PiS chciało zlikwidować jedną z partii opozycji? Zaskakujące słowa polityka PSL

PiS chciało zlikwidować jedną z partii opozycji? Zaskakujące słowa polityka PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, udzielił wywiadu portalowi Interia.pl. Ludowiec ostrzegł przed eurosceptycznymi wypowiedziami polityków prawicy. Powiedział: „To nie są tylko fanaberie pana Terleckiego – wyjście z UE to poważna sprawa. To ryzyko ograbienia polskich rolników z dopłat, lokalnych wspólnot z pieniędzy na żłobki, przedszkola, na szpitale czy budowę dróg oraz przedsiębiorców ze środków na inwestycje”.

 

Krytycznie odniósł się też do działań naszego wojska na granicy z Białorusią. Stwierdził, że władze, decydując o przerzuceniu jednostek na wschód, chcąc nie chcąc, włączyły się w tegoroczne, białorusko-rosyjskie manewry Zapad.

Kosiniak-Kamysz zapowiedział również swój start w wyborach na szefa partii. „Uważam, że to mój obowiązek. Udało mi się przeprowadzić PSL przez poprzednią, najgorszą kadencję Sejmu w historii, przez najtrudniejszy czas, kiedy dochodziło wręcz do prób likwidacji naszego ugrupowania. Muszę doprowadzić do odbudowy i wzmocnienia partii i do tego, że PSL będzie współrządził po wyborach” – ocenił.

 

Wyjawił też, że PiS próbowało doprowadzić do zlikwidowania PSL. Jak wyjaśnił: „Otwarcie mówiła o tym ówczesna rzecznik PiS Beata Mazurek. PiS robił wszystko, żeby nas zlikwidować – przecież w ostatniej kadencji mieliśmy kłusownictwo polityczne, podkradanie posłów, brak reprezentacji w prezydium Sejmu i komisji do spraw służb specjalnych, pomimo, że mieliśmy klub parlamentarny”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Ludowiec, pod koniec wywiadu, opowiedział o planach reformy Regulaminu Sejmu. „Zależy nam na prawdziwej debacie parlamentarnej – z udziałem obywateli i NGO-sów, konsultacjach, wysłuchaniach publicznych, odpowiedzialności i kontroli władzy ustawodawczej nad władzą wykonawczą – Sejmu nad rządem. Zaproponujemy ‘godzinę pytań do premiera’. Projekty obywatelskie nie będą mogły być odrzucane w pierwszym czytaniu. Chcemy innej roli opozycji – szefowie klubów opozycyjnych mogliby na równych prawach odpowiadać ministrom” – wytłumaczył.

Wspomniane pomysły przygotował konserwatywny senator Kazimierz Ujazdowski.

/kw/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
10 września 2021 19:53

Ostatnie wystąpienia przydudasów Kaczyńskiego (słowo „polityków” nie odpowiadałoby rzeczywistości) świadczą o tym, że rozpoczęło się już przygotowanie artyleryjskie do operacji wyjścia Polski z UE. Nie wolno tego lekceważyć! Przypominam opinię prof. Łętowskiej, że do wyjścia z UE nie potrzeba wcale referendum. Wystarczy przepchnięta przez Sejm ustawa o wypowiedzeniu traktatów unijnych i podpis Dudy.
W tej sytuacji konieczna jest natychmiastowa i intensywna kampania na wsi, skąd pochodzi lwia część wyborców PiS-u. Trzeba ich przekonać, że wyjście z Unii to koniec unijnych dopłat do hektara i innych projektów współfinansowanych przez Unię – bo PiS nie ma już kasy i nie będzie w stanie zastąpić Unii.
„Ciemny lud” (©2005, Jacek Kurski) ogłupiony dodatkowo przez kur.wizję być może nie rozumie, co to praworządność i dlaczego sędziowie powinni być niezawiśli – ale dobrze zrozumie, co będzie oznaczać zakręcenie kurka z unijną kasą.

Jantar
Jantar
11 września 2021 11:12

Ja tylko przypomnę, że Duda w orędziu noworocznym na 2021 rok zapowiedział, że „ten rok będzie rokiem odzyskania pełnej suwerenności przez Polskę”. Więc wszystkie wypowiedzi nie są przypadkowe, a jest to realizacja dawno ułożonego planu wyprowadzenia Polski ze znienawidzonej organizacji, która przeszkadza Kaczyńskiemu we wzięciu nas pod but i wprowadzeniu już bezpardonowych represji – także za zgodą i ku chwale kościoła.

HENRYK
HENRYK
13 września 2021 12:18

BEZ WZGLĘDU NA TO CO CHCE PiS PSL MUSI ZNIKNĄĆ TO RELIKKT PRL, LUDZIE O MENTALNOŚCI GUMOFILCÓW,KLERYKALNE KMIOTY I HAMULCOWI POSTĘPU NA POLSKIEJ WSI. WIEŚ MA PRAWO DO AUTENTYCZNYCH PRZEDSTAWICIELI -CZY BĘDZIE TO AGROUNIA ZOBACZYMY .PANIE KOSINIAK ,TWIERDZI PAN, ŻE PiS WAS NISZCZY -A TO WY POPIERACIE PIS .(POSTAWA SAWICKIEGO) CIESZY MNIE TO, ŻE NIE MACIE SZANS W NOWYCH WYBORACH . SMRÓD PO PRL CZAS WYWIETRZYĆ. WAM ZALEŻ Y TYLKO NA JEDNYM -DORWAĆ SIĘ DO PISOWSKIEGO KORYTA PEŁNEGO FRUKTÓW, POSADZIĆ TAM WASZE RODZINY I ……. Z BOGIEM . POLSKA WIES WAS WYPLUJE . PSL JUŻ JEST TRUPEM .