PiS mianował nowym szefem Poczty Polskiej wiceministra obrony, bliskiego współpracownika Błaszczaka

PiS mianował nowym szefem Poczty Polskiej wiceministra obrony, bliskiego współpracownika Błaszczaka

„A propos nominacji wicem. obrony Zdzikota na prezesa Poczty Polskiej. Czy przed wyborami w maju Poczta Polska będzie przez PiS militaryzowana? Oczywiście rozporządzeniem ministra zdrowia?” – ironicznie zapytał na Twitterze Paweł Wroński z „GW”. Nowym szefem tej instytucji został mianowany Tomasz Zdzikot, bliski współpracownik Mariusza Błaszczaka, szefa MON, jego dotychczasowy zastępca.

 

Potwierdziły się więc nieoficjalne doniesienia – w trybie pilnym PiS dokonał zamiany na fotelu szefa Poczty. Pisaliśmy o tym w artykule „PiS odwoła prezesa Poczty Polskiej? – „Wiedział, że korespondencyjne wybory są niemożliwe?”.

Według forsowanego przez PiS planu przeprowadzenia wyborów prezydenckich poprzez głosowanie korespondencyjne, to właśnie Poczta Polska miałaby odegrać kluczową rolę. 26 tys. listonoszy musiałoby dostarczyć do naszych domów karty do głosowania. Zdzikot, nazywany cieniem Błaszczaka, ma więc zapewnić PiS-owi, że tak się stanie. Choć jego doświadczenie zawodowe jako wiceministra obrony, a wcześniej spraw wewnętrznych, nie wskazuje na to, aby Zdzikot miał jakikolwiek związek z pocztą.

 

„Następny krok to będzie zmilitaryzowanie Poczty Polskiej? A co z innymi dostawcami korespondencji i kurierami? Żeby nie zwariować, zaczynam z wielu rzeczy kpić”;

– „Jest nowy prezes Poczty Polskiej. To wiceminister obrony narodowej. Listonosze się buntują to wojsko ich spacyfikuje, nas też?”; – „Korespondencyjny wybór Dudy rozpoczęty od dymisji prezesa Poczty Polskiej” – komentowali internauci.

A tymczasem z dnia na dzień przybywa pracowników Poczty Polskiej zakażonych koronawirusem. Potwierdzono go już m.in. u listonoszy z Krakowa, Wielowsi pod Gliwicami czy ze Świdnika.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

18
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
10 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
IrenasmętekZwinkaJacek DolińskiRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

Rany ale facet ma „bajzel ” w oczach, ciekawe czy on był w stanie odróżnić ilu ludzi mu salutowało? A tak na poważnie to niestety mamy kolejnego po Obajtkach i Spychalskich , B.M.W. Może zamiast awansami swoich zajęliby się EPIDEMIĄ!!!!!!!!!!!!!!!

Rafał P
Rafał P

Mianowano go najpewniej ze względu na nazwisko. W końcu ten obrzydliwy PiS trzeba było jakoś ozdobić.

Zbyszek
Zbyszek

Prezes spuszcza z łańcuchów psy wojny.

Zwinka
Zwinka

Same kundle, poczciwym kundelkom nie uwłaczając.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dobrze, że jest senat, który zablokuje skurwysyński pomysł „korespondencyjnego” głosowania. W przeciwnym przypadku na bank byłby generalny strajk pocztowców. Ja i tam podziwiam listonoszy. Kiedy przychodzi do mnie listonosz z listem poleconym, zawsze zamieniam z nim kilka słów i dziękuję z uśmiechem, nie tylko za list, ale również za ciężką i obecnie niebezpieczną pracę. Wystarczy uśmiech i kilka miłych słów, naprawdę. To ogromnie podnosi na duchu, a przecież nic nie kosztuje.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Ale pozostaje jeszcze korespondencyjne głosowanie dla seniorów i wyborców poddanych kwarantannie – w sumie ok. 9 mln głosów, które jest już w obowiązującej ustawie. Bałagan i niedopracowane procedury głosowania korespondencyjnego organizowanego ad-hoc umożliwią dodanie co najmniej kilkuset tysięcy „korespondencyjnych” głosów na Dudę, pochodzących prosto z drukarni MSW! Wymiana szefa Poczty Polskiej na jeszcze bardziej zaufanego – to daje do myślenia.

