PiS przegłosował ustawę represjonującą sędziów – „Wyprowadzacie Polskę z Europy”

„To jest po to, by minister Szumowski nie odpowiadał za zamówienie respiratorów”. Prof. Zoll o nowej ustawie PiS

Posłowie PiS przegłosowali ustawę kagańcową – za było 234 posłów PiS.

Przeciw głosowało 211 posłów z KO, Lewicy oraz PSL-Kukiz15. Dziewięciu posłów Konfederacji wstrzymało się od głosu.

 

Tym samym odrzucona została uchwała Senatu, który wyrzucił pisowską ustawę represjonującą sędziów do kosza. Teraz trafi ona do podpisu prezydenta.

Przed głosowaniem w Sejmie odbyła się burzliwa dyskusja. Skandalicznie wypowiedział się poseł PiS Piotr Sak. – „Nigdy nie sądziłem, że marszałek Senatu czy I Prezes Sądu Najwyższego staną się misjonarzami i krzewicielami bezprawia. Zamiast wesprzeć rząd w postępującej i bratobójczej batalii sędziowskiej, gdzie jedni sędziowie atakują drugich, opozycja, niestety, ten stan rzeczy nie tylko utrwala, ale i podsyca. My nie chcemy być petentem Unii. Żadna opozycja nie powinna dążyć do osłabienia swojego kraju. Jesteście donosicielami – krzyczał z mównicy sejmowej Sak.

 

„Dzisiaj w Sejmie dzieje się prawdziwy zamach stanu, dokonywany tylko po to, aby chronić oszustów i aferzystów. Wyprowadzacie Polskę z Europy, tylko po to, żeby chronić ludzi, którzy powinni być osądzeni przez wymiar sprawiedliwości. Sejm decyduje o tym, że sądy mają przestać być niezawisłe” – powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z KO.


„Nie słuchacie nikogo: ani Komisji Europejskiej, ani Rady Europy, ani Parlamentu Europejskiego, ani OBWE, ani ekspertów, ani autorytetów. Nie słuchacie nawet swoich przyjaciół ze Stanów Zjednoczonych. Nie słuchacie Polaków – wasza ustawa zamyka usta sędziom. Łamiecie prawa nie tylko sędziów, a prawa Polaków” – stwierdził poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
raz sierpem raz młotemGustawMaciek12345321Rafał PJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Ta ustawa jest nieważna bo jej procedowanie przed sejmem zostało zawieszone przez julię w ramach „sporu kompetencyjnego”, a nie przepraszam tak nie jest bo wielki myśliciel pisu, „następca wychowany i namaszczony przez komunistycznego prokuratora” niejaki ast z drwiącym uśmieszkiem mówi, że to „inne materie”. Jak pierwsza prezes SN mówi, że „zawieszenie julii jest nieskuteczne” to źle, jak ast mówi praktycznie to samo to jest dobrze.
Filozofia pisu.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

PiS osiągnął najwyższy stopień tzw. kalizmu!
Inna rzecz, że pan Ast to jest prawniczy debil.

Jantar
Jantar

No i właśnie trwa w najlepsze konferencja Ministerstwa Sprawiedliwości. Zaczęli od Kalety, następny był Warchoł, Wójcik i teraz Ziobro. Wszyscy mówią jedno i to samo: „SN złamał Konstytucję, prawo UE, traktat unijny, prawo międzynarodowe, uchwała SN jest nieważna”. Teraz już tylko pozostał „wypierdol” Polski z UE i wprowadzenie przez Kaczyńskiego nowej konstytucji, którą Przyłębska z Pawłowicz i Piotrowiczem przyklepią i której Kościół radośnie przyklaśnie. A na dodatek po podpisaniu ustawy o kneblowaniu sędziów przez prezydenta i natychmiastowym wprowadzeniu jej w życie możemy się spodziewać stanu wyjątkowego przy protestach ludzi. W chwili, gdy piszę ten post, Ziobro zapowiedział „odpowiednie postępowania” wobec… Czytaj więcej »

