PiS nie zasypiał gruszek w popiele obiecując swoim samorządowcom większą kasę

Nie będzie szybkiego odbicia w gospodarce

Ważna wiadomość dla samorządów, zwłaszcza tych, wspierających PiS. Od dzisiaj można starać się o dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych na takie inwestycje jak np. remonty szkół, inwestycję w drogi czy w kanalizację.

„Gazeta Wyborcza” zwraca uwagę na podział proponowanych środków na dwie części. I tak, pierwsze 6 mld. zł już rozdzielono. Największy strumień pieniędzy trafia do powiatów, małych miast i gmin. Śmiało można zauważyć, ze na tym rozdziale środków skorzystają te samorządy, które sprzyjają PiS-owi. Czyżby to tylko taki zbieg okoliczności?

Mało tego, niezwykle ciekawe wydają się kryteria przydziału pieniędzy z drugiej części, a właściwie ich brak.  Na chwilę obecną wiadomo tylko, że decyzję o tym, komu i ile dać, będzie podejmował osobiście pan premier po konsultacji z komisją, składającą się z …ministrów.

Dla Andrzeja Porawskiego sprawa jest jasna. „To będzie rozdawanie pieniędzy po uważaniu” czyli zyskają gminy zarządzane przez zwolenników PiS, a pozostałe zapewne będą musiały obejść się smakiem i tylko popatrzeć, jak ładny jest kształt prostego zera. Podobną taktykę zastosował obóz rządzący ze wsparciem z Funduszu Dróg Samorządowych, więc trudno i teraz czuć się zaskoczonym.

Zostań patronem KODUJ24.PL

No cóż, rząd obiecał i dotrzymuje słowa. Dla naszych kasa, dla nie naszych figa z makiem i może to przekona społeczność lokalną, by w następnych wyborach postawiła na właściwego konia?

Tamara Olszewska

(źródło: natemat.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
smętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Miejmy nadzieję, że myślące społeczności lokalne wystawią Kaczfiemu rachunki za to finansowanie „swoich”. Que sera sera!