PiS owski funkcjonariusz Tomasz Rzymkowski potwierdził istnienie Pegasusa

PiS owski funkcjonariusz Tomasz Rzymkowski potwierdził istnienie Pegasusa

Jeśli ktokolwiek się łudził, że funkcjonariusze dobrej zmiany nie wiedzą co to takiego Pegasus, mylił się i to bardzo.

 

Długo to nie trwało, ale CBA uparcie przeczyło zakupowi „systemu masowej inwigilacji Polaków” i w wydanym na początku września oświadczeniu napisało: „Pojawiające się w tej sprawie opinie i komentarze są insynuacjami i nie mają poparcia w faktach”.

Szefostwo CBA „wsypał” jednak zwykły poseł Tomasz Rzymkowski z PiS, który potwierdził istnienie oprogramowania służącego do inwigilacji smartfonów. „Zajmuje się nim kilkunastu funkcjonariuszy do tego upoważnionych” – powiedział na łamach Dziennika.pl. „To system rzeczywiście permanentnie inwigilujący poszczególne osoby, ale jednocześnie jest on narzędziem pozostającym w dyspozycji służb specjalnych” – objaśnił.

 

Telewizja TVN24 w ostatnich dniach sierpnia ujawniła, że CBA kupiło oprogramowanie Pegasus za 34 ml zł ze środków, przekazanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Rzymkowski, który trafił do Sejmu z listy Kukiz’15 zastrzegł się, że Pegasus nie jest systemem powszechnej inwigilacji. „Ma on służyć do infiltrowania osób podejrzewanych o najcięższe przestępstwa, w tym terroryzm, i chronić obywateli”. Musimy w to wierzyć?

/jp/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JerryantyuzurpatorZwinkaJantarMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

No to już mamy w Polsce „Wielkiego Brata”. Kłania się Orwell i „1984”. któryś musiał farbę puścić. Kroi się kolejna afera, bardzo dobrze. Dajmy jej się rozwinąć. Jestem pewien, że wyjdą na jaw co smakowitsze kąski. Ktoś pęknie i puści farbę, dziennikarze nie odpuszczą. Już i tak prawie cała myśląca część społeczeństwa ma dość tej wstrętnej i zakłamanej bandy. Pozostali durnie, fanatycy i przekupiony „ludek Boży”. Kłopot w tym, że tych oczadziałych jest 6 milionów. Arytmetyka pokazuje, że uprawnionych do głosowania jest 30 milionów, programowo olewa wybory 16-17 milionów. Powiedzmy, że 13 milionów pójdzie głosować. Miejmy nadzieję, że zmarnowanych głosów… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

No i chyba już mamy ujawnione pierwsze rozmowy zarejestrowane przez Pegasusa. To rozmowy matki posła Brejzy. Idę o zakład, że Pegasus inwigiluje całą rodzinę Brejzów, z dziećmi włącznie, bo a nuż poseł lub jego małżonka będą chcieli coś wysłać lub zadzwonić z telefonów dzieci i umknie to służbom, które zbierają na nich haki? Idę też o zakład, że służby inwigilują Pegasusem wszystkich posłów opozycji wraz z ich rodzinami i znajomymi. Zapewne w odpowiednim momencie w kampanii przed wyborami będą publikowane jakieś skrawki rozmów – być może także uda się coś spreparować z nagrań? Wystarczy znaleźć odpowiednie słowa wypowiedziane przez konkretne… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

To zdjęcie powinno trafić na plakaty, jako reklama ” Polski – serca Europy”…

antyuzurpator
antyuzurpator

Do żółwia po przejściach dołączył żółw w dobrym stanie, dobrze odżywiony 😉
I jakie swojskie, siermiężne tło — żółwiowe pancerzyki świetnie do niego pasują.

Jerry
Jerry

„Pies” R. Terlecki na zdjątku wygląda jak… zbity pies.
Ojciec jego, Olgierd, w grobie się przewraca bez wątpienia, że go nie wyskrobał!