PiS oszukał emerytów! Hojnych podwyżek emerytur nie będzie

Morawiecki żałuje pieniędzy na program socjalny. „Dlaczego receptą mają być $?”

PiS-owski rząd ogłosił dziś, że nie będzie większych podwyżek emerytur, tym samym oszukał swoich wyborców, którym jeszcze podczas kampanii w 2019 r. obiecywał podwyżki tych świadczeń (szczególnie dla najbiedniejszych) i ich waloryzację.

 

Zmodyfikujemy system waloryzacji najniższych emerytur i rent. Emeryci i renciści o najniższych świadczeniach otrzymają waloryzację kwotową, żeby rosły jak najszybciej najniższe świadczenia” – obiecywał PiS jeszcze w ubiegłym roku. „Minimalna coroczna procentowa waloryzacja emerytur i rent nie może być niższa niż 70 zł”.

Taka waloryzacja w wysokości zaledwie 70 zł była przewidziana na przyszły rok. Prawicowcy zmienili jednak zdanie i zapowiedzieli dziś powrót do starych zasad. Oznacza to, że emerytury, dzięki PiS, wzrosną o zaledwie… 3,84%!

 

Rząd proponuje Radzie Dialogu Społecznego pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2021 r. na poziomie ustawowego minimum, wynoszącego 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2020 r. Prognozuje się, że wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2021 r. wyniesie 103,84 proc.” – poinformował dziś narodowo-katolicki rząd w specjalnym oświadczeniu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Taka zmiana równa się niemal minimalnemu wzrostowi świadczeń dla emerytów. Najniższa emerytura w 2021 r. wynosić będzie zaledwie 1 246,08 zł brutto. Dziennikarze „Gazety Wyborczej” podali, że za taki obrót sytuacji odpowiedzialny jest sam Mateusz Morawiecki, który naciskał, aby zrezygnować z większych podwyżek.

Specjaliści oceniają, że niższa waloryzacja emerytur związana jest z kryzysem. „Wydaje się, że rząd zdał sobie sprawę, że nie stać go już na hojne podwyżki, a że w 2021 r. nie ma żadnych wyborów, postanowił wrócić do starych zasad waloryzacji i tym samym zaoszczędzić” – powiedział „Wyborczej” doktor Łukasz Wacławik.

 

Wybory wygrane, co oznacza, że emeryci przez najbliższe kilka lat się nie przydadzą. Iście socjal-darwinistyczne podejście naszej „partii przewodniej”…

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janina
Janina
28 lipca 2020 22:38

Normalni, zdrowo myślący emeryci i tak na nic szczególnego od pisiorów nie liczą. Wybory dokonane, kolejne dopiero za 3 lata, no to będą teraz chude lata. Ba ! Może zdarzyć się też tak, że zaczną powoli odbierać to, co „dali” w ubiegłych latach, no bo koronawirus, bo kryzys, bo skąpcy w Brukseli, bo trzeba być solidarnym w ciężkich czasach, itp,itd. Najliczniejsza a zarazem najsłabsza grupa społeczna nie ma siły przebicia, więc tak to wykorzystywanie trwa od lat.

Jantar
Jantar
29 lipca 2020 11:02
Reply to  Janina

Problem w tym, że takich normalnych, myślących to jest niewielu. No bo jak ocenić to, co powiedziała mamie jedna emerytka na przystanku tramwajowym: „To przecież rząd i prezydent dają mi emeryturę co miesiąc! Nie tylko tą 13-ą, 14-ą, i każdą dodatkową! Wszystkie, co miesiąc, płaci mi rząd!!! Dlatego głosuję na tego prezydenta i ten rząd, bo jak będzie inny to mi zabierze!!!”.

HerodAntypis
HerodAntypis
28 lipca 2020 22:48

Nie jestem emerytem więc mam wyjehane na pisowskie obiecanki. Emerytom należał się ten kop w prezydenta ale wątpię aby wyciągnęli prawidłowe wnioski z głosowania na fałszywego proroka. Będą skamlać ale nadal będą łazić do kościoła, wściekłe atakować demonstrantów opozycji, jak obłąkani bredzić o LGBT i dżender dopóki korona ich nie zmiecie…

daroo
daroo
29 lipca 2020 10:47
Reply to  HerodAntypis

Amen bracie 😐

Maciek123454321
Maciek123454321
28 lipca 2020 23:21

10 milionów naiwnych uwierzyło kłamcy Morawieckiemu. Nawet im nie współczuję.

essence
essence
28 lipca 2020 23:49

to było do przewidzenia. w sumie to bardzo się z tego cieszę, bo moja propisowska rodzina nie dostanie tego, za co się sprzedała (a miało być tak pięknie i na bogato).

Zwinka
Zwinka
29 lipca 2020 00:55

Po odejściu od urn wyborczych reklamacji nie uwzględnia się .

daroo
daroo
29 lipca 2020 10:44

Niech mi ktoś przypomni , która to już grupa społeczna którą PiS oszukał i który to już raz z rzędu bo się pogubiłem? Dla kolegi pytam