PiS planuje badania dotyczące „wygranych” przez siebie wyborów

Prezes PiS spotka się z szefem włoskiej antyeuropejskiej Ligi Północnej Matteo Salvinim

PiS – między innymi ustami prezesa – odtrąbił „wygraną” w wyborach samorządowych. Jednak zaklinanie rzeczywistości nie zmienia faktu, że w miastach partia Jarosława Kaczyńskiego poniosła spektakularną klęskę.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, PiS zamierza zamówić dokładne badania, które pokażą, co doprowadziło do tej „sromotnej wygranej”. Według rozmówcy gazety, mają one być zarówno ilościowe, jak i jakościowe, a partia zamierza przeznaczyć na nie duże środki.

Poza dowiedzeniem się, dlaczego PiS przegrał w tak wielu miastach (także tych, w których długo rządził), władze partii chcą także wiedzieć, dlaczego w wyborach zanotowano tak wysoką frekwencję. Według rp.pl, w PiS ma się także odbyć audyt działań sztabu oraz działań struktur w tych wyborach, w tym zaangażowania i osiągniętych wyników.

„Ale, że jak? Będą badać dlaczego osiągnęli tak wspaniałe, historyczne, epokowe zwycięstwo?”; – „Co Wy w tym PiS w jakimś matrixie żyjecie? Bez badań Wam powiem. Brak szacunku do ludzi objawiający się ciągłymi tępymi kłamstwami z nadzieją, że ciemny lud to kupi!!!”; – „Szukanie winnego „zwycięstwa”?”; – „A pamięta ktoś jeszcze czasy, gdy PiS „ujawniał”, że PO zamawia badania opinii publicznej i oburzał się, że swoje działania Platforma koryguje od ich wyników ? Dziś wg PiSu to dowód na „wsłuchiwanie się w głos Suwerena”; – „Zacząłbym od badań psychiatrycznych” – komentowali internauci.

bt

Źródło: rp.pl, Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ja z kolei zasugerowałbym opozycji przeprowadzenie badań podobnych do tych, które dwa lata temu zrobił dr Maciej Gdula w małych miastach („Dobra zmiana w Miastku”). Zarówno partie opozycyjne, jak i bezpartyjni samorządowcy wyciągnęli właściwe wnioski z tych badań. Teraz czas na podobne konkluzje w odniesieniu do ludności wiejskiej. Skala badań byłaby tu jednak znacznie większa i szersza. Nie widzę za wiele punktów stycznych między wsią wielkopolską, podlaską a podkarpacką. Trudno byłoby pokusić się o uogólnienia. Myślę jednak, że warto byłoby spróbować przeprowadzić takie badania i zbliżyć się do odpowiedzi, dlaczego mimo ewidentnych wpadek, nieudolności, arogancji, chamstwa, nepotyzmu i nieprawdopodobnej pazerności… Czytaj więcej »