PiS odrzucił poprawki Senatu, w tym dodatek dla pracowników ochrony zdrowia, walczących z koronawirusem

Silne tarcia w obozie Zjednoczonej Prawicy. „Kaczyński nadal zajęty sobą”

W ekspresowym tempie i bez możliwości jakiejkolwiek debaty PiS odrzucił wszystkie opozycyjne poprawki Senatu do tzw. tarczy antykryzysowej.

 

Nie przeszła więc poprawka, aby pracownikom ochrony zdrowia, w których leczeni są pacjenci zarażeni koronawirusem przyznać specjalny dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych w wysokości 50 proc. wynagrodzenia.

Posłowie partii Kaczyńskiego odrzucili także poprawkę wprowadzającą cotygodniowe obowiązkowe badania na obecność koronawirusa dla personelu medycznego, stacji sanitarno-epidemiologicznych, aptek oraz pracowników placówek handlowych. Badania miały być finansowane z budżetu państwa.

 

– „PiS odrzuca dodatkową płacę za nadgodziny pracowników ochrony zdrowia, bo musi mieć pieniądze na wynagrodzenia dla członków rządu. Brawo! Tak się powinno postępować w czasie epidemii. Nie od dziś wiadomo, że gdy rząd jest zadowolony, to i naród powinien się cieszyć” – gorzko podsumował na Twitterze Roman Giertych.

Na tym jednak nie koniec – PiS nie zgodził się także na proponowane przez Senat przyznanie 20 mld zł na ochronę zdrowia ze środków Unii Europejskiej. Nie będzie też zasiłków dla rodziców do 12. roku życia. W pisowskiej „tarczy” zapisano przyznanie świadczeń tylko na dzieci do lat 8.

Senat chciał również, aby pożyczki dla firm wynosiły po 40 tys. zł. PiS utrzymał swój zapis o przyznaniu jedynie 5 tys. zł i tylko dla mikrofirm. Nie będzie też zwiększenia dofinansowania dla pracowników firm w kryzysie do 75 proc. średniej krajowej. Wyniesie ono – jak chciał PiS – tylko do 40 proc. średniej pensji.

Małe i średnie przedsiębiorstwa dalej będą musiały opłacać składki ZUS. Zwolnienie z tego obowiązku na trzy miesiące będzie dotyczyć tylko samozatrudnionych i firm zatrudniających do dziewięciu osób.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

20
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
IwonaAntaMagdaKamiloratownik medyczny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Pochylili się, i owszem. Tyle że w drugą stronę, a ludziom pokazali wypiętą dupę. Niczego innego się nie spodziewałam.

Kos
Kos

A coz to za slowo jak z ambony ” pochyli”. Czy juz nie uzywa sie polskiego ” rozpatrzy”? Pochyli kojarzy mi sie z laskawca, pochylonym nad blagajacym. Tu nikt nikogo nie blaga, rzad laski nie robi. To jego psi obowiazek ROZPATRZYC.

Zbigniew
Zbigniew

„Morawiecki przed posiedzeniem sejmu: „Niektóre poprawki senatu sprzyjają społeczeństwu, na pewno się nad nimi pochylimy, cieszę się że udaje się nam konstruktywnie współpracować” Morawiecki w sejmie podniósł rękę żeby wszystkie poprawki pomagające obywatelom odrzucić i wyszedł.” . ..Hmmm… Hmmm… czyżby brak i budżetowe były aż tak tragiczne? Gdzie t e m i l i a r d y z VAT-owskich mafii? Gdzie te miliardy z podatków tak hojnie zasilających budżet przez lata rządów PiS? WSZYSTKO r o z d a n e bezmyślnie i R O Z K R A D Z I O N E?…. Żadnych obowiązkowych oszczędności? rezerw?….… Czytaj więcej »

Iwona
Iwona

Kasa z mafii Vat-owskiej poszła do Pisowskiej

Agata
Agata

Mecenas Giertych jako znawca prawa bardzo trafnie podał nam powody, dla których wprowadzenie stanu wyjątkowego w Polsce do dnia 30 kwietnia 2020 roku jest niemożliwe. Chodzi o kadencję prof. Gersdorf na stanowisku I Prezes Sądu Najwyższego, której kadencja kończy się w tym dniu. PiS czeka na ten dzień jak na zbawienie, wymieni I Prezesa na swojego sługusa, podobnego do kucharki Przyłębskiej i dopiero wtedy wprowadzi stan wyjątkowy, odraczając wybory na czas nieokreślony, czyli do śmierci nowogrodzkiego guru. Będą mieli pełnię władzy w swoich rękach, więc żadne wybory nie będą im już potrzebne, a kto dyktatorowi zabroni. Krajem będzie targała niespotykana… Czytaj więcej »

