PiS będzie domagał się reparacji wojennych także od Rosji

PiS będzie domagał się reparacji wojennych także od Rosji

Reparacje wojenne od Niemiec już PiS-owi nie wystarczają. Jak donosi „Super Express”, zdaniem posłów PiS Małgorzaty Gosiewskiej i Stanisława Pięty odszkodowania Polsce za straty wojenne powinna wypłacić także Rosja.

„Chodzi o biliony złotych, ale dokładna kwota odszkodowań od Rosji powinna zostać skrupulatnie policzona. Powinniśmy oszacować straty i ewentualne roszczenia” – dowodzi poseł Pięta. Wtóruje mu jego koleżanka partyjna Małgorzata Gosiewska: – „Zniszczenia wojenne, które spotkały Polskę ze strony Niemiec i Rosji, były potężne, setki tysięcy ludzi zginęły, ich rodziny noszą traumę psychiczną. Poza tym Rosjanie rozkradli przemysł, dzieła kultury. Powinniśmy domagać się od nich reparacji wojennych”.

O jaką kwotę może chodzić? Portal dorzeczy.pl, powołując się na Dariusza Kalińskiego (autora książki „Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski?”) twierdzi, że Rosja jest winna Polsce 54 mld dolarów.

A może PiS, zamiast zajmować się nierealistycznymi żądaniami, sprowadziłby do Polski wrak prezydenckiego Tupolewa, co szumnie zapowiadał Jarosław Kaczyński po przejęciu władzy?
(Źródlo: se.pl, dorzeczy.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Polka gorszego sortuSobiepanTedshaqWiśnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiśnia
Wiśnia

Gosiewska i żądanie pieniędzy – nic nowego.

shaq
shaq

Powodzenia. Podobnie jak w przypadku pomysłów na reparacje od Niemiec – opozycja przynajmniej raz na tydzień powinna pytać pisowców, co im się udało załatwić.

Ted
Ted

A kiedy padnie pomysł, by wystąpić do Czechów o reparacje za straty jakie ponieśliśmy zajmując Zaolzie i za interwencje sprzed 49 lat ?
„Inteligencja” PiSmanów jest bezdenna

Sobiepan
Sobiepan

Sie domyslam odpowiedzi Kremla- „prosimy o wyznaczenie kwoty, a nasza armia przyniesie toto bezzwlocznie”. I w tym momencie zarowno Gosiewska, jak i Pieta z kurduplem na ten tych miast ZREZYGNUJA z reparacji, zdajac sobie sprawe, ze to nie ’39, tylko 2017 rok i ani Francja, ani Anglia po wystepach Waszcza i Maciory nie kiwna palcem w obronie „prawdziwej” demokracji. O Niemcach nawet nie wspominam.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Anglicy i Francuzi też powinny bulić, bo nas olali w 1939 i to wszystko ich wina. A tak poważnie, to PiSiory nawet wraku Tupolewa odebrać nie umieją, a teraz jakieś reparacje? To może jeszcze za ponad sto lat rozbiorów?