PiS po raz kolejny wyprowadza publiczne pieniądze?

Taśmy Kaczyńskiego z łapówką w tle

– „Dzisiaj wpłynął do Sejmu projekt zmiany specustawy o organizacji szczytu klimatycznego w Katowicach. Polska po raz kolejny jest organizatorem tego szczytu, ale po raz pierwszy będzie go finansowała na mocy specustawy tylko po to, żeby umożliwić wydatkowanie ogromnych pieniędzy bez przetargu i bez konkursu. Pieniądze pierwotnie zaplanowano na 127 milionów, co było bezprecedensowo wysoką sumą, bo nie ma żadnych zadań inwestycyjnych. Ta kwota nagle została na posiedzeniu rządu zwiększona do 221 mln złotych, bez żadnego uzasadnienia” – poinformowała posłanka PO Gabriela Lenartowicz.

Jej zdaniem nie pojawiły się żadne okoliczności, które spowodowałyby podwojenie wydatków na organizację szczytu. – „W uzasadnieniu rząd kłamie, mówiąc, że znacząco zwiększyła się liczba uczestników. Ta sama liczba uczestników była szacowana kilka miesięcy temu, przy pierwszym projekcie ustawy” – powiedziała Lenartowicz. Posłanka PO uważa, że zwiększone środki zostaną przeznaczone m.in. na „zagraniczne podróże przewodniczącego szczytu w Katowicach, wiceministra środowiska Michała Kurtyki”. Zarzuciła rządowi „niekompetencję i chciwość”.

„Nagle się okazuje, że nie doszacowano budżet o ponad 90 mln i teraz będzie wydatkowanych ponad 90 mln w ciągu kilku miesięcy, bez przetargów, nie wiadomo komu i nie wiadomo na co. To po raz kolejny skandaliczne wydatkowanie pieniędzy publicznych. Podobne przypadki mieliśmy w czasie Światowych Dni Młodzieży, kiedy nagle grupa powiązana z PiS dostała milionowe zlecenia na ochronę dworców kolejowych” – dodał Robert Kropiwnicki z PO. Szczyt klimatyczny odbędzie się w dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Katowicach.

– „Co w tym dziwnego? Tusk o tym mówił – władza pozostająca poza wszelką kontrolą zaczyna kraść. Oni zaczęli pierwszego dnia po wyborach i robią to z coraz większą bezczelnością już od prawie 3 lat”; – „To nie afera, to pisowska norma. O 99% takich wałków nic jeszcze nie wiemy”; – „Brak kontroli TK, niezależnej prokuratury, policji i niezawisłych sądów doprowadza do „rządów złodziei”! I to jest właśnie ta podła zmiana, która rzuciła ochłapy 500+, a sama kradnie miliardami!” – komentowali na Twitterze internauci.

bt

Źródło: 300polityka, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Romanantymoher Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antymoher
antymoher

taaaa,to tylko taki mały zastrzyk gotówki na wybory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jak to mawiał prezio,,jakbym przestrzegali norm moralnych i prawa to bym nic nie mieli”

Roman
Roman

Niech mnie kule… Zabraknie cel i więzień dla „dojnej zmiany”. Każdy przypadek złodziejstwa powinien być osądzony i rozliczony a winni łamania prawa, korupcji i kradzieży mienia narodowego pozbawieni własnego majątku.