PiS potrafi zadbać o „swoich”

PiS potrafi zadbać o „swoich”

Wszyscy świetnie wiemy, że PiS „swoim” nie da zrobić krzywdy. Mogli być w PZPR, mogli wydawać wyroki w stanie wojennym na członków opozycji, to nieważne. Ważne, że kto z PiS-em ten nie do ruszenia, ten pod dobrą opieką, ten wygrany.

Teraz właśnie za wierność i oddanie został nagrodzony wiceprezes PKO BP Maks Kraczkowski (39 l).  Związany z PiS-em od 2001 roku, robi błyskawiczną karierę polityczną. Sekretarz Rady Politycznej, warszawski radny, szef młodzieżówki PiS, lider listy PiS w Pile i przez 11 lat w ławach poselskich. Za wierną służbę i ciężką pracę został nagrodzony w połowie 2016 roku intratną posadą w PKO BP. Myślę, że nikomu by to nie przeszkadzało, gdyby nie małe „ale”…

Swojemu wiceprezesowi PKO BP zafundował kurs „Transforming Proven Leaders into Global Executives” czyli jak przekształcić sprawdzonego lidera w globalnego wykonawcę. Organizatorem kursu jest Harvard Business School, jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni Ameryki Północnej. Jego koszt to 272 tys. dolarów. 272 tysiące dolarów!!! Pan wiceprezes zarabia ponad 100 tys. zł miesięcznie i naprawdę nie może opłacić tego szkolenia z własnej kieszeni?

Gdy dziennikarze Faktu zapytali o finansowanie tego właśnie kursu, Departament Komunikacji Korporacyjnej banku odpowiedział, że „PKO Bank Polski zapewnia pracownikom dostęp do różnorodnych szkoleń podnoszących ich kwalifikacje zawodowe”.  W ubiegłym roku ze szkoleń różnego typu skorzystało 58 tysięcy pracowników.

Dbałość o rozwój zawodowy to rzecz chwalebna, jednak w przypadku pana Kraczkowskiego to wygląda nieco inaczej. Z pieniędzy swoich klientów bank finansuje kurs człowiekowi z partyjnego nadania, którego już za chwilę może nie być. Wiadomo, że ludzie z politycznych nominacji tracą swoje stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, gdy tylko władzę przejmuje inna partia. 

Beata Szydło bardzo ceni pana Kraczkowskiego. Mówi o nim, że „jest bardzo dobrze przygotowany do pracy w instytucjach finansowych. Miałam zaszczyt z nim współpracować od 2005 r., w sejmowej komisji gospodarki i zawsze bardzo się interesował sprawami finansowym”. Teraz więc pan Kraczkowski, na koszt klientów banku, dokształci się, by potem, gdy straci swoje stanowisko w PKO BP, nie mieć problemów ze znalezieniem nowej, równie świetnie płatnej, pracy.

Jak widać, wierność PiS-owi bardzo, bardzo popłaca.

Tamara Olszewska

(Źródło: fakt.pl)

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321szczerbaty jezdziec z pustostanu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
szczerbaty jezdziec z pustostanu
szczerbaty jezdziec z pustostanu

Konformisci zawsze się ustawą.

Maciek123454321
Maciek123454321

Maksiu, a co zrobisz, jak PiS pójdzie na śmietnik? jesteś ładny, więc może kariera jako escort boy? Jesteś wykształcony, znasz języki, w sam raz dla wygłodniałej starszej „byznesłomen”. I w ten sposób byznes łomem zapewni ci emeryturkę, kiedy już nie będziesz mógł. tak czy siak, wylądujesz lepiej niż Misio, bo jesteś szczuplejszy.