PiS debatuje z PiSem w TVP

PiS debatuje s PiSem w TVP

TVP urządziła debatę o rządach „dobrej zmiany”. Uczestnikami spotkania byli wyłącznie… kandydaci PiS do Sejmu. To jest ta słynna dziennikarska rzetelność?

 

Rozmowa odbyła się w lokalnej TVP 3 Lublin. W pseudo-debacie uczestniczyli PiS-owscy kandydaci w wyborach, a – dla bezpieczeństwa – na widowni usadowiono członków Forum Młodych PiS (partyjnej młodzieżówki). Osoby kierujące „debatą” naprawdę uważały, że jest ona wiarygodna. „Próbujemy dokonać pewnego oglądu, pewnego podsumowania tego, co się dzieje w Polsce, tej rzeczywistości politycznej, w której tkwimy w różnoraki sposób” – mówił R. Montusiewicz z TVP 3.

Sposób poprowadzenia rozmowy skrytykowali przedstawiciele opozycji demokratycznej. Bartosz Margul z PO – w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” – przyznał, że zaistniała sytuacja, to „absolutny skandal w TVPiS Lublin”.

 

Sprawą zainteresował się również Press.pl. „Program był próbą prezentacji i podsumowania czterech lat „dobrej zmiany” ze strony przedstawicieli podmiotów, które ją realizują: strony rządowej, administracji lokalnej (wojewoda) i samorządu” – przyznał w rozmowie z serwisem R. Montusiewicz. Przedstawiciel TVP 3 stwierdził również, że uczestnikami wydarzenia byli członkowie ugrupowań młodzieżowych; zapomniał dodać, że byli to członkowie ugrupowań jawnie powiązanych z Prawem i Sprawiedliwością.

Czy naprawdę pracownicy TVP i PiS-owcy aparatczycy nie wiedzą co to jest „debata”? To bardzo możliwe; szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę, że niektórzy członkowie PiS niewiedzą nawet co to jest „panteon”

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o