PiS nie odda Senatu bez walki. Karczewski sprawdza czy wynik wyborów do PE nie uśpił PiSowców

"Co byście powiedzieli jakby okazało się że PiS ma większość w Senacie". Internet pełen spekulacji przed pierwszym posiedzeniem

Od jesiennych wyborów dzielą nas jeszcze miesiące, ale PiSowscy funkcjonariusze ani na chwilę nie odpuszczają.

Jak dowiedziała się „Wyborcza” kawał roboty już mają za sobą.  Jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zdążyli przebadać każdy z jednomandatowych okręgów wyborczych. „Mamy dokładne analizy demograficzne i polityczne” – oznajmił polityk PiS podkreślając, że partia rządząca nie lekceważy zjednoczeniowego planu opozycji i wystawienia przeciw niej w każdym z okręgów wspólnego kandydata. Jak wiadomo pomagać mają w tym popularni samorządowcy.

Ponieważ przede wszystkim w jesiennej batalii chodzić będzie o mandaty w Senacie, głównym rozgrywającym stał się teraz marszałek Stanisław Karczewski. Polityk robi więc „rozpoznanie” który z obecnych senatorów chce ponownie kandydować i jak powiedział „Wyborczej” jeden z kandydatów na PiSowskiego senatora „sprawdza, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani, czy nie uśpił nas wynik wyborów do euro parlamentu”.

Jak pisze dziennik – analizowane są przede wszystkim te regiony, w których obóz rządzący ma mniejsze szanse.  „Szczegółowo sprawdzamy, jaki elektorat tam przeważa, by nie wystawiać w okręgu wiejskim kandydata miejskiego, i odwrotnie” – powiedział poseł PiS.

Mimo wszystko w PiS panuje przekonanie, że opozycja zbyt wielkich szans jednak nie ma: „Fundamentem są tu przepływy elektoratu. To nie jest tak jak np. z trzema koszami, w każdym jest po dziesięć bułek i gdy wszystkie przełożymy do jednego, bułek będzie trzydzieści” – tłumaczył obrazowo senator PiS.

/j/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AgnieszkaRafał PMarekAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

A co opozycja robi żeby wygrać Senat?Tradycyjnie nic??

Marek
Marek

A co opozycja może zrobić? Ponad 6 mln debili nic nie przekona, że czarne jest czarne a białe białe, że pis odbierze im wszystko gdy będzie chciał lub potrzebował. Co więc ma zrobić opozycja proszę niech pan powie. Nie mówiąc o tym, że senat ma doprawdy nikłą wartość, gdyż odrzucenie projektu przez senat sejm i tak może unieważnić tylko, że większą przewagą głosów.

Agnieszka
Agnieszka

Powinni iść razem do wyborów, a w kwestiach związanych ze światopoglądem zobowiązać się do przeprowadzenia referendum, którego wynik będzie wiążący bez względu na frekwencję. I podać jego konkretny termin w formie odległości w czasie od terminu wyborów

Rafał P
Rafał P

Tak jest! Będziemy walczyć o pokój, że kamień na kamieniu nie pozostanie.