PiS chce, żeby najbliższe posiedzenie Sejmu było częściowo zdalne 

Awantura w Sejmie. Poseł Szczerba oskarża min. Szumowskiego a marszałek Witek wyłącza mu mikrofon.

„Na sali plenarnej ma być ograniczona liczba posłów. Mają to być przedstawiciele każdego klubu i koła, zaś pozostali posłowie mają mieć możliwość udziału w posiedzeniu Sejmu zdalnie” – poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Głosowanie ma się odbywać za pomocą tabletów.

 

Żeby mogło do tego dojść, konieczna była zmiana regulaminu Sejmu. Uchwała w tej sprawie została przyjęta przez prezydium Sejmu, w którym większość ma PiS. Natomiast w Konstytucji jasno zapisano, że regulamin Sejmu jest uchwalany przez Sejm, a nie przyjmowany uchwałą prezydium.

„Nie ma możliwości, by ograniczać prace Sejmu w sytuacji, gdy nie ma formalnie stanu nadzwyczajnego. PiS-owska większość w parlamencie niestety zajmuje się tylko i wyłącznie mydleniem oczu. Dzisiaj zamiast rozmawiać o treści, o tych najważniejszych rozwiązaniach pani marszałek Witek skupia się na formie, proponując rozwiązania, które są sprzeczne z polską Konstytucją i regulaminem Sejmu”- powiedział przewodniczący PO Borys Budka.

 

– „Sprawa ze zdalnymi obradami Sejmu zaczyna konstytucyjną równię pochyłą – łamiemy Konstytucję, bo wirus, a wszyscy tak boimy się wirusa, że nikt nie zaprotestuje przeciwko jej łamaniu. Wszystko da się uchwalić, gdy ludzie się boją. Rozliczajmy rząd z proporcjonalności działań” – skomentował prof. Marcin Matczak z UW.

A tak do zdalnych obrad Sejmu odniósł się Roman Giertych: – „Próba uchwalania ustaw zdalnie jest jawnym zamachem stanu. Prawda jest taka, że PiS stracił większość w Sejmie, bo część posłów jest na kwarantannie, a część boi się przyjść”. Po chwili dodał: – „Na bazie obecnego Regulaminu Sejmu można przeprowadzić głosowanie imienne poprzez wrzucenie kart z głosowaniem do urny. Wówczas posłowie do sali posiedzeń mogą wchodzić pojedynczo”.

bt

Źródło: TVN24, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
marzenaRafał PMarekJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

No i teraz jeszcze brakuje nielegalnej zmiany konstytucji. Ktoś pisał, że nie mogą tego zrobić, bo stan wyjątkowy na to nie pozwala. Tyle, że wg PiS nie ma stanu wyjątkowego, więc mogą zrobić w tej chwili wszystko tak, jak chce prezes i kościół. A naród w strachu przed koronawirusem zanim się zorientuje, będzie mocno trzymany za mordy. Ktoś tu z komentujących pisał, że pisowcy to tchórze. Jak widać, jednak nie są tchórzami. Cóż, gra idzie o wieloletnie rządy, wieloletnią bezkarność dla swoich i całkowite unicestwienie opozycji i nieposłusznych, czyli o WŁADZĘ ABSOLUTNĄ. Już to gdzieś pisałam i teraz powtórzę: ten… Czytaj więcej »

Marek
Marek

W piątek kolejny raz złamane zostanie prawo i konstytucja. Nie można zmienić regulaminu sejmu w sposób jaki możliwy byłby PO zmianie regulaminu, ale pisu to nie obchodzi, PSLu najwidoczniej też nie, tu zdziwienia nie ma, ale ze lewica nie widzi nic przeciw to dla mnie szok. Ale dzięki temu rozwiązał się jeden z moich dylematów i Biedroń stracił szansę na mój głos, chyba, że wyraźnie się od tego odetnie.

Ja protestuję profesorze M. tak jak protestowałem przeciw nielegalnym uwięzieniu osób pod pretekstem kwarantanny, ale w tym też jestem osamotniony.

Rafał P
Rafał P

A czy przypadkiem Duduś, pucybut Kaczafiego, nie ma specjalnych uprawnień? Tak jak z pominięciem, a raczej olaniem prawa „uniewinnił” przestępcę Kamińskiego, żeby zrobić z niego „naczalnika” służb jawnych, tajnych i dwupłciowych, tak teraz może wymyśleć (na rozkaz Kaczafiego) coś, po czym nam szczeny opadną.

marzena
marzena

Wszyscy mogą pracować i Muszą pracować-lekarze,ekspedientki,farmaceuci,kierowcy wszelkiej maści – w związku z tym dlaczego wybrańcy Narodu sie boja ?To my Naród im płacimy wynagrodzenie za pracę. Czyżby chcieli dostać za taka pracę zasiłek ZUS w wysokości takiej jak narodowi fundują .Gdzie wasza duma narodowa posłowie jedynie słusznej partii.