PiS–owska elita świętowała 26-lecie Radia Maryja (film)

„Chryja pod Radiem Maryja" odbędzie się – sąd uchylił zakaz pisowskiego wojewody

„Dziękujemy Radiu Maryja za stworzenie tego prawdziwego ewenementu, za stworzenie Rodziny Radia Maryja. Nie ma czegoś podobnego w świecie. Nie ma tak dużej liczby osób utożsamiających się, wspierających często swoim groszem te wspaniałe dzieła” – powiedział bp Wiesław Mering w swej okolicznościowej homilii, nie stroniąc od aluzji do problematyki politycznej.

Mówiąc o działaniu rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka podkreślał, że jest ona potrzebna szczególnie w czasach, kiedy mówi się „tak” Bogu, a „nie” Kościołowi. – „Dziękujemy także za prawdę o naszym „dziś”. To Radio Maryja nieugięcie piętnowało wszystkie kłamstwa związane z tragedią smoleńską i budziło w tym zakresie sumienia Polaków” – mówił hierarcha.

Nawiązując do ostatnich wydarzeń politycznych, biskup diecezji włocławskiej odwołał się do słów Henryka Sienkiewicza: – „Tylko nikczemne i złośliwe indywidua lub absolutni głupcy mogą porównywać nacjonalizm polski z charakterystycznym nacjonalizmem niemieckim lub czarnosecinnym rosyjskim. Nacjonalizm polski nie tuczył się nigdy cudzą krwią i łzami, nie smagał dzieci w szkołach, nie stawiał pomników katom. Zrodził się z bólu, największej tragedii dziejowej. Przelewał krew na rodzimych i na wszystkich innych polach bitew, gdzie tylko chodziło o wolność”. Radio Maryja podało, że wspomniane wydarzenia polityczne to „ataki na Polskę przez opozycję i unijnych komisarzy po Marszu Niepodległości”.

Na uroczystościach związanych z 26-leciem Radia Maryja nie mogło zabraknąć polityków, a przede wszystkim tych, których kariery wspierał redemptorysta.

Obecny był szef MSWiA Mariusz Błaszczak, główni faworyci ojca dyrektora: Antoni Macierewicz i Jan Szyszko, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk oraz wiceminister obrony Bartosz Kownacki. Przybył prezydencki minister Andrzej Dera. Obecna była także blisko związana z Radiem posłanka PiS Anna Sobecka. Szczególnie witany i honorowany był przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, poseł Stanisław Piotrowicz – prokurator stanu wojennego, nie najlepiej zapisany w pamięci PRL–owskich opozycjonistów.

Oprawę artystyczną obchodów jubileuszu zapewnił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

/j/

Źródło: Fakt, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
מְנֵאMaryśZwinkaantymoherZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pa-ko
pa-ko

Radio jak radio, tylko ryj paskudny.

Irena
Irena

A NIEKTORYCH , mocno nierozgarniętych wpuścili do Teatru Wielkiego na koncert zespołu „Trubadurzy „…..zenujaco wyglądali ci wyznawcy pisu w takim miejscu ….”towarzystwo” niedoubierane , rozczochrane , z mętnym spojrzeniem a nawet zdziwieniem…..co tu robie ……przypominą to czasy kiedy w brudnych swetrach zwozili „spoleczenstwo” do przybytku kultury…..a juz wydawalo się , ze czasy PRZASNOSCI minely !!!

Zbyszek
Zbyszek

Sto lat, sto lat niech żyją, żyją nam… Ale od teraz może za swoją kasę?

antymoher
antymoher

KIEDY NOMINUJĄ RYDZA DO NAGRODY NOBLA?PRZECIEŻ ON ZA POMOCĄ FAL RADIOWYCH PORUSZA CIEMNY LUD!

Zwinka
Zwinka

No i przenieśli nam stolicę do Torunia…

Maryś
Maryś

Ani zabory, ani okupacja, ani komuna, nie podzieliły tak rodzin jak ten „prawdziwy ewenement”.

Maryś
Maryś

Ludu mój ludu, cóżem ci uczynił
W czymem zasmucił, albo w czym zawinił.

Jam cię wyzwolił z mocy faraona,
a tyś przyżądził krzyż na me ramiona…

מְנֵא
מְנֵא

Ortografia, głupcze …