PiS chce rozegrać strajk nauczycieli trollami, hejterami i całkowitym chaosem informacyjnym

PiS chce rozegrać strajk nauczycieli trollami, hejterami i całkowitym chaosem informacyjnym

Strajk nauczycieli trwa, a propisowski internet ogarnęło istne szaleństwo. Czas leci, trzeba więc jak najszybciej zdegradować przewodniczącego ZNP, Sławomira Broniarza w oczach narodu, podważyć jego wiarygodność, przekonać, że realizuje wrogie dzisiejszej Polsce, cele i w ogóle kawał z niego drania. Do walki z jednym człowiekiem włączyli się wszyscy: parlamentarzyści PiS, politycy tej partii spoza Sejmu, media publiczne i prawicowe, anonimowe konta w sieci. Zmasowany atak na szefa ZNP trwa…

Jaki obraz Broniarza wyłania się z tej ogromniej, zmasowanej, fali hejtu? Na Twitterze anonimowi trolle piszą o nim, że to „czerwony Bandyta, komunistyczny aktywista, ben Laden, terrorysta, parobek Schetyny, bandzior, fermenciarz na usługach polityków opozycji, postkomunistyczny śpioch, pierwszy sekretarz partii, czerwony gnój i bydlak”. Nieco delikatniej, choć przekaz jest ten sam, mówią o Broniarzu politycy PiS i prorządowe media. Z każdej strony dopadają nas zapewnienia, że to komunistyczny aparatczyk, związany z PO, strajk ma podłoże stricte polityczne i jego celem jest obalenie rządu, a wszystko to kosztem dzieci i dla kariery, która się panu przewodniczącemu marzy.

Prym w atakowaniu Broniarza wiodą takie gwiazdy prawicowych mediów jak Stanisław Janecki czy Dawid Wildstein, który nie ukrywa, że „Najgorsze, co spotkało nauczycieli, to Broniarz. Cyniczny, wykorzystujący ich do swoich gierek”.

W poniedziałek, 8 kwietnia, za pomocą podporządkowanej sobie telewizji publicznej, do ostrego ataku przystępuje rząd. Na okrągło pokazywane są te same zdjęcia, przedstawiające Broniarza w towarzystwie Grzegorza Schetyny lub jego udział w protestach opozycji ulicznej. Fotki krążą w Wiadomościach, na Twitterze i innych mediach społecznościowych, a komentarze pod nimi mogą pozwolić uwierzyć, że ludzie to kupują. Mówi się o jego, całkiem sporym, wynagrodzeniu i sympatiach politycznych zdecydowanie skierowanych w lewo. Aby mocniej tym przekazem uderzyć, dziennikarze pomijają milczeniem, pensje szefów np. Solidarności i ich powiązania polityczne.

Słuchając wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy na temat przewodniczącego ZNP, odnosi się wrażenie, że dostali oni gotowca na kartce, wykuli go na pamięć i powtarzają na okrągło, nawet nie rozumiejąc do końca, co prawda, co kłamstwo. Liczy się tylko przekaz jako taki. Liczy się przeciągnięcie jak największej liczby obywateli na swoją stronę, by wspólnie potępić strajk nauczycieli i pokazać, że większość jest zdecydowanie na nie.

Taka postawa strony rządzącej jeszcze bardziej ośmiela użytkowników mediów społecznościowych. Na 10 kont TT najczęściej wypowiadających się o Sławomirze Broniarzu aż 6 należy do przeciwników strajku, a wśród nich szczególnie wyróżniają się, niejaki @KSdoopy, nazywający strajkujących „komunistyczną hołotą”, @komiliton1, zwracający się do Broniarza per „Słuchaj, czerwony gnoju”, @ewe_kowalski, nie ukrywający swoich związków z PiS-em czy też @AndrzejPAdre1 kocha Polskę, rzucający hasłem „wszystkie hejtują Broniarza

Warto zwrócić uwagę na @Ryszard52140356. Brak zdjęcia, data utworzenia konta to 21 marca 2019r. Aktywność tego konta aż poraża. W tak krótkim czasie wrzucił już 5793 tweety czyli średnio 264 dziennie. Pracuje gość na akord czy co?

Dni mijają, nauczyciele nie odpuszczają, a ten zmasowany atak na przewodniczącego ZNP w sieci nie bardzo skutkuje. Narracja hejterów i trolli nie potrafi się jednak przebić przez poparcie i akceptację środowiska strajkujących i Broniarza. Strajk popiera 52% ankietowanych (sondaż Kantar dla „Gazety Wyborczej”).

Jednak rząd wie, co robi. Narracja z telewizji publicznej idzie coraz bardziej ostra, chaos informacyjny narasta a wszystko to po to, by przestraszyć zwolenników strajku, liczyć, że się pogubią, przestaną weryfikować informacje i wreszcie uwierzą, że tylko partia rządząca ma rację i jest w stanie wskazać właściwą drogę działania.

opracowała Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
zatroskanylukaszJabisantymoherMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jola
Jola

A teraz panie Wildstein proszę podsumować panią Zalewską…

smętek
smętek

On ma wylewać brud na Pana Broniarza i nauczycieli. Zalewska to święta krowa, zupełnie jak w Indiach, i nie ma zgody na jej krytykowanie. Oby nauczyciele świadomi bardzo dużego poparcia wytrzymali ten hejt.

Zgredzinka
Zgredzinka

Toż to przodowniczka pracy …

Bard
Bard

Nie potrzeba roku 1939

Waldemar
Waldemar

Nie przypuszczałem, że jeszcze raz przeżyję propagandę wzorowaną na tej Urbanowej z 1982 roku. Z tą różnicą, ze Urbanowi i ówczesnej topornej TVP nawet nie śniły się takie narzędzia, jakimi dziś dysponuje PiS.

Maciek123454321
Maciek123454321

Mówcie, co chcecie. Początkowo tolerowałem zwolenników PiS-u, potem zacząłem im współczuć. Teraz już niestety gardzę nimi, ponieważ nie chcą widzieć rzeczywistości, jaka ich otacza. Mogę ewentualnie pokiwać z politowaniem głową, gdyż w 80% są to ludzie o inteligencji ameby, w dodatku niesłychanie agresywni. Pozostałe 20% to cynicy, ludzie zaprogramowani na hejt i niszczenie oraz frustraci, którzy sami nie wiedzą, czego chcą.

antymoher
antymoher

HM,ILU FANATYKÓW P I S BIERZE TROLLOWE?

Jabis
Jabis

„Gdy nauczyciele szykowali się do strajku, Zalewska rozdawała nagrody w MEN. Poszło na nie 1,5 mln zł”
Grabi sobie babsko! Oj … grabi.

lukasz
lukasz

jestem za strajkiem. mysle ze w tym kraju sa jeszcze ludzie inteligentni którzy nie uwierzą w brednie rozsiewane przez tych którzy myślą że są ponad wszystko. chyba że ziszcza się Orwelowski scenariusz…..

zatroskany
zatroskany

Teraz robimy Arkusze Organizacyjne na rok szkolny 2019/2020 i nie wiadomo czy wpisywać obecnych nauczycieli czy też kasjerki z biedronki i tych którzy tak ochoczo się wypowiadają na temat nauczycieli. Czekamy na odpowiedź MEN bo termin składania arkusz mija