PiS chce zamknąć usta Sokowizburaka?

PiS chce zamknąć usta Sokowizburaka?

SokuzBuraka chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, a zwłaszcza naszym Czytelnikom. Zamieszczane przez niego memy doskonale opisują rzeczywistość, w której przyszło nam żyć.

Ostre czasami komentarze trafiają w czułe punkty obecnie rządzących i władza właśnie postanowiła ukrócić działalność Sokuzburaka. Posłużyła się w tym celu gdańską prokuraturą, która zajęła się twórcą tej strony. Poszło o mem, dotyczący przeszłości obecnego przewodniczącego „Solidarności” Piotra Dudy. Tekst o mniej znanym w kraju Dudzie został umieszczony na fotografii funkcjonariuszy ZOMO.

Zadziwiający w tej sprawie jest fakt, że urażona poczuła się NSZZ „Solidarność”, a nie rzeczony Piotr Duda. Pełnomocnik związku złożył więc w prokuraturze wniosek o możliwości podejrzenia popełnienia przestępstwa – co samo w sobie jest też kuriozalnym stwierdzeniem. Tym przestępstwem miałoby być umieszczenie wspomnianego mema.

Gdańska prokuratura wydała już postanowienie o zwolnieniu twórcy strony SokzBuraka.pl z obowiązku zachowania tajemnicy związanej z wykonywaniem zawodu. Chce także wiedzieć, kto jest właścicielem strony i kto umieścił na niej mem. Po co? Tak o tym czytamy w uzasadnieniu z prokuratury: – „W toku dalszego postępowania zachodzi konieczność ustalenia informacji teleinformatycznych związanych z zamieszczeniem zdjęcia, albowiem ma to znaczenie dla prowadzonego postępowania oraz dla dobra wymiaru sprawiedliwości”.

 

Odpowiedź na pytanie, dlaczego urażony Piotr Duda nie złożył pozwu w sądzie może być prosta. Sądy ciągle jeszcze są niezależne od PiS. Co do prokuratury, nie można mieć pewności, czy prokurator generalny w osobie Zbigniewa Ziobry nie będzie chciał przyjrzeć się sprawie… Niewątpliwie mamy do czynienia z próbą zablokowania ust bardzo niewygodnej dla PiS witryny.

Przy okazji tej sprawy trzeba wspomnieć o wpisie byłej konsul honorowy Marii Szonert-Biniendy, która „zasłynęła” opublikowaniem na Facebooku zdjęcia Tuska w mundurze SS. To żona jednego z członków podkomisji smoleńskiej Macierewicza. Co w tej sprawie zrobiła prokuratura? Oczywiście – odmówiła wszczęcia śledztwa. W uzasadnieniu prokuratury czytamy: „Sposób, w jaki przedstawiony został Donald Tusk nie odbiega negatywnie od sposobu, w jaki prezentowane są w mediach setki innych osób”.

Orwell w „Folwarku zwierzęcym” pisał: „Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych”.

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
antymoherPiotr i PawełMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

„Sok Z Buraka” jest NIEZNISZCZALNI!!!!

Piotr i Paweł
Piotr i Paweł

Po co skoro nie ukazują się ?

antymoher
antymoher

W PRL-u były Szpilki i co ,goowno partia mogła zrobić!