PiS niczym piłkarska drużyna, suweren kibicem a Kaczyński dobrym trenerem… (film)

Jak PiS przygotowywało się do wyborów do PE

W dwulecie rządów Prawa i Sprawiedliwości, „władcy” zafundowali sobie nowy imponujący spot reklamowy. Są tam prze-szczęśliwi wyborcy PiS jako kibice, partia – drużyna piłkarska, i zwykły poseł Kaczyński jako wymarzony trener.

„Grają jak obiecywali”, „szybko i skutecznie”, „kibicujemy całą grupą” – to wypowiedzi mężczyzn pojawiających się zaraz na wstępie nowego filmiku, odwołującego się do konwencji meczu piłkarskiego.

Obok silnych, owiniętych biało-czerwonymi szalikami i z symbolami narodowymi na twarzach mężczyzn idą młode, ładne kobiety, które, jak zapewniają „z taką defensywą czują się bezpiecznie”. Na tym zresztą rola kobiet, w klipie podsumowującym dwa lata „dobrej zmiany”, kończy się.

Premier Beata Szydło, chwytająca piłkę na murawie boiska, mówi z wyrazem zadowolenia na twarzy: „To dopiero połowa gry, też kiedyś grałam i wiem, że nie wolno zwalniać”. I obiecuje swoim „kibicom”, że PiS „utrzyma wysokie tempo” oraz „świetny styl” gry.

Wszyscy jesteśmy biało-czerwoną drużyną” – dodaje na końcu szefowa rządu.

Szkoda jednak, że „wszyscy” to wąska grupa Polaków, w której nie ma miejsca na różnorodność. I jeszcze jedno, w tle spotu widzimy największe sukcesy poprzedniego rządu: nowoczesne obiekty architektoniczne, autostrady i mosty. Słowem wszystko to, co na początku „meczu” trener nazywał ruiną. (Źródło: Newsweek)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Nie wiem, jak inni, ale ja się wzruszyłam… Prawie do łez.

Maciek123454321
Maciek123454321

A czego to reklama? Naszej drużyny piłkarskiej? Jeżeli tak, to całkiem niezła. Tylko nie rozumiem, po co Brocha się pałęta po boisku? I po co ktoś jej piłkę rzucił? żeby popsuła?