PiS przegłosował ustawę o SN – „To folwark PiSięcy!”

Czworo sędziów też nie stawi się przed rzecznikami dyscyplinarnymi powołanymi przez Ziobrę

– „Większość parlamentarna zmiażdżyła polską demokrację. I zrobił to Jarosław Kaczyński państwa rękoma, wrażliwością, biografiami i przyszłością. Jesteście w rękach bezwzględnego manipulatora. Albo wolność nasza i wasza, albo wojna domowa. Faszyści stoją u naszych bram” – powiedział Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej. Podczas debaty nad ostatecznym przejęciem sądownictwa przez PiS Kaczyńskiego nie było na sali obrad.

– „W tej chwili dorzynacie Sąd Najwyższy, robiąc go na swoją modłę tak, jak wcześniej zrobiliście to z KRS i Trybunałem Konstytucyjnym. Wasza propaganda nic nie da, bo Polacy nie dadzą kolejny raz się oszukać” – stwierdził Borys Budka z PO, mając na myśli kolejne wybory. Poseł Michał Szczerba cytował politykom PiS niedawne słowa przewodniczącego Rady Europejskiego Donalda Tuska o zmianach w polskim sądownictwie: – „Władza, która podporządkuje sobie sąd, przekształci demokrację w rządy złodziei”. A Marcin Święcicki wskazał na prawdziwy cel zawrotnego tempa prac nad nowelizacją ustawy. – „PiS chce zdążyć przyjąć nowe prawo, zanim ustawę o Sądzie Najwyższym rozpatrzy Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, do którego dokument został zaskarżony przez Komisję Europejską”.

Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka powiedział, że prezes PiS wydał swoim posłom polecenia, jak mają głosować. – „Przyszedł don Kaczyński, a wy za nim, jak barany”. Wicemarszałek Terlecki przerwał posłowi i odebrał mu głos oraz pouczył, że narusza powagę Sejmu. Tak samo zachował się w stosunku do Moniki Rosy z Nowoczesnej. – „To smutne i przerażające, z jakimi drwiącymi uśmiechami odbieracie obywatelom i obywatelkom im prawa polityczne, człowieka. Myślicie, że jesteście silni, bo jesteście w kupie z drwiącymi uśmiechami. Ale każdy z Was jest indywidualnie odpowiedzialny za to, co dzieje się w tej izbie. Każdy z was jest Piotrowiczem. I tej gęby Piotrowicza, byłego komunistycznego prokuratora, z siebie nie zdejmiecie. Nie schowacie się za Piotrowiczem, za tchórzem Jarosławem Kaczyńskim” – powiedziała Rosa, zanim Terlecki wyłączył jej mikrofon.

– „Prawda jest taka, że wcześniej czy później skończycie przed sądem” – zapowiedziała politykom PiS szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. – „W Polsce są osoby, które ideałów nie sprzedają. Nie zastraszycie wszystkich, bo w Polsce są osoby, które się Was nie boją. Nie będziecie rządzić wiecznie, bo są w Polsce ludzie, którzy wygrają z Wami wybory i przywrócą normalne, demokratyczne rządy” – stwierdziła. – „Jaki los wybraliście dla suwerena? Los niewolników!” – podkreślił Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. O działaniach marszałka Terleckiego, nagminnie wyłączającego mikrofon politykom opozycji i komentującego ich wystąpienia, mówi: – „To folwark PiSięcy!„.

Za projektem ostatecznie demolującym polskie sądownictwo głosowało 230 posłów, opozycja w większości opuściła salę posiedzeń i nie wzięła udziału w głosowaniu. – „Była wielka szansa na złamanie kworum, ale uniemożliwili to posłowie Kukiz’15. Kukiz’15 okazało się ponownie koncesjonowaną pseudo-opozycją, to się im odbije czkawką” – powiedział po głosowaniu Borys Budka z PO.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Sobie PanAndrzejWojciechZbyszekewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

w dniu, w którym prezydent podpisze ustawe powinna pojawic sie w mediach Pani Joanna Szczepkowska i powiedzieć, „dzisiaj skończyła sie demokracja w Polsce”

Zbyszek
Zbyszek

Czy sędzia Gersdorf może wydać nakaz aresztowania Piotrowicza?

Wojciech
Wojciech

Sprzedaliśmy Polskę za garstkę bździ !

Andrzej
Andrzej

To mogiła demokracji.

Sobie Pan
Sobie Pan

Kukiz 15- utajniony poddupnik kurdupla. Ilu wyborcow ten OSZUST oklamal i wprowadzil w blad. policzy sie po wyborach, kiedy stanie przed sadem. Juz NORMALNYM sadem, a nie „zerowym” z jolopami- lawnikami, elektoratem kurduplowym.