„PiS, który mówił, że walczy z mafiami VAT-owskimi wpuścił mafię VAT-owską do Ministerstwa Finansów”

PiS chce unieszkodliwić Banasia

„PiS, który mówił, że walczy z mafiami VAT-owskimi tak naprawdę wpuścił mafię VAT-owską do Ministerstwa Finansów. Ta sprawa musi być wyjaśniona w trybie natychmiastowym” – powiedział poseł PO Sławomir Nitras. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Bliscy współpracownicy Mariana Banasia mieli kierować mafią VAT-owską!”.

 

Politycy KO domagają się wyjaśnień od Mateusza Morawieckiego. – „Również jego osobistej roli, bo ci ludzie zostali zatrudnieni w Ministerstwie Finansów w czasie, kiedy on pełnił funkcję ministra finansów” – podkreślił Nitras.

Posłanka Paulina Hennig-Kloska przypomniała, że za wdrażaną przez ostatnie cztery lata reformę skarbowości i powołanie Krajowej Administracja Skarbowej odpowiadał Marian Banaś. – „I od zawsze były uwagi tego typu, że zmiany kadrowe, które następowały w ramach tej reformy mają charakter polityczny, a nie merytoryczny” – stwierdziła posłanka PO-KO. Postawiła też publicznie pytania: – „Ilu jeszcze przedstawicieli mafii VAT-owskiej zasiada w administracji skarbowej na kluczowych stanowiskach? Kto dzisiaj ma zbadać i odpowiedzieć Polakom na to najistotniejsze pytanie: prokuratura Ziobry czy NIK Banasia?”.

 

Poseł PO Zbigniew Konwiński, który był członkiem sejmowej komisji śledczej ds. VAT, zauważył, że przy jej powoływaniu opozycja wielokrotnie domagała się, aby zajęła się ona również okresem rządów PiS, a nie tylko PO-PSL. Jak wiadomo, głosami posłów PiS, wnioski w tej sprawie były odrzucane.

Konwiński zapowiedział, że jeżeli politycy opozycji nie uzyskają od premiera żądanych informacji w sprawie Banasia i jego współpracowników z czasów pracy w MF, to będą domagać się w Sejmie nowej kadencji powołania komisji śledczej ds. VAT i zbadania lat 2015-2019. – „Jeśli PiS nie ma tu nic do ukrycia i ma czyste ręce w tej sprawie, to przed taką komisją nie będzie się bronił” – powiedział poseł PO-KO.

A o tym, w jak kuriozalny sposób broni się resort finansów pisaliśmy w artykule „Wysokie standardy! „Ponad 60 tys. pracowników i akurat czarne owce zdarzyły się na stanowiskach kierowniczych w MF i naczelnik US”.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
daroosmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Sytuacja jak w satyrycznej historyjce, którą opowiadał Pan Bogdan Smoleń. Tam było „oni bomby produkują a o pokój walczą”. A tutaj mafię zwalczają, ale gang specjalistów tworzą.

daroo
daroo

To trochę tak jakby poprosić lisa żeby pilnował kurnika. cyt.” Mają rozmach s###syny „