PiS-owski radny Tomasz Pitucha musi wpłacić 5 tysięcy złotych na organizację Marszu Równości

PiS-owski radny Tomasz Pitucha musi wpłacić 5 tysięcy złotych na organizację Marszu Równości

Prawicowiec przegrał proces z Bartoszem Staszewskim (działacz LGBT i współorganizator lubelskiego Marszu Równości). Samorządowiec stwierdził, że Marsz Równości będzie promował pedofilię. Te słowa będą Pituchę słono kosztowały. Nie dość, że został skazany na karę 5 tys. zł, to w dodatku będzie musiał wpłacić te pieniądze na rzecz środowisk mniejszości seksualnych.

 

O swoim sukcesie poinformował sam Bartosz Staszewski. „Wygrałem proces z radnym PiS Tomaszem Pituchą! Pomówił mnie, że marsz równości w Lublinie będzie promował pedofilię. Teraz na ten sam marsz musi wpłacić 5.000 zł wyrok jest prawomocny” – napisał na Twitterze działacz.

Pitucha był współorganizatorem kampanii wymierzonej w Marsz Równości. Polityk nawoływał do zablokowania wydarzenia. Przeciwnicy LGBT twierdzili wtedy, że pochód stanowi… profanację.

 

Wszystko dlatego, że został zorganizowany w dzień rocznicy objawień fatimskich (należy pamiętać, że niemal codziennie mamy do czynienia z jakimś kościelnym świętem – przyp. red.).

Sąd skazał radnego za obraźliwy wpis, który ten opublikował w social mediach. „Najzagorzalsi fani filmu W. Smarzowskiego (chodzi o „Kler” – przyp. red.) chcą zorganizować w Lublinie tzw. Marsz Równości, promujący homoseksualizm, pedofilię. Kto ma uszy niechaj słucha” – uznał wtedy PiS-owski działacz.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
vint
vint
5 grudnia 2019 17:05

Wyrok cieszy i bawi (co za wspaniała i przewrotna ironia losu!), ale boje się o sędziego w tym pisowsko-ziobrowym systemie wymiaru „sprawiedliwości”…

HerodAntypis
HerodAntypis
5 grudnia 2019 18:40

Skoro putucha twierdził, że Marsz Równości będzie promował pedofilię a teraz wpłaca szmalec na organizację tego marszu, to stosując pisowską logikę sam promuje pedofilię. Szczerze powątpiewam, czy czuje się dobrze jako taki promotor ale tytuł promotora może mu imponować.

Bart
Bart
6 grudnia 2019 07:01

Bardzo dobrze, tylko kwota zadośćuczynienia kilka razy za niska.

hehe
hehe
6 grudnia 2019 15:46
Reply to  Bart

na dobry początek wystarczy … W razie recydywy będzie znacznie więcej :))

panAn
panAn
6 grudnia 2019 15:43

brawo pan Bartek ! Właśnie tak trzeba ! Prawo innych do godnego życia tacy jak Pitucha poczują dopiero wtedy, gdy będą musieli zapłacić.
Jeszcze piękniej, gdy zapłacą na rzecz zorganizowania marszu, który wcześniej opluwali. Brawo!

anQ
anQ
6 grudnia 2019 15:45

Na najbliższym marszu powinien dumnie powiewać wielki transparent z nazwiskiem DARCZYŃCY

Chermes
Chermes
6 grudnia 2019 21:01

A gdyby pan Pitucha podskakiwał i nie chciał przekazać pieniędzy, powinien jeszcze dostać sądowny nakaz uczestniczenia w marszu. 🙂