PiS grabarzem polskiej demokracji

W normalnym świecie normalnych ludzi ci od Kaczyńskiego nie mieliby czego szukać

Ustawa o Sądzie Najwyższym przepchnięta w Sejmie, to samo PiS zrobi jutro w Senacie.

– „To jest czarny dzień w historii Polski. Niszczycie prawo Polaków do niezawisłych sądów, niszczycie polską demokrację, niszczycie polską rację stanu, odbieracie Polakom wolność. Będziecie tłumaczyć się przed swoimi dziećmi i przed swoimi wnukami” – powiedział lider PO Grzegorz Schetyna.

Poseł Borys Budka wręczył marszałkowi Brudzińskiemu listę posłów PiS, którzy mają lub będą mieli sprawy przed niezależnymi i niezawisłymi sądami z prośbą o odsunięcie ich od głosowań. Na liście widnieją nazwiska m.in. Mariusza Kamińskiego, Macieja Wąsika, Mariusza Błaszczaka, Zbigniewa Ziobry.

Poseł Budka zwrócił się do Jarosława Gowina: – „Chcę zaapelować do premiera Gowina. Byłem dumny, że wspólnie zmienialiśmy wymiar sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro wyrzucił do kosza wszystkie twoje reformy. Teraz pokażesz, czy wspólne wartości Polaków są tobie bliskie”.

Ryszard Petru i posłowie Nowoczesnej przekazali Brudzińskiemu dla posłów PiS egzemplarze książki o tyranii.

– „Kompletnie upolityczniacie sądy. Wyprowadzacie nas na Bałkany. Będziecie tracili wpływy, pieniądze i Polaków. Robicie to wszystko po to, by zamykać ludzi. Możecie robić sobie zdjęcia z Trumpem, księciem Williamem, ale nikt w Europie po takiej hucpie nie będzie was poważnie traktować” – powiedział Rafał Trzaskowski z PO.

W głosowaniach blokowych – podobnie jak podczas komisji sprawiedliwości – wszystkie poprawki opozycji zostały odrzucone, a przyjęto iluzoryczne poprawki Dudy.

Jeszcze przed głosowaniem nad całością projektu do głosu dopuszczono do głosu Rzecznika Praw Obywatelskich. Adam Bodnar powiedział, że wszystkie trzy ustawy dotyczące sądownictwa pozbawiają obywateli prawa do wolnych sądów. – „Istotą prawa do sądu jest niezależność sądów. Sędzia nie może znajdować się w sytuacji podporządkowania. Przeciwko ustawie o Sądzie Najwyższym protestuje wiele organizacji i instytucji. To nie są tylko głosy sprzeciwu, to są głosy troski o nasz kraj. Troska także o to, czy będziemy traktowani w Europie jako państwo, któremu można ufać. Poprawki zaproponowane przez prezydenta niewiele zmieniają. Co więcej, pogłębiają stan chaosu prawnego. Te trzy ustawy mają charakter pozorny; ich celem są zmiany kadrowe” – powiedział Bodnar.

Po zakończeniu jego wystąpienia, 235 posłów PiS przegłosowało ustawę o Sądzie Najwyższym. Przeciw było 192, 20 posłów wstrzymało się od głosu.

Butu
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
TedMariaZgredzinkainvictusadama Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adama
adama

Czy to koniec, czy początek?

Zgredzinka
Zgredzinka

Początek końca …. demokracji i początek długiej walki o …. jej przywrócenie.

invictus
invictus

Haniebne i smutne. Ten brunatno-czerwony walec pisuaru jedzie i miażdży podstawy wolnego, demokratycznego kraju! Pośpiech był dla nich konieczny, bo po lpjerwsze: chodziło o zablokowanie rozpatrywania spraw M.Kamińskiego i Przybłędzkiej po wtóre: stworzenie sytuacji wymierzonej przeciw Tuskowi – gdy z ramienia Uni będzie musiał decydować o reakcji Parlamentu Europejskiego oraz trybie postępowania wynikającego z przepisów unijnych ( i wtedy kaczor ma go na widelcu). Nawet neśli Tusk nie b3dzie miał bezpośredniego wpływu na ewentualne sankcje dla Polski, to „swoje” (czyli pisuarskie) sądy „rozliczą” Tuska w kraju! To będzie dotyczyć też innych z opzycji, kt9rzy „narazili się” temu kurduplowi-faszyście! I oto,… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

No i jesteśmy w czarnej dupie !!!
„Ciemnogród” górą.
Biedna młodzież, skończyło jej się sielskie życie.
Przyjdzie jej, tak jak kiedyś nam, walczyć o wolność i demokrację.
Było iść na wybory !!! …. teraz pozostały już tylko niedemokratyczne metody,

Maria
Maria

Polska wlasnie tonie jak Tytanik. Koniec naszej demokracji. Wstyd na caly swiat.

Ted
Ted

O dwóch takich (został tylko jeden) co ukradli księżyc (demokrację).
Ta wersja tej opowieści kończy się smutno.