PiS chce kupić głosy, obiecując kolejny już raz drogę ekspresową, nawet wbrew woli mieszkańców, którzy stracą dzięki temu pomysłowi cały swój dobytek

Afera hakerska. Ujawniono mail Dworczyka do Karczyńskiego

Jedną z obietnic, po którą sięga PiS od wyborów samorządowych 2018 roku jest nowa droga ekspresowa S8 na Dolnym Śląsku. Kupował nią mieszkańców regionu premier Morawiecki, przypomniano o niej przed wyborami parlamentarnymi i teraz wrócił do niej Michał Dworczyk. Wprawdzie przez te dwa lata nie opracowano wciąż projektu budowy, ale już „Rada Ministrów przyjęła uchwałę, w której zabezpiecza pieniądze na budowę dróg ekspresowych do 2023 r. Na S8 Wrocław – Kłodzko jest 3,9 mld zł”, ogłosił z dumą szef kancelarii premiera. Czy uda się tą obietnicą załatwić poparcie dla pana Dudy?

Jak widać, rząd idzie na łatwiznę. Woli zaorać pięć wsi, kaplicę i ujęcie wody niż postawić na wariant, który pozwoliłby zachować mieszkańcom ich ziemie i domostwa. W końcu tak lepiej, bo zaoszczędzi się pieniądze na tej inwestycji, a że ludzie stracą swój dobytek to mało ważne.

Trudno się dziwić, że projekt ten budzi powszechny sprzeciw. Już pięć tysięcy mieszkańców połączyło siły i zapowiadają, że „nawet pod Sejm pójdziemy protestować. Będziemy do skutku stać z bronami jak za Samoobrony i nie zgodzimy się, żeby zniszczono życie mieszkańców tego terenu i miejsce, które odwiedza 200 tys. turystów rocznie, bo decydują względy ekonomiczne”.

Borysław Zatoka, radny powiatu kłodzkiego nie potrafi zrozumieć, jak to właściwie jest. „Ten rząd lekką ręką i bez konsekwencji wydawał 70 mln zł na drukowanie kart wyborczych, które leżą teraz w magazynie, czy kolejne miliony na bezużyteczne maseczki, a przy tak ważnej inwestycji nie chce się zgodzić na wariant droższy, ale prospołeczny?”.

Wkurzeni mieszkańcy swoje, a pan Duda swoje, twierdząc, że tak musi być, bo „najważniejsza jest realizacja obietnic i trzymanie się przepisów Konstytucji”.

Zdaje się, że ta kiełbasa wyborcza może przyprawić pana prezydenta o ostrą niestrawność.

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
Irena
10 lipca 2020 12:39

Tytul moim zdaniem brzmiałby lepiej gdyby było….. NIE DZIEKI pomysłowi ….bo dzięki to moze być tylko cos dobrego…..a PRZEZ POMYSL……ZLY w tym przypadku …… ludzie straca swoje majatki !!!

smętek
smętek
10 lipca 2020 15:48

Mam nadzieję, że mieszkańcy nie dadzą się złamać, a pisuary najpierw będą musiały wykupić te czeki (weksle), które przekazały wójtom wybranych gmin. Dworczyk zapomniał, że elektrownie atomowe już zaraz będą budowane, CPK, drony, elektryki i inne cuda na kiju.

Chermes
Chermes
12 lipca 2020 18:50
Reply to  smętek

CPK już płynie, nowozbudowanym w Szczecinie promem, przez przekop w Mierzei Wiślanej, do Elbląga. 🙂