PiS chce kupić głosy, obiecując kolejny już raz drogę ekspresową, nawet wbrew woli mieszkańców, którzy stracą dzięki temu pomysłowi cały swój dobytek

PiS chce kupić głosy, obiecując kolejny już raz drogę ekspresową

Jedną z obietnic, po którą sięga PiS od wyborów samorządowych 2018 roku jest nowa droga ekspresowa S8 na Dolnym Śląsku. Kupował nią mieszkańców regionu premier Morawiecki, przypomniano o niej przed wyborami parlamentarnymi i teraz wrócił do niej Michał Dworczyk. Wprawdzie przez te dwa lata nie opracowano wciąż projektu budowy, ale już „Rada Ministrów przyjęła uchwałę, w której zabezpiecza pieniądze na budowę dróg ekspresowych do 2023 r. Na S8 Wrocław – Kłodzko jest 3,9 mld zł”, ogłosił z dumą szef kancelarii premiera. Czy uda się tą obietnicą załatwić poparcie dla pana Dudy?

Jak widać, rząd idzie na łatwiznę. Woli zaorać pięć wsi, kaplicę i ujęcie wody niż postawić na wariant, który pozwoliłby zachować mieszkańcom ich ziemie i domostwa. W końcu tak lepiej, bo zaoszczędzi się pieniądze na tej inwestycji, a że ludzie stracą swój dobytek to mało ważne.

Trudno się dziwić, że projekt ten budzi powszechny sprzeciw. Już pięć tysięcy mieszkańców połączyło siły i zapowiadają, że „nawet pod Sejm pójdziemy protestować. Będziemy do skutku stać z bronami jak za Samoobrony i nie zgodzimy się, żeby zniszczono życie mieszkańców tego terenu i miejsce, które odwiedza 200 tys. turystów rocznie, bo decydują względy ekonomiczne”.

Borysław Zatoka, radny powiatu kłodzkiego nie potrafi zrozumieć, jak to właściwie jest. „Ten rząd lekką ręką i bez konsekwencji wydawał 70 mln zł na drukowanie kart wyborczych, które leżą teraz w magazynie, czy kolejne miliony na bezużyteczne maseczki, a przy tak ważnej inwestycji nie chce się zgodzić na wariant droższy, ale prospołeczny?”.

Wkurzeni mieszkańcy swoje, a pan Duda swoje, twierdząc, że tak musi być, bo „najważniejsza jest realizacja obietnic i trzymanie się przepisów Konstytucji”.

Zdaje się, że ta kiełbasa wyborcza może przyprawić pana prezydenta o ostrą niestrawność.

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ChermessmętekIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

Tytul moim zdaniem brzmiałby lepiej gdyby było….. NIE DZIEKI pomysłowi ….bo dzięki to moze być tylko cos dobrego…..a PRZEZ POMYSL……ZLY w tym przypadku …… ludzie straca swoje majatki !!!

smętek
smętek

Mam nadzieję, że mieszkańcy nie dadzą się złamać, a pisuary najpierw będą musiały wykupić te czeki (weksle), które przekazały wójtom wybranych gmin. Dworczyk zapomniał, że elektrownie atomowe już zaraz będą budowane, CPK, drony, elektryki i inne cuda na kiju.

Chermes
Chermes

CPK już płynie, nowozbudowanym w Szczecinie promem, przez przekop w Mierzei Wiślanej, do Elbląga. 🙂