Maciek123454321
Maciek123454321

Czy kolega Jacek słyszał coś o tak zwanym „biernym oporze”? KO wycofała wszystkie zgłoszenia do obwodowych komisji wyborczych. Wiem, ponieważ sam się zgłosiłem i byłem już w trzech komisjach począwszy od 2018 roku. Każdy może teraz sam dobrowolnie wsunąć głowę w pętlę, jeśli chce. Jak kolega myśli, ilu samobójców się zgłosi?…… Procedura głosowania korespondencyjnego nawet dla 100 tysięcy ludzi odizolowanych kwarantanną jeszcze w ogóle nie została opracowana – to druga sprawa. Jest jeszcze trzecia – słyszałem pogłoski o generalnym strajku pracowników poczty. Strajk może zostać uznany za nielegalny, ale tylko w przypadku ogłoszenia stanu nadzwyczajnego, ale wtedy wyborów nie będzie,… Czytaj więcej »

Irena
Irena

Koledzy drukarze , którzy zawsze staja po jasnej stronie MOCY ….dadza rade !!!

Rafał P
Rafał P

26 tys. listonoszy na 30 mln uprawnionych do głosowania daje 1154 pakiety do głosowania na każdego listonosza, plus oczywiście tzw. normalna poczta. A potem co? Kolejki ludzi do skrzynek pocztowych, które pewnie zaczną się zatykać tą makulaturą. Wątpię, żeby ten DZIKIKOT sobie z tym poradził bez robienia przekrętów i to na dużą skalę.

smętek
smętek

Oni sobie poradzą bo z góry założą, że w wyborach weźmie udział 98% uprawnionych i 90% opowie się za pacynką. To już było „Głosowali jak chcieli. Wybrali kogo trzeba”.

Irena
Irena

Sa jeszcze przysłowiowe kubly na smiecie ….. a co , kto nam zabroni !!!

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Do ustawy o tarczy antykryzysowej PiSi dopisali, że komisje wyborcze można powołać w innym trybie niż przewiduje to kodeks wyborczy. PKW obsadzona już przez PiSich nominatów powoła komisje złożone z zaufanych wojskowych, policjantów i członków bojówek Obrony Terytorialnej PiS-u, W ten sposób łatwiej pójdzie sfałszowanie wyborów, bo nie będzie żaden opozycjonista patrzeć komisjom na ręce.
A tymczasem wymiana szefostwa Poczty Polskiej. Przygotowania do sfałszowania wyborów przez zastąpienie formularzy powierzonych Poczcie Polskiej formularzami prosto z drukarni MSW idą pełną parą!

Maciek123454321
Maciek123454321

A frekwencja może 99,9%, jak za komuny? A zachowanie wszystkiego w tajemnicy? Proszę nie żartować. Tego się po prostu NIE DA ZROBIĆ. Przypomnę, że stan wojenny planowany był właściwie od momentu powstania „Solidarności”. Prawie półtora roku. Czy kolega myśli, że ta banda popaprańców i nieudaczników zrobi to w 40 dni? Taką operację, jak „ustawienie” wyborów i zapędzenie tak zwanych zaufanych do komisji wyborczych? Mówimy tu o 270.000 ludzi, którym otoczenie będzie kategorycznie odradzało wsadzenie głowy w pętlę. Nie widzę takiej opcji. Powtórzę jeszcze raz – wyborów 10 maja nie będzie.

smętek
smętek

Ta inteligentna inaczej twarz dowodzi, że decyzje będą mądre i przemyślane. Ciekawe, czy macioro użyczy terytorialsów do roznoszenia kopert.

Maciek123454321
Maciek123454321

Powiedziano, że biednemu uciekinierowi z kwarantanny spragnionemu piwa grozi do 8 lat więzienia za narażenie innych na śmiertelną infekcję. To już wiemy, ile może dostać prezes prezesów i o co można go oskarżyć.

Irena
Irena

Niepoczytalny , wiec ! ?

Irena
Irena

No i teraz będą nam zagladac do korespondencji….szkoda ze nie do MAJTEK !!!

daroo
daroo

Wszystko przed nami 🙂