PiS idzie w zaparte – po nawałnicach rząd pomagał!

„Musi powstać państwowa komisja ds. pedofilii w polskim Kościele”

Stek kłamstw – tak wystąpienie Mariusza Błaszczaka podsumował Grzegorz Schetyna, lider PO. – „Pan już nawet nie jest śmieszny, to jest żerowanie na krzywdzie ludzkiej. To obrzydliwe, za to pan zapłaci, nie tylko politycznie” – mówił do Błaszczaka podczas debaty sejmowej dotyczacej sierpniowej nawałnicy.

Schetyna stwierdził, że rządzący przygotowywali się do długiego weekendu, zamiast zareagować na ostrzeżenia meteorologiczne o nadchodzącej nawałnicy. – „Było przynajmniej kilka godzin, żeby się przygotować. Obraża pan strażaków! To jest nieprzyzwoite, co pan robi. Zrobiliście ustawkę z konferencją z wojewodami – czego pan się chciał dowiedzieć od np. wojewody opolskiego?” – pytał Schetyna.

Przypomniał, co tuż po nawałnicy w sobotę 12 sierpnia robili rządzący. Szydło i Błaszczak byli na urlopach. – „W sobotę wojewoda pomorski Dariusz Drelich pojechał na urodziny abp Głódzia”. W sobotę i niedzielę akcję koordynowały samorządy z marszałkiem województwa pomorskiego. – „Wojsko przyjechało, 65 żołnierzy stanęło nad brzegiem rzeki i mówiło, że przyjechali, żeby dokonać rozpoznania. Taka była prawdziwa aktywność pierwszych godzin. Nie tylko, że nie chcieli pomagać. Dlatego, że nie było koordynacji. Wy nie potraficie tego robić. To pański obowiązek, panie ministrze Błaszczak. To pański obowiązek – pan jako minister miał tam być. W sobotę od rana, pan miał reagować, a pana nie było. I to jest pana odpowiedzialność” – mówił Schetyna w trakcie sejmowej debaty dotyczącej nawałnic.

Błaszczak „chwalił się”, że na wypłaty dla poszkodowanych przekazano 58 mln zł. Jak to brzmi w kontekście wydanych na pisowską kampanię o sądach 19 mln zł?

Mówił też o strażakach, że stanęli na wysokości zadania. I tu – wyjątkowo powiedział prawdę – tylko że to żadna zasługa PiS!
(Źródło: tvn24)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
jacekmędrkowskiBogusławsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Te „głupie ludzie” nie widziały jak rząd się promuje na ich terenach. Czego oni oczekiwali zrozumienia dla nieszczęścia, współczucia, aktywnej pomocy. To tylko Pana Premiera Tuska pytano „jak żyć” kiedy paprykę zniszczyło. Kiedy wreszcie zwolennicy pisuarów zrozumieją, że kurdupel ciągnie nas wszystkich, a więc i ich, w czarną dziurę.

jacek
jacek

(…)To tylko Pana Premiera Tuska pytano „jak żyć” kiedy paprykę zniszczyło.(…)
Tak się składa, że dla rolnika to też życiowa katastrofa… A wrzask już powoli dojrzewa przy ASFie, gdy posypią się embarga na wieprzowinę… już teraz Ukraina obłożyła takowym Podlasie, Lubelszczyznę i Mazowsze.

Bogusław
Bogusław

Błaszczak w swojej odpowiedzi Schetynie bąknął coś o „totalnej opozycji”. Zresztą PiSowcy przy każdej możliwej okazji używają tego epitetu, często bez sensu. A dlaczego by opozycja w Sejmie (i poza sejmem też) nie miała używać – w odpowiedzi – określenia „nieudolny rząd”, „nieudolny(a) minister”, czy „nieudolna premier”?. Myślę, że opozycyjni politycy (i opozycyjni obywatele również) powinni to robić: uporczywie, przy każdej nadarzającej się okazji, z licznymi powtórzeniami. Skądinąd takie określenie jakości obecnej władzy jest najzupełniej prawdziwe.

mędrkowski
mędrkowski

Pis pilny student teorii informacji, żeby dotrzeć do swoich wyborów z konkretnym przekazem, a nie bełkotem musi używać coraz to więcej „bitów”. W końcu zabraknie wyobraźni i skończą się możliwości odbioru przez elektorat, Zapchają się kanały przekazu. Oby, no bo Entropia rośnie.

jacek
jacek

Patrząc na amerykańską reakcję na Irmę można tylko zazdrościć sprawności… Oni nie tylko wprowadzili stan wyjątkowy, ale i sami wyprowadzili wojsko na pozycje wyjściowe na samą wieść o zagrożeniu. A co do rozpoznania… od tego jest zwiad powietrzno-satelitarny, ponadto siły powietrzne powinne mieć gotowość do dokonywania punktowych desantów, w miejscach gdzie jest krytyczna sytuacja.