„PiS kupuje Polaków za ich pieniądze”, czyli festiwal obietnic PiS rozpoczęty

„PiS kupuje Polaków za ich pieniądze”, czyli festiwal obietnic PiS rozpoczęty

– „PiS na zakupach. Kupuje Polaków za ich pieniądze. Znów się uda? – tak na Twitterze skomentował obietnice PiS Piotr Skwirowski z „Rzeczpospolitej”. Podczas konwencji partii Jarosław Kaczyński sypał obietnicami wyborczymi bez opamiętania. Zapowiedział wypłacanie 500 plus od pierwszego dziecka od 1 lipca tego roku, „trzynastkę” dla każdego emeryta w wysokości 1100 złotych już w maju, czyli tuż pod wyborami do PE, brak podatku PIT dla Polaków w wieku 26 lat i młodszych. Prezes PiS obiecał też wskrzeszenie PKS-ów – ma być więcej połączeń autobusowych we wszystkich miastach Polski, a także we wsiach.

Obietnice Kaczyńskiego komentowali dziennikarze. – „PiS składając kolejne obietnice sądzi najwyraźniej, że Polacy zapomną o tym, jak w praktyce wyglądają rządy PiS-u od 3 lat. Obietnica 500+ na każde dziecko była ogłoszona przez PiS w wyborach w 2015 roku” – Przemysław Henzel z onet.pl. – „Cenię w sumie szczerość Kaczyńskiego. Całe jego wystąpienie można podsumować tak – „uważam Was Polacy za kompletnych idiotów, którzy za własne pieniądze lub na kredyt zrobią wszystko co chcę, dając mi absolutnie całą władzę”. Polacy niedługo Kaczyńskiemu odpowiedzą” – Tomasz Lis z „Newsweeka”.

„Będzie tak, jak musi być: jedną ręką się zabierze, żeby drugą rozdawać. A ja przez moment myślałem, że już więcej rozdawać się nie da” – Łukasz Warzecha z „Do Rzeczy”. – „500 plus to 18 mld zł, trzynastka dla emerytów 8 mld zł. To już 26 mld. Do tego PKSy i PIT. 40 mld to najskromniejszy szacunek. Myślę, że bliżej 50 mld zł. Tymczasem brakuje informacji, z czego te wydatki mają być pokryte” – Patryk Słowik z „DGP”.

Podobnie komentowali inni internauci. – „Strach wymusił na deweloperze wypłatę kiełbasy wyborczej”; – „Super, doskonale. Polska rośnie w siłę, a Polacy się bogacą, a potem był 1976”; – „Już obniżenie wieku emerytalnego skończy się katastrofą, a do tego jeszcze to. Brak odpowiedzialności za państwo. Liczy się tylko polityczne trwanie” – pisali na Twitterze.

bt

Źrodło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
smętekZgredzinkaandrzejMaciek123454321Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Głupia kalkulacja. Pieniądze można wziąć ( w końcu są nasze ) i zagłosować PRZECIWKO PiSowi,

Maciek123454321
Maciek123454321

Zagotowało się pisiorom w dupach.

andrzej
andrzej

Nie liczą się z konsekwencją skutków realizacji tych obietnic. Aby utrzymać się u władzy. Dla osiągnięcia tego celu są w stanie zniszczyć gospodarkę…

Zgredzinka
Zgredzinka

Ponieważ „Kryształowy” pozbierał wszystkie propozycje programowe oponentów politycznych i ma zamiar od razu wprowadzić je w życie, to opozycji pozostaje tylko jedno, a mianowicie powiedzieć, że skoro rządzący, jak stwierdził Matołżesz, tak bardzo szanują opozycję, że realizują jej pomysły, to oni obiecują, że będą te zmiany kontynuować, a oprócz tego zapewniają, że już nikt więcej w swoim państwie obrażany i wykluczany nie będzie.

smętek
smętek

Przyspieszy spadanie Polski w czarną dziurę. Prowadzą nas grecką drogą. Grecy mają to szczęście, że są w strefie euro więc pomoc była wyraźna. Co będzie z nami?