PiS podtrzymał kandydatury Pawłowicz i Piotrowicza do TK, wycofał Chojnę-Duch

Zdjęcia ze ślubowania Pawłowicz i Piotrowicza „mają charakter pomocniczy”. Kancelaria Dudy nie pokaże ich

PiS zgłosił kandydatury Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza oraz – i tu zaszła zmiana – Roberta Jastrzębskiego na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. – „Teraz wnioski trafią do komisji sprawiedliwości w celu zaopiniowania” – poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 

Procedura dotycząca wyboru kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego musiała zostać powtórzona w nowej kadencji Sejmu. Wynika to m.in. z zasady dyskontynuacji prac parlamentarnych.

We wcześniejszym wniosku kandydatką PiS do TK była Elżbieta Chojna-Duch. O tym, że już nią nie jest dowiedziała się… od dziennikarzy onet.pl. – „Czemu zmienili zdanie na temat mojej kandydatury? Nie mam pojęcia. Nie tłumaczyli tego” – powiedziała Chojna Duch.

 

A nowy kandydat PiS Jastrzębski był jednym z ośmiu prawników, na których powoływał się minister Ziobro, twierdząc, że zapisy nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS są konstytucyjne. Był też autorem opinii Biura Analiz Sejmowych, w której dowodził, że Polska powinna ubiegać się o reparacje wojenne od Niemiec.

Kandydatury Pawłowicz i Piotrowicza budzą mnóstwo kontrowersji.

Ostatnio pojawiły się także inne wątpliwości. Chodzi o ich wiek, a o sprawie pisaliśmy w artykule „Marszałek Witek zamówi ekspertyzę czy 67<65!”.

bt

Źródło: onet.pl, parkiet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JantarJacek Dolińskifrankie Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
frankie
frankie

Ach, jaka szkoda, Pani Minister. Ale głowa do góry, sprzeda Pani jeszcze trochę znajomych i może się uda

Jacek Doliński
Jacek Doliński

A wracając do pani profesor Chojny-Duch nie mogę się oprzeć przed zacytowaniem ulubionego powiedzenia Jarosława „Polskęzbawa” Kaczyńskiego: „I cnotę straciła, i rubla nie zarobiła”. Od siebie dodam pani profesor pod rozwagę, bo chyba obce języki zna, takie stare powiedzenie, które pamiętam z dzieciństwa:
Man kann singen, man kann tanzen,
Aber nicht mit den Zasranzen!

Jantar
Jantar

Od samego początku twierdziłam, że Pawłowicz i Piotrowicz z jakiegoś powodu są Kaczyńskiemu potrzebni w Trybunale, więc ich tam umieści nawet wbrew przepisom własnej ustawy. Wszyscy doskonale wiemy, jakie zdanie oboje mają na temat obecnej Konstytucji, że liczy się dla nich wyłącznie wypełnienie rozkazu prezesa. Jeśli prezes sobie zażyczy, żeby ogłosili, że Konstytucja jest nielegalnie uchwalona to oni to zrobią dając mu możliwość wprowadzenia nowej bez większości konstytucyjnej i bez referendum. Jeśli prezes każe ogłosić, że członkostwo Polski w jakiejkolwiek organizacji jest wbrew polskiej racji stanu i wbrew polskiemu prawu to oni to zrobią. Jeśli prezes każe im ogłosić, że… Czytaj więcej »