Piotrowicz – „pogromca PRL-u”

Czarny dzień dla Polski

Zawrzało w mediach społecznościowych po deklaracji byłego komunistycznego prokuratora Stanisława Piotrowicza. W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” powiedział: – „Byłem wrogo nastawiony do PRL”.

Musiało to sprowokować kąśliwe komentarze, zważywszy na to, czym Piotrowicz w tamtym czasie się zajmował. „W PRL pod przymusem do pracy w charakterze śledczego raczej nikt nie trafiał” – przypomniał Piotrowiczowi poseł PO Krzysztof Brejza. – „Bo wrogowie PRL wybierali karierę prokuratorską. A dla zaprawy antykomunistycznego charakteru dodatkowo zapisywali się do PZPR” – napisał z ironią na Twitterze.

https://twitter.com/KrzysztofBrejza/status/875614031452581888

Podobnych w tonie komentarzy jest więcej. „Ma większe zasługi w obalaniu komuny niż Frasyniuk. O Wałęsie nawet nie wspominając”, „Całe lata myślał, że należy do PZPN”, „Skromny pogromca PRL-u” – piszą oburzeni słowami Piotrowicza internauci.

https://twitter.com/MWardzyniakowa/status/875597543077314560

Stanisław Piotrowicz był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie, a w 1984 roku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. – „Pomagałem ludziom, a nie szkodziłem. Takie odznaczenie nic w tamtych czasach nie znaczyło. Trzeba znać realia tamtych czasów. Za krytykę stanu wojennego zostałem przeniesiony z prokuratury wojewódzkiej do rejonowej, a później poniewierany licznymi delegacjami. Ostatecznie złożyłem wypowiedzenie z pracy. Na potwierdzenie tych faktów prezentowałem dokumenty podczas konferencji prasowej w Sejmie” – stwierdził Piotrowicz w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Zobacz na Twitter.com
(Źródło: wp.pl)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Piotrowicz – „pogromca PRL-u”"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted

Życie przerosło kabaret, jak śpiewał kiedyś Ross.

Piotruś Pan

Ludzie zmieniają poglądy, zainteresowania i to jest normalne. Wstyd, gdy na siłę zmieniają życiorys.

Waldemar

Jak mawiał prof. Niesiołowski – pasuje jak ulał do Piotrowicza – „antykomunista bezobjawowy”.

smętek

Wśród pisuarów zasiadających w budynku przy Wiejskiej jest wielu takich którzy swoją drogę życiową związali z PZPR. Na ich nieszczęście ich ówczesna partia przestała być przewodnią siłą narodu. Wstąpili w szeregi nowego tworu partyjnego. Metody niszczenia ludzi mają opanowane, posłuszeństwo I sekretarzowi też. Urządzają sobie nowe życie. Piszą nowe życiorysy. Żyją w przeświadczeniu, że są pany.

Mariola

Piotrowicz to politruk i oficer polityczny nowej partii komunistycznej nie wart jest słuchania i komentowania. Za sam wygląd quasimodo z piso landu potępienie mu się należy.

Karusek

Bogiem, a prawdą wszyscy członkowie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i jej Sekretarze doprowadzili
Polską Rzeczpospolitą Ludową do upadku. Polskę pisowską doprowadzi do upadku PiS z jej Prezesem na czele !