Obserwator
Obserwator

Pierwszą uchwałą nowego Sejmu po mam nadzieję przyspieszonych wyborach powinna być delegalizacja pisu jako organizacji przestępczej a naczelne organy tej pożal się boże partii oraz ich akolici osądzeni przez Trybunał Stanu i niezawisły Sąd.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jak się nazywa takich, co wyciągają śmieci z kosza? Fajansiarze, menele? Pasuje do PISuarów, prawda? No i sami powiedzcie, jak takimi nie gardzić? Najlepsze te menele na „konferencji” prasowej. Ziobro, Kaleka, Wójcik i chyba Woś. Trzy pytania i spierdolili. A Mateuszek, jak uciekał !!! Nasrali i uciekli. Aha, a który to pisuar się wyłamał, skoro głosowało 234? Gdzie byl 235-ty? Winda mu się zacięła? Zachorzał ciołek? Potępić i nagana plus opierdziel prezia.

Maciek123454321
Maciek123454321

No proszę, okazuje się, że wyłamała się pani Emilewicz. Fajnie.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Kierowcy autobusów międzymiastowych w Afryce i w Indiach często urządzają między sobą zawody mające wykazać, który z nich jest odważniejszy. Zawody polegają na tym, że jadąc naprzeciw siebie, do ostatniej chwili trzymają kurs na czołowe zderzenie. Przegrywa ten, który pierwszy skręci. I tylko czasem niezorientowany w miejscowych zwyczajach turysta zastanawia się, jakim cudem dwa autobusy zderzyły się czołowo na szerokiej, prostej i równej drodze, ekspediując wszystkich pasażerów i obu kierowców na tamten świat. PiS w swych próbach podporządkowania sobie sądownictwa przez łamanie Konstytucji, a następnie przez zastraszanie sędziów z myślą o wyeliminowaniu nieprawomyślnych przypomina mi takiego właśnie kierowcę, który gna… Czytaj więcej »

Maciek12345321
Maciek12345321

Będzie prawdopodobnie kolejne postanowienie zabezpieczające ze strony TSUE wraz z groźbą kar finansowych, tak jak w przypadku pseudoustaw o Sądzie Najwyższym. Nienawidzę PiS-u i pisiorów. Lepiej, żeby mi żaden nie wszedł w drogę.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Radziłbym zwalczyć tę nienawiść i podchodzić do nich racjonalnie.

raz sierpem raz młotem
raz sierpem raz młotem

jestem pisiorem. Chcesz się spotkać? Przedyskutujemy sobie TO i OWO… chcesz??? Wątpię. Tacy jak ty są mocni ale tylko pod płaszczykiem internetowej anonimowości.

Maciek123454321
Maciek123454321

Bardzo chętnie się z tobą spotkam, przy świadkach, tchórzu. Przedstaw się, śmieciu.

raz sierpem raz młotem
raz sierpem raz młotem

Przedstawiam się. w odróżnieniu od ciebie nie wstydzę się swojej tożsamości. Dawid Jagodziński z Wawy. Proponuję na spotkanie parking przed frontowymi schodami pałacu kultury niedziela 26.1.. o 19.00. ale pamiętaj że zęby 3x nie rosną ubecka gnido z dziada pradziada. I tak nie przyjdziesz buahahaha

Rafał P
Rafał P

Kolejnym krokiem będzie pewnie wysłanie niepokornej totalnej opozycji do Berezy Kartuskiej. Czy przypadkiem o tej opcji pan Karczewski nie dyskutuje z Ciepłym Człowiekiem Łukaszenką?

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Racja! Bereza Kartuska znajduje się dziś w granicach Białorusi!

Gustaw
Gustaw

Jeszcze jestesmy w EU, ale 70 % gospodarstw rolnych w Polsce nie przezyje bez dotacji europejskich. A Prezes nie da z wlasnej kieszeni 100 zl na swinie. Nie bedzid tez 13 -tki dla emerytow.