PiS protektorem disco polo

Media publiczne po polsku. Zenek Martyniuk dłużej w „Wiadomościach” niż opozycja

„Na antenie TVP mówią takie rzeczy, że aż się odechciewa komentować te idiotyzmy” ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka, ostro polemizując z treścią telewizyjnego programu „Minęła 20”, poświęconego ocenie sylwestrowego koncertu w Zakopanem.

Odnosząc się do wypowiedzi telewizyjnego eksperta Roberta Mańki, który przekonywał w nim, że poprzedni rząd represjonował disco polo, poseł stwierdził: „Wypowiedź Mańki pokazuje stan umysłu pseudoekspertów zapraszanych do TVP. Przecież to, co powiedział to czyste brednie” – dodał.

Mańka stwierdził bowiem, że Muzyka disco polo nie miałaby w Polsce szans, gdyby nie dobra zmiana w Polsce, byłaby na marginesie albo byłaby dalej represjonowana. Prawo i Sprawiedliwość spowodowało, że na scenę wszedł nowy gatunek” .

W swoim publicystycznym oddaniu partii rządzącej i parciu na szkło zapędził się najwyraźniej za daleko… Nie bez echa pozostało to bowiem w internecie, wywołując lawinę prześmiewczych komentarzy. Internauci nie pozostawili na „ekspertyzie” Mańki suchej nitki drwiąc z przypisywania kolejnego sukcesu partii rządzącej.

Ci, którzy uważnie śledzą karierę Mańki w mediach publicznych okrzyknęli go już „ucieleśnieniem paska w TVP” i wróżą mu nie mniejszą karierę niż ta, która staje się udziałem Magdaleny Ogórek.

Do dyskusji włączył się też były minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski: „Widocznie pan ekspert nie rozumie słowa „represjonowanie”. Rozumiem gdyby artyści działający w tym nurcie składali wartościowe projekty, a my byśmy je odrzucali… Ale tak nie było” – skomentował opinie entuzjasty disco polo i protektora tego gatunku muzyki.

https://twitter.com/EmilKulaga/status/947940359232983040

„W czasach PO żaden nurt artystyczny nie był odrzucany” – zapewnił były szef resortu kultury i zwrócił uwagę, że to właśnie teraz polityczny „klimat” nie sprzyja harmonijnemu rozwojowi kultury i sztuki w Polsce. „To obecny rząd zmierza w stronę represjonowania. PiS zatrzymuje rozwój sztuki w czasie, a nawet cofa ją do przeszłości. Nie daje miejsca nowoczesnym, postępowym artystom. W dodatku upolitycznia się wszelkiego rodzaju twórczość, co przez długi czas było nie do pomyślenia” – podkreślił Bogdan Zdrojewski.

/jp/

Źródło: naTemat/wp.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ZgredzinkaTedsmętekZwinkaWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena Varela
Irena Varela

No przeciez pamietam czasy, gdy Michotek byl wspierany duchowo i finansowo przez PZPR, a taki Elvis wrecz spychany w rog i ponizany. Rzad ma pelne prawo i nawet obowiazek decydowac o gustach muzycznych swoich obywateli.

Zgredzinka
Zgredzinka

Doprawdy uważałaś to za słuszne?
Różnica w zaakceptowaniu tego społecznego dyskomfortu polega na tym, że tamtą władzę mieliśmy z nadania, a tą … z głupoty.

Waldemar
Waldemar

No cóz, każdy populista będzie się wdzięczył do masowego odbiorcy i schlebiał jego gustom, typowe. Zawsze przy takich okazjach przypomina mi się kampania prezydencka w Rosji i zążywny już wtedy Borys Jelcyn usiłujący tańczyć na estradzie twista, no bo co on biedak, innego mógł pamiętać…

Zwinka
Zwinka

No cóż …disco polo „działa łagodnie przeczyszczająco nie przerywając snu”, jak głosiła przedwojenna reklama pewnego specyfiku.

smętek
smętek

W ten prosty sposób wypełniana jest „misja”. Kultura w narodzie poszybuje jak F-16.

Zgredzinka
Zgredzinka

Jaki elektorat „dobrej zmiany” … taka i kultura.

Ted
Ted

Cała ściana wschodnia a w szczególności Podlasie od dawna nazywana jest krainą DP – a tam PiS ma duże poparcie