PiS pogubił się przy projekcie zakazu handlu w niedziele

PiS pogubił się przy projekcie zakazu handlu w niedziele

Teoretycznie zakaz ma obowiązywać w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca, ale praktycznie wciąż nie wiadomo dokładnie, które sklepy mają być nim objęte. Mówi się o zamknięciu sklepów wielkopowierzchniowych – marketów, sklepów sieciowych, a co z mniejszymi sieciami?

To samo dotyczy kar, które grożą za nieprzestrzeganie zakazu. – „Kary za ograniczenia handlu w niedziele mają wynieść od 1 tysiąca do 100 tysięcy złotych” – powiedział przewodniczący sejmowej podkomisji do spraw rynku pracy Janusz Śniadek z PiS. Co będzie miało wpływ na wyznaczenie wysokości kwoty? Śniadek mętnie tłumaczy, że może wielkość obrotów, a może – jak to ujął – „powtarzające się wykroczenie”. To może były przewodniczący „Solidarności” jeszcze coś wyssie z palca?

Śniadek stwierdził także, że doprecyzowania wymagają ograniczenia dotyczące e-handlu. – „To jest rzecz, nad którą trzeba się będzie jeszcze bardzo mocno pochylić” – powiedział. A jak się PiS pochyli, to może się okazać, że znajdzie wyjście w postaci „zamknięcia” internetu!

Czym się w takim razie zajmowała rzeczona podkomisja, skoro jej ustalenia właściwie są ciągle… nieustalone. Z rozbrajającą szczerością mówi o tym sam Śniadek: – „W tej ustawie wszystko się może jeszcze zdarzyć. Wiele kwestii jest otwartych, łącznie z ilością niedziel, w które ten zakaz czy ograniczenie będzie obowiązywać”.

Na koniec dorzućmy jeszcze opinię osoby odpowiedzialnej za finanse państwa, czyli wicepremiera Mateusza Morawieckiego. – „Obciążenia dla gospodarki mogą być bardzo niewielkie w rozumieniu jakiegoś ubytku. To raczej jakaś zmiana społeczna bardziej niż gospodarcza”. Na wszelki wypadek jednak dodał, że o faktycznym wpływie tej ustawy na gospodarkę „przekonamy się pewnie po wdrożeniu”. Oj, przekonamy się…
(Źródło: tvn24.pl)

Butu
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Polka gorszego sortuGrzegorzHANNANihiljacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacek
jacek

E tam, pogubili się… Po prostu przyjmują tylu lobbystów, że nie starcza czasu na pracę.

Nihil
Nihil

PiS się nie pochyli. Czy złodziej , gwałciciel , czy morderca pochyla się nad ofiarą???To banda wyprana z empatii i ludzkich uczuć.Zwierzęta w stadzie traktują się z zachowaniem zasad , a ten twór jest gorszy od Obcego (Obcy 8 pasażer Nostromo)

HANNA
HANNA

OJ NIEWĄTPLIWIE SIĘ PRZEKONAMY PANIE MINISTRZE , JAK OBUDZIMY SIĘ „RĘKĄ W NOCNIKU ” , JAK SIĘ MÓWI POTOCZNIE.

Grzegorz
Grzegorz

A jeżeli w miesiącu będzie 5 niedziel to cały plan solidarności bierze w łeb.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ich zdolność przewidywania tak daleko nie sięga.