodzaju władzą, nie tylko rządową. Przecież władza samorządowa pochodzi z różnych opcji politycznych. Rolą rzecznika jest wspieranie ludzi w tych sprawach”.

Pan Wawrzyk jest przekonany, że właśnie jako członek tak szacownej partii będzie mógł z pełnym oddaniem „reprezentować kwestie ludzi wykluczonych i pokrzywdzonych przez los”.

Faktycznie, PiS jest gwarancją walki z wykluczeniami, pomocy poszkodowanym przez władzę?

Piotr Wawrzyk, niedoszły RPO, wstąpił do PiS, b walczyć o prawa obywateli

Faktycznie jest taka prospołeczna i proobywatelska, jak mówi Wawrzyk?

Oj, coś ten pan Wawrzyk ma mocno zaburzone spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
5 marca 2021 10:22

To członek zwykły, czego oczekiwać po takim członku?

Zwinka
Zwinka
5 marca 2021 11:36

Spójrzcie na tę twarz. Pasuje jak ulał do pisurmanów.

Waldemar
Waldemar
5 marca 2021 14:52

Jak zwykle gramy w salonowca, w którym do znudzenia wiadomy jest wynik. Mgr Przyłębska stwierdzi niebawem, między kolejnym bigosem a kaszanką na gorąco dla prezesa, że niestety, aktualny RPO nie może w dalszym ciągu pelnić swego urzędu, ergo albo skasują w ogóle ten urząd, wzlędnie wyznaczą p.o. czyli faktycznie komisarza ludowego PiS. Z nimi jest ten problem, ze są do bólu przewidywalni, czyli na dobry ład, powinni być łatwym celem w politycznej grze. Niestety, tak nie jest i duzo w tym winy opozycji.