Kamilo
Kamilo

bardzo trafne spostrzeżenia, podzielam to zdanie, oby to jednak się nie wydarzyło ,bo się obudzą wszyscy z ręką w nocniku i państwie totalitarnym…

Witam
Witam

Zjebany katakan Kaczyński i jego marinetka Duda, aż mi się nawet zygac na nich nie chce bo szkoda. Żenada je ani złodzieje

antymoher
antymoher

Dla krzywoustego i konusa personel medyczny to mięso armatnie!!!!!!!!!!!!!!

Ewa
Ewa

Dzieci niepełnosprawne, które zostają w domu bo skończyły 8 lat też można same zostawić w domu!!. Żenada

mas60
mas60

Zdrowych też nie powinno się zostawiać samych.

Shaq
Shaq

Niech nikt nie ma złudzeń, że cała ta tarcza ma służyć Polakom. To tylko propagandowa wrzuta, nikt nie odniesie żadnej korzyści.

Krzych
Krzych

Kasa dla Rydza. On jest biedny. Reszta pod most a nie bo to już zgromadzenie. Proponuję przestać płacić składki, podatki, opłacać mieszkania, wodę, gaz itd. Jeżeli zrobi to cała Polska to co zrobią? Pieniądze z Unii na to czekali i znowu rozdadzą na Rydza, Kurskiego i innych zbędanych w tym kraju. Jeżeli my stracimy pracę to z czego utrzymacie się darmozjady? no z czego? W obliczu kryzysu widać jaki jest ten rząd, niech robią rząd i wyp…. z tąd. W rządzie nigdy nie było mądrych i sprawiedliwych troszczących się o społeczeństwo i niestety nigdy nie będzie. Żadne grabie nie grabią… Czytaj więcej »

Gocha
Gocha

Jeszcze trochę wygrają wybory i wtedy się zacznie nie będzie 500+, i 13 emerytur i dopiero pokażą prawdziwą twarz.

Zenek
Zenek

Rząd jest głęboko w dupie a najlepsze z tego wszystkiego jest to że nie może już sięgnąć głębiej do kieszeni Polaków bo idą wybory w których mam nadzieję raz ze będą przełożone dwa że przegraja

Iwona
Iwona

Ściągnijcie Tuska on na pewno pomoże! Żenada. Jest wszystkim ciężko nie tylko Wam tu piszącym. Najlepiej niech wszyscy siedzą w domu i jeszcze podwyżki dać wszystkim. Ciężkie czasy przed nami… Powodzenia i wytrwałości dla wszystkich. Zdrowia.

Kamilo
Kamilo

Gdyby nie ten tak *nielubiany Tusk, to żyła byś teraz w Państwie podobnym do Białorusi, pomyśl, doceń, rusz głową…
Chyba że wakacje spedzasz rok w rok we Władysławowie i gofry Ci wystarczą, to wszystko tłumaczy.

Anta
Anta

Tusk to zaufany dup.k. Wybrał kase w UE niech sie odzywa taki mamy los który zafundował właśnie Tusk.

Ewa
Ewa

ludzkość stoi nad przepaścią a rząd kupczy!

ratownik medyczny
ratownik medyczny

Na szczęście w nagrodę za heroiczną walkę i pomoc, duchowni zostali zwolnieni z ZUSu i 20 miliardów złotówek z tytułu konkordatu Watykan dostanie! 😀

Magda
Magda

Tak a Polacy nadal tak bardzo zapatrzeni w PIS i tego psychiczneg, rzadnego wladzy kurdupla, ktory trzesie całym krajem i robi co mu sie podoba wraz ze swoimi przydupasami. Mydla ludziom oczy obietnicami jak im to dobrze bedzie za ich wladzy,a ludzie ida jak te baranki na rzez i glosuja na ta bande popaprancow. PiS bedzie szedl po trupach, nie zwazjac nanic, byle nie utracic koryta i wladzy. Zastanowcie sie nad ponownym wyborem tej bandy zlodziei i klamcow. Opamietajcue sie