PiS chce zawrzeć sojusz z narodowcem Marianem Kowalskim?

PiS chce zawrzeć sojusz z narodowcem Marianem Kowalskim?

Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie na razie nie ma, ale jeśli przyjrzeć się wpisowi na Facebooku Konfederacji Narodowej, można nabrać podejrzeń, że coś jest na rzeczy. Na dołączonym do wpisu zdjęciu widać wiceprzewodniczącego PiS Antoniego Macierewicza w otoczeniu członków tego ugrupowania.

 

Jednym z nich jest właśnie Marian Kowalski. Pisaliśmy o jego „dokonaniach” wielokrotnie. Przypomnijmy choćby ten artykuł „Kowalski chce być ministrem i zaprowadzić porządek”.

Do spotkania doszło w biurze poselskim Antoniego Macierewicza w Warszawie dwa tygodnie temu. – „W dniu 14 grudnia 2019 r. przedstawiciele Rady Naczelnej Konfederacji Narodowej oraz zaprzyjaźnionych środowisk narodowych i patriotycznych spotkali się w Warszawie z Marszałkiem Seniorem. Narada mobilizacyjna dotyczyła analizy i oceny aktualnych zagrożeń dla Państwa i Narodu Polskiego. Wszyscy zgromadzeni zdecydowali się na skoordynowane podjęcie adekwatnych kroków zaradczych” – napisano na Facebooku KN. Na fotografii – oprócz Macierewicza i Kowalskiego – widać także Piotra Walentynowicza, wnuka Anny Walentynowicz.

 

Kowalski w rozmowie z gazeta.pl nie chciał powiedzieć, kto zainicjował to spotkanie. Twierdzi, że bardziej istotne jest co innego: – „Skoro Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro zmieścili się ze swoimi ugrupowaniami, to uważamy, że nam też będzie łatwiej pewne rzeczy realizować w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy. Uważam, że czwarty blok w Prawie i Sprawiedliwości może podrzucać jakieś pomysły, nie zabiegając o miejsca na listach wyborczych” – stwierdził narodowiec.

Macierewicz nie chciał rozmawiać z dziennikarzami gazety.pl. O spotkaniu nic nie wie Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
27 grudnia 2019 17:52

Jak zwykle. Nikt nic nie wie dopóki szambo się nie rozleje.

Krzysztof
Krzysztof
28 grudnia 2019 13:11

Sojusz PiS-u z tym łysym, głąbowatym naziolem? No cóż, gratuluję PiS-owi „strategicznego myślenia”…