PiS potrafi dbać o swoich ludzi. 44 tys. zł za bycie w zarządzie nieistniejącego jeszcze CPK

PiS potrafi dbać o swoich ludzi. 44 tys. zł za bycie w zarządzie nieistniejącego jeszcze CPK

Trzeba partii rządzącej przyznać jedno. Potrafi ona, jak żadna inna, zadbać o swoich ludzi. Praktycznie nie ma dnia, by media nie pisały o kolejnej osobie, robiącej teraz karierę i to tylko dlatego, że to dobra znajoma, oddana wielbicielka czy też rodzina zasłużonego działacza PiS. Dzisiaj słów kilka o Sylwii Matusiak.

 

Po szczeblach kariery pięła się mozolnie. Zaczęła od pracy w biurze sejmowym PiS, pełniąc funkcję dyrektora i rzecznika prasowego klubu. Potem trafiła do biura prasowego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, biura poselskiego Jacka Sasina i biura europosła Zdzisława Krasnodębskiego.

W latach 2013-2014 była wiceburmistrzem Marek, a po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych zahaczyła o Centrum Informacyjne Rządu w Kancelarii Premiera, Narodowy Bank Polski oraz Giełdę Papierów Wartościowych. Wszędzie pełniła funkcję dyrektora.  W grudniu pani Matusiak rozpoczęła pracę w Centralnym Porcie Komunikacyjnym, który jeszcze nie istnieje. Kolejna świetna fucha za świetną pensję. Czy to rzeczywiście odpowiednim umiejętnościom zawdzięcza pani Matusiak tę posadę czy też to zasługa zwykłego układu?

 

Wydaje się, że to właśnie znajomość z Jackiem Sasinem pomogła jej najbardziej. Wiadomo, że kto jak kto, ale właśnie on potrafi najlepiej zadbać o „swoich”.

Pani Matusiak może być nie wiadomo jak kompetentną osobą na obecnym stanowisku, ale podejrzenie, że jest z tzw. „układu” będzie się za nią ciągnęło. Obserwując drogę jej kariery, trudno uwierzyć, że to tylko los szczęścia czy ciężka praca.

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
31 stycznia 2020 10:24

No to już teraz wiemy, po co jest ten cały „CePeK”. Żeby doić kasę i nic więcej. Ciekawe, ile kasuje pełnynocnik tego CePeKu, niejaki Horała Gdyński….

HerodAntypis
HerodAntypis
31 stycznia 2020 11:34

Chyba chcesz doprowadzić Zwinkę do wściekłości tym niejakim horałą g. Już przepraszała, zresztą całkiem niepotrzebnie; śmieci trafiają się wszędzie.

HerodAntypis
HerodAntypis
31 stycznia 2020 10:27

Już nie przesadzajcie z tą wysoką pozycją w CPK! To tylko akuszerka przy porodzie, który nie wiadomo czy nastąpi.

smętek
smętek
31 stycznia 2020 18:35
Reply to  HerodAntypis

No dobrze, jeśli nawet ten poród nie nastąpi to ta gwiazda intelektu pisiego będzie brała nasze pieniądze za gotowość do wytwarzania pism.

Lehoo
Lehoo
31 stycznia 2020 11:26

CPK jest na razie urojeniową fikcją, lecz pobory pani PT Matusiak są jak najbardziej realne

Krzysztof
Krzysztof
31 stycznia 2020 14:01

Pamiętacie Państwo „Telewizję Familijną”? Tam też wypłacano sobie dobre pensje zanim firma ruszyła. I tak dobrze płacono, że już nie było za co uruchomić tego jakże potrzebnego przedsięwzięcia 🙂

Zdzich
Zdzich
31 stycznia 2020 18:45

Dlaczego ją Glapiński przeoczył i nie zatrudnił w NBP?

lon
lon
31 stycznia 2020 21:57

Widac już ani budowa elektrowni atomowej ani PFN nie wystarcza do wynagrodzenia swoich .
Potrzeba jeszcze kilka budów socjalistycznych typu CPL, albo 100 mostow na stulecie.