PiS–owcy atakują za mówienie o książce „Tajemnice Macierewicza”

Niczyje życie nie jest bardziej czy mniej prawdziwe

Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik stała się przedmiotem bezpardonowej nagonki sympatyków PiS z powodu jej wywiadu z Tomaszem Piątkiem, autorem książki pt „Tajemnice Macierewicza”. Jak już informowaliśmy, autor opisuje w niej rzekome powiązania szefa resortu obrony z rosyjskimi służbami. Stawia mu poważne zarzuty, z których wynika, iż Antoniego Macierewicza od samego Władimira Putna ma dzielić tylko kilka kontaktów.

Na Facebooku Eliza Michalik napisała: – „Szanowni Państwo, z przykrością informuję, że od czasu emisji mojego ostatniego, czwartkowego programu z Tomaszem Piątkiem o wymagających wyjaśnienia powiązaniach ministra Antoniego Macierewicza, stałam się obiektem dziwnych telefonicznych, osobistych, a czasem twitterowo-facebookowych nagabywań, propozycji i ostrzeżeń ze strony ludzi, którzy podają się za „życzliwych”.

Szanowni Państwo, z przykrością informuję, że od czasu emisji mojego ostatniego, czwartkowego programu z Tomaszem Pią…

Opublikowany przez Eliza Michalik na 28 czerwca 2017

Dziennikarka nie zamierza się bezczynnie temu przyglądać: – „Weszłam w kontakt z instytucjami, także zagranicznymi, monitorującymi wolności obywatelskie i niezależność dziennikarską w krajach Europy Środkowej i Wschodniej i jestem w stałym kontakcie z prawnikami. Wszystkie tego typu sytuacje dokumentuję (także nazwiska, maile, wiadomości nadsyłane drogą mediów społecznościowych i numery telefonów) i przekazuję dalej profesjonalistom” – pisze.

Przypomnijmy: we wtorek resort obrony poinformował, że Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka. Jego książkę nazwano „samymi kłamstwami i pomówieniami”. Jak widać do konkretnych działań zmobilizowano wszelkich sympatyków PiS, którzy przystąpili do atakowania dziennikarzy, omawiających książkę Tomasza Piątka.
(Źródło: wp.pl)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ZgredzinkajurekWaldemarMirandamędrkowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
paragraf22
paragraf22

„autor opisuje w niej rzekome powiązania szefa resortu obrony z rosyjskimi służbami. ”
Jakie rzekome powiązania? Z książki wynika, że prawdziwe.

mędrkowski
mędrkowski

Wspieram Pani ducha w ściganiu nie odważnych. Myślę, że metodologia ich działania i myślenia jest powszechnie znana. Złodziej krzyczy łapcie złodzieja, białe nie jest białe, a ich król jest nie ubrany. Daj Boże, że nie wierzą w to co mówią i co piszą, bo to może być sposobem na ich „logosfery”.

Miranda
Miranda

Oglądałam program Pani Elizy Michalik i nie mam wątpliwości , co do rzetelności jej i gościa Tomasza Piątka. I jakoś nie wierzę Antoniemu/nie pisze o nim z nazwiska , bo uważam , że ten facet już dawno stracił nazwisko , o twarzy nie wspomnę/.Ostrzegali , że mogą być trudności z dostaniem tej książki. W moim mieście tylko jedna księgarnia się odważyła i to „spod lady” czyli na zamówienie czekam na dostawę tej pozycji . Na witrynach jej brak.
Białoruś ? Rosja ? Nie to Polska właśnie.

Waldemar
Waldemar

Swoją drogą zabawne są te księgarskie preferencje. W Warszawie na Puławskiej (vis-a-vis Plac Unii City) była księgarnia eksponująca w swojej witrynie wszelkie prawicowe świeżynki. Na swoje zasłużone miejsce mógł tam zawsze liczyć Ziemkiewicz, Wildstein, Wolski, czy Semka. Podczas kampanii prezydenckiej można było tam zobaczyć niemal ołtarzyk z książek Wojciecha Sumlińskiego. Był tam też kącik dla miłośników literatury antywałesowej z kolejnymi rewelacjami Cenckiewicza, Zyzaka i innych uczonych mężów PiS. Niestety, łączenie biznesu z polityczną pasją nie wyszło księgarni na zdrowie, gdyż po wielu latach obecności tamże padła, bodaj w zeszłym roku. Co ciekawe, w tym samym miejscu zainstalowała się kolejna księgarnia,… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Aż z satysfakcją chce się zawołać … a dobrze jej tak !!!

jurek
jurek

Ci „prawdziwi” to mają długi zapłon. „Zauważyli” audycje Elizy Michalik i Tomasza Piątka dopiero po wielu miesiącach, a to raczej centrala zamówila hejt, podrzuciła teksty niepiśmiennym.
Nareszcie temat działalności Macierewicza w kontekście jego konszachtów z lobbystami wypływa w mediach. Kropla wydrążyła skałę. Pierwszy nakład „Tajemnic”, 10000 egz., rozszedł się, dodruk w drodze.