PiS czasowo wycofał się z projektu o bezkarności. Wróci do niego po wakacjach

Już PiS zadba o to, by nikt nie odpowiedział za maseczki, respiratory czy wybory 10. maja…

Posłowie nie poparli ekspresowych prac nad ustawą ws. bezkarności urzędników. Partia rządząca zajęła się nim na Komisji Finansów Sejmu, lecz zdecydowała, aby kontynuować dalsze prace już po wakacyjnej przerwie.

 

Aż 14 posłów PiS (w tym J. Sasin) podczas głosowania w Sejmie zdecydowało się, żeby odrzucić procedurę ekspresowej pracy nad projektem w tej sprawie. Pozostałych 2 wstrzymało się, 46 zaś w ogóle nie wzięło w udziału w głosowaniu.

Demobilizacja PiS, jak wskazuje RMF FM, jest bardzo rzadko spotykania i raczej nie jest przypadkiem – najprawdopodobniej jest to celowe działanie prawicowców. Dziennikarz tego medium, Patryk Michalski, ustalił, że projekt wprowadził w PiS chaos, ponieważ wielu z polityków nawet nie wiedziało pod czym się podpisuje. Prawicowcy nie wiedzą nawet, kto tak naprawdę stworzył nowy projekt.

 

Wspomniana ustawa zakłada, że przestępstwa nie popełnia ten, kto działał w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa (COVID-19).

Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym, a bez tego naruszenia podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby utrudnione” – zapisano w projekcie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Zapis ten, wbrew wszelkim standardom, miałby obowiązywać również wstecz.

/nt/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321Jantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Zdecydowali, że wrócą do projektu po wakacjach, czyli po rozmowach Kaczyńskiego z Ziobrą, który podobno protestuje. Decyzja o wstrzymaniu prac może też wynikać z obserwacji sytuacji na Białorusi. Może Kaczyński wystraszył się, że jak to teraz przeprowadzą to się w końcu społeczeństwo wkur… i dojdzie do rozruchów, w wyniku czego PiS straci władzę. Możliwe, że Kaczyński wziął na przeczekanie, aż wyjaśni się sprawa Białorusi – będzie wtedy wiedział, na ile może sobie pozwolić z Polakami, żeby zdusić ewentualne protesty.

Maciek123454321
Maciek123454321

To bardzo możliwe.

Maciek123454321
Maciek123454321

W lipcu 1933 roku Reichstag uchwalił ustawę „O ochronie narodu i państwa”, która w praktyce zawiesiła na kołku konstytucję Republiki Weimarskiej. Esesman Ziobro chyba chce wprowadzić coś podobnego.