„PiS doprowadził do ostrego spadku Polski w rankingu zdolności militarnych”

"PiS doprowadził do ostrego spadku Polski w rankingu zdolności militarnych”

– „Tego ludowi pisowskiemu Kurwizja nie powie: w rankingu zdolności wojskowych Global Firepower Polska spadła z przyzwoitego 18 miejsca na świecie w 2014 na 24 w 2019. Dumni? Proszę o wytłumaczenie” – napisał na Twitterze Radosław Sikorski. A Tomasz Siemoniak dodał: – „Trzech SZKODNIKÓW z PiS (prezydent Duda, Macierewicz, minister Błaszczak) doprowadziło do ostrego spadku Polski w rankingu zdolności militarnych. Z 18 miejsca w świecie w 2014 r. na 24 miejsce w 2019 r. Eksperci nie punktują za bajki!”. 

Na wpisy Sikorskiego i Siemoniaka zareagowało na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej: – „Polska znajduje się wśród 7 krajów NATO spełniających obowiązek wydatkowania 2% PKB na obronność. Zgodnie z wyliczeniami NATO, PL zwiększyła udział wydatków z 1,85% w 2014 r. do 2,01% w 2019 roku. Wzrost wydatków na wojsko w Polsce potwierdza także Instytut Badań nad Pokojem SIPRI”.

Siemoniak natychmiast zripostował: – „Przecież to 2% PKB jest fikcją, ponieważ z „obrony narodowej” transferowane są znaczne środki do innych resortów. Też wbrew początkowej uchwale RM z MON finansowany jest zakup samolotów VIP. Ponadto nieszczęsne „ławki Błaszczaka”, drogi, strzelnice, hochsztaplerzy Macierewicza…”.

– „Ale przecież Oni podpisują, lansują, już prawie mają F- 35 za parę złotych, mają Patrioty, okręty, śmigłowce, drony Macierewicza…. A jest jak jest…. Ten, który obserwuje i racjonalnie myśli to widzi, co jest tak naprawdę, ale czy to obchodzi wyborcę PiS? Ich obroni WOT!!!!”;

– „Spokojnie przetarg na bojowe kropidła i różańce jest na finiszu, z takim orężem żadna siła nam niestraszna”; – „Można dla rozładowania atmosfery powiedzieć, że ranking uwzględnia ilość portów, więc po przekopie Mierzei Wiślanej awansujemy :)” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał P
Rafał P
27 czerwca 2019 22:32

Najrozsądniej było by się zwrócić do Putina z zapytaniem, gdzie w jego rankingu zdolności militarnych plasuje się Polska.

Nikodem
Nikodem
28 czerwca 2019 01:15

ten ranking to jakaś bzdet,wystarczy,że kilka państw przez odpowiednio długi czas pracowały nad poprawą obronności i osiągnęły cel,wtedy nasz spadek w rankingu jest nieunikniony ,trzy lat z hakiem to za mało czasu by nadrobić zaniedbania poprzedniej ekipy ,czy ranking podaje konkretne przyczyny spadku?jeśli tak to co konkretnie ,laik łyknie taką opinię ,Siemoniak jest ostatnim mającym prawo do wypowiedzi na ten temat,były minister i to w opozycji nigdy nie będzie obiektywny, Sikorski ,przypuszczam ma polaków za ciemny lud,niech tak myśli. PO-PSL prowadziło politykę anty armijną,dnia by brakło na wyliczanie tych wszystkich działań osłabiających naszą obronność.