PiS ma kolejnego kandydata na RPO – Bartłomiej Wróblewski

Poseł PiS będzie pełnił funkcję RPO jako komisarz? Takie rozwiązanie może  poprzeć Konfederacja

To już oficjalne – Bartłomiej Wróblewski kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na funkcję rzecznika Praw Obywatelskich. Na specjalnej konferencji prasowej w Sejmie Wróblewski powiedział, że zdecydował się na kandydowanie i że jest do przyszłej roli przygotowany.

 

„Zdecydowałem się na kandydowanie na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jest to ważna funkcja, duża odpowiedzialność. Jestem do tej funkcji przygotowany z wykształcenia i pracy zawodowej. (…) Jeśli zostanę Rzecznikiem Praw Obywatelskich, będę się starał pomóc każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku, przekonań politycznych czy zapatrywań światopoglądowych” – czytamy na gazeta.pl

Z wykształcenia jest prawnikiem specjalizującym się w prawie konstytucyjnym. Ma stopień doktora. Zna cztery języki: angielski, niemiecki, francuski i rosyjski. „Jestem osobą pracowitą, konsekwentną, niezależnie myślącą”– powiedział o czym donosi tokfm.pl

 

Bartłomiej Wróblewski jest posłem PiS, sygnatariuszem słynnego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia przepisów aborcyjnych. W trakcie rozprawy był reprezentantem strony składającej wniosek.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Podczas  wspomnianej konferencji prasowej Wróblewski zadeklarował, że będzie apolitycznym rzecznikiem. Ponadto powiedział: „Jeśli zostanę Rzecznikiem Praw Obywatelskich, będę się starał pomóc każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku, niezależnie od przekonań politycznych, niezależnie od zapatrywań światopoglądowych, niezależnie od stanu zdrowia, niezależnie od orientacji. Nikt nie może być w Polsce dyskryminowany”. 

 

Czy kandydat PiS zdoła do siebie przekonać Senat?

 

/as/

Źródła: gazeta.pl, tokfm.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lehoo
Lehoo
15 marca 2021 13:08

Taaa, lis w roli rzecznika obywatelskiego kur w kurniku

Dron
Dron
15 marca 2021 13:51

Drogie Polki, pis ponownie chce Wam napluć w twarz.

Mariola
Mariola
15 marca 2021 18:04

„Jestem osobą pracowitą, konsekwentną, niezależnie myślącą”, doprawdy, setnie się ubawiłam.

Shaq
Shaq
15 marca 2021 23:04

Osobiście uważam, że pis powinien zgłosić kandydaturę jakiegoś księdza, najlepiej takiego, który był bohaterem filmu braci Sekielskich, No a gdyby sie nie udało, to może ten radny pis, który tłukł żonę?

Dron
Dron
16 marca 2021 16:07

No, to trzeba będzie Konstytucję zmieniać – słowo „rzecznik” musowo zastąpić słowem „rzeźnik”.