PiS chciałby zamieść pod dywan sprawę wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu

Winny wypadkowi Beaty Szydło być musi, więc trzeba podważyć wiarygodność świadków obrony?

Sprawa ma paskudny wydźwięk i to zarówno polityczny jak i moralny. PiS–owskiej władzy nie sposób przyznać się do winy, a jakoś musi z tego wybrnąć. Najlepiej zamknąć, skończyć dyskusję i puścić ją w niepamięć, nie ponosząc żadnej odpowiedzialności.  W całej swej desperacji prokuratura dała więc możliwość Sebastianowi K. zakończenia sprawy warunkowym umorzeniem.

Na szczęście młody człowiek, któremu prokuratura postawiła zarzut spowodowania wypadku z kolumną rządową 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu nie jest osamotniony, ma w swoim otoczeniu sprawnych prawników i dobrze wie czym może się skończyć zgoda na taki wariant. „Nie czuję się winny spowodowania wypadku. Dlatego odwołałem się od umorzenia” – oświadczył mediom. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” podkreślił, że oznaczałoby to iż musiałby zapłacić grzywnę, „a później premier Beata Szydło i funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu na drodze cywilnej mogliby zażądać ode mnie odszkodowania”. Zauważył, że w tej sytuacji byłby na dodatek zmuszony zapłacić za uszkodzona limuzynę.

https://twitter.com/Szamotikon/status/1006068188742868992

Jest to tym bardziej prawdopodobne, że PIS–owska władza zachowuje wobec młodego człowieka daleko idący dystans. „Poza tym jednym razem (list Beaty Szydło – red.) pani premier nigdy się ze mną nie kontaktowała, ani listownie, ani przez telefon” – oznajmił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Sebastian K.

Policja podała, że rządowa kolumna trzech samochodów (pojazd ówczesnej premier Beaty Szydło jechał w środku) wyprzedzała fiata seicento; jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rządu, które następnie uderzyło w drzewo.

W wyniku wypadku poważne obrażenia ciała, utrzymujące się dłużej niż siedem dni, odnieśli premier i jeden z funkcjonariuszy BOR – szef ochrony Beaty Szydło.

/p/

Źródło: Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
antyuzurpatorJaninamagdalena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Wspaniała reforma sądów, przez 1,5 roku ciągnie się sprawa wypadku z udziałem Szydło, w której nikt nie zginął. Tempo istnie kosmiczne, takiego przyśpieszenia świat nie widział.

Janina
Janina

Wstrętne pisowskie plemię! Ze złożonymi rączkami , z Bogiem i honorem na ustach podstępnie dążą do zniszczenia tego chłopaka. Poważył się jechać po tej samej ulicy co broszka, a to przecież jej się ta ulica w całości należała !

antyuzurpator
antyuzurpator

I jeszcze chcieliby zasądzić od niego odszkodowanie, żeby odebrać mu pieniądze z inernetowej zbiórki na nowy samochód.