PiS ma kandydata na RPO

Piotr Wawrzyk, niedoszły RPO, wstąpił do PiS, b walczyć o dobro obywateli. Serio?

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych jest kandydatem PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich. Taką informację przekazał dzisiaj w trakcie rozmowy na antenie Radia Wnet wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki – czytamy na tvn24.pl.

 

„Zobaczymy, jak zachowają się senatorowie. Mamy nadzieję, że uda się uzyskać większość”– stwierdził Terlecki. Jego zdaniem Wawrzyk to: „poseł, ale można powiedzieć, że mało polityczny, bardziej sprawny urzędnik i prawnik”. Biorąc to  wszystko pod uwagę omawiana kandydatura: „nie powinna wzbudzać jakichś nadzwyczajnych kontrowersji i sprzeciwów opozycji” – zakończył szef klubu PiS.

Piotr Wawrzyk brał udział w negocjacjach w sprawie przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Jest absolwentem Instytutu Nauk Politycznych i Wydziału Prawa i Administracji UW. „Aktualnie jest sekretarzem stanu do spraw prawnych, prawno-traktatowych, Narodów Zjednoczonych oraz konsularnych i parlamentarnych w MSZ, a także posłem”.

 

Sejm dwukrotnie próbował wybrać nowego RPO. W trakcie tych głosowań jedyną kandydatką była, zgłoszona przez kluby KO i Lewicy, mecenas Zuzanna Rudzińska-Bluszcz. Jej kandydaturę wsparło ponad tysiąc organizacji pozarządowych. Przeciwko niej, w  obu głosowaniach, byli posłowie PiS.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Czy kandydatura członka rządu na stanowisko RPO ma szansę uzyskania poparcia Senatu?

/as/

Źródło:tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
17 grudnia 2020 11:58

To będzie dobry towarzysz. Stary PSLowiec chcący do PiSu.

Marek
Marek
17 grudnia 2020 12:17

Kolejny magister bez dorobku na ważnym stanowisku? Czy też poza byciem absolwentem, ma jakieś dokonania i tytuły naukowe? Spytałbym o inteligencję, ale w Polsce ludzie nie chcą słuchać inteligentów i mieć ich na stanowiskach.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
17 grudnia 2020 13:49

Do orki na lewackim ugorze tzw. „praw człowieka” doskonale się nada. Jak senat nie postawi szlabanu – kolejny urząd zaorany. Jak ten głupek od praw dziecka, bijący brawo, gdy arcykapłan toruńskiego kultu złotego wieprza poniewierał werbalnie małoletnie ofiary księży – pedofilów.

Marek
Marek
17 grudnia 2020 15:08
Reply to  Wujo Wkurw

Mam poważne obawy, że senat nie postawi. To będzie cena za dopchanie się przez PSL do koryta, głosowanie za tym osobnikiem przez ich senatorów, albo choć (jeśli to technicznie możliwe) wstrzymanie się od głosu.

Jacek
Jacek
17 grudnia 2020 16:44

Czy to ten Wawrzyk, którego praca doktorska była plagiatem? BRAWO!!!

smętek
smętek
17 grudnia 2020 18:58

Taki kandydat obraża myślącego Polaka i jest przejawem dążenia kaczafiego do zmarginalizowania kolejnego ważnego urzędu.