PiS nie zasypiał gruszek w popiele obiecując swoim samorządowcom większą kasę

Morawiecki szantażuje UE, a przed nami widmo zakręconego kurka z kasą

Ważna wiadomość dla samorządów, zwłaszcza tych, wspierających PiS. Od dzisiaj można starać się o dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych na takie inwestycje jak np. remonty szkół, inwestycję w drogi czy w kanalizację.

„Gazeta Wyborcza” zwraca uwagę na podział proponowanych środków na dwie części. I tak, pierwsze 6 mld. zł już rozdzielono. Największy strumień pieniędzy trafia do powiatów, małych miast i gmin. Śmiało można zauważyć, ze na tym rozdziale środków skorzystają te samorządy, które sprzyjają PiS-owi. Czyżby to tylko taki zbieg okoliczności?

Mało tego, niezwykle ciekawe wydają się kryteria przydziału pieniędzy z drugiej części, a właściwie ich brak.  Na chwilę obecną wiadomo tylko, że decyzję o tym, komu i ile dać, będzie podejmował osobiście pan premier po konsultacji z komisją, składającą się z …ministrów.

Dla Andrzeja Porawskiego sprawa jest jasna. „To będzie rozdawanie pieniędzy po uważaniu” czyli zyskają gminy zarządzane przez zwolenników PiS, a pozostałe zapewne będą musiały obejść się smakiem i tylko popatrzeć, jak ładny jest kształt prostego zera. Podobną taktykę zastosował obóz rządzący ze wsparciem z Funduszu Dróg Samorządowych, więc trudno i teraz czuć się zaskoczonym.

Zostań patronem KODUJ24.PL

No cóż, rząd obiecał i dotrzymuje słowa. Dla naszych kasa, dla nie naszych figa z makiem i może to przekona społeczność lokalną, by w następnych wyborach postawiła na właściwego konia?

Tamara Olszewska

(źródło: natemat.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
27 lipca 2020 12:31

Miejmy nadzieję, że myślące społeczności lokalne wystawią Kaczfiemu rachunki za to finansowanie „swoich”. Que sera sera!