PiS przeforsował ustawę o wolnym 12 listopada

PiS przeforsował ustawę o wolnym 12 listopada

Sejm – głosami posłów PiS – przyjął wszystkie poprawki Senatu do ustawy o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego. Najważniejsza z nich stanowi, że tego dnia będą obowiązywać przepisy ograniczające handel w sklepach, hurtowniach czy supermarketach. Mają jednak pracować szpitale, ambulatoria i apteki.

Przed głosowaniem w tej sprawie w Sejmie odbyła się burzliwa debata. – „Ta ustawa to bubel prawny, tryb procedowania był skandaliczny (…) Jest to przejaw braku szacunku dla Polaków i rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości” – powiedziała posłanka PO Joanna Frydrych.

Według posła Nowoczesnej Jerzego Meysztowicza, propozycje PiS, dotyczące obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości „to jest jedna wielka kompromitacja”. – „Od trzech lat wiecie, że będziemy obchodzić to święto i co wy proponujecie? Proponujecie wspólne odśpiewanie hymnu o godz. 12.00, proponujecie zjeżdżalnie dmuchane dla dzieci. Dzisiaj proponujecie ustawę, która jest największym knotem, jaki wychodzi z tej sali. Nawet nie jesteście w stanie wskazać, kto będzie pracował, a kto nie. Ta ustawa będzie polskich podatników kosztować 6,5 mld zł” – powiedział Meysztowicz.

– „Taką ustawę mogą wprowadzać tylko ci, tacy jak pan prezes, którzy całe życie, pracowali na państwowym, całe życie dorosłe w Sejmie, osoby, które nie wiedzą, co to jest planowanie, co to są zakupy. Ludzie mają konkretne terminy do realizacji” – stwierdził Ryszard Petru z koła Liberalno-Społeczni. Według niego, PiS lekceważy ludzi przedsiębiorczych.

Petru odniósł się także do zapowiadanego podpisu Dudy pod tą ustawą. – „To pokazuje, jakie jest jego miejsce w łańcuchu pokarmowym – na końcu. Dajecie mu dwa dni na podpisanie ustawy” – powiedział Petru. Prezydenta za wcześniejszą deklarację podpisania ustawy krytykowała Joanna Frydrych z PO: – „Prezydent wziął do ręki długopis i nie znając kształtu ustawy z niecierpliwością czeka, żeby złożyć swój autograf”. O tym, że Duda podpisze tę ustawę pisaliśmy m.in. w artykule „PiS trenuje, by od przyszłego roku wprowadzać święta wstecznie”

bt

Źródło: onet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321Rafał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał
Rafał

Pan „prezydęt” DługoPiS nie tyle jest na końcu łańcucha pokarmowego, co raczej na końcu PiSowskiego przewodu pokarmowego.

Maciek123454321
Maciek123454321

Już Budyń podpisał „lewom renkom” czy jeszcze nie? Uchwalono, no to do roboty Budyniu! Raz, dwa, trzy, podpisany będziesz ty!