PiS przegłosowany – Macierewicz będzie musiał ujawnić, co „ustaliła” jego smoleńska podkomisja

"Najpierw był zamach, potem katastrofa, a teraz zdarzenie...???". Posłowie PO wezwani przez Macierewicza

„PiS i A. Macierewicz chcieli utajnienia posiedzenia Komisji Obrony ws. Smoleńska i kosztów podkomisji, ALE przegrali głosowanie!!! Komisja będzie jawna. PiS chciał ukryć swoją kompromitację ws. Smoleńska – teraz cała Polska zobaczy, jak trwonione są publiczne środki” – poinformował na Twitterze Marcin Kierwiński. Pod nieobecność części posłów PiS udało się przegłosować odtajnienie obrad komisji obrony.

To oznacza, że Antoni Macierewicz będzie musiał ujawnić, czym od 2015 r. zajmowała i zajmuje się kierowane przez niego gremium, którego oficjalna nazwa brzmi: „Podkomisja do ponownego zbadania katastrofy samolotu Tu-154M zaistniałej w dniu 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku”.

„Rząd PiS-u nie chciał dopuścić do tego, żeby opinia publiczna mogła się zapoznać z tymi informacjami. Dzisiaj po raz kolejny próbowano do tego nie dopuścić. Był wniosek złożony przez Antoniego Macierewicza o utajnienie tej komisji. Udało się go odrzucić” – powiedział poseł PO Czesław Mroczek. Dodał, że opozycja domaga się też ujawnienia kosztów prac podkomisji smoleńskiej.

Posłowie na razie nie usłyszeli od Macierewicza, co robiła jego podkomisja. Przewodniczący sejmowej komisji obrony Michał Jach z PiS zarządził bowiem… przerwę w obradach, która nie wiadomo, jak długo potrwa.

bt

Źródło: 300polityka.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
EwaNutkaHenrykJabisMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

To nie podkomisja tylko podkoryto. Co tu odtajniać, z koryta się po prostu żre.

Zwinka
Zwinka

I nie „pod” tylko całe koryto. Duże i bez dna ( taka ciekawostka.).

Nutka
Nutka

Coś jak „flaszka-niedopitka”;)

Marek
Marek

Jedyne co się stanie to kolejne manipulacje i łamanie prawa na komisji. Przewodniczący po prostu zarządzi powtórkę głosowania gdy nieobecni wrócą i wtedy odrzucą. Mało razy tak było?

Grzegorz
Grzegorz

Obawiam się , że przerwa może potrwać do końca kadencji. A może przewodniczący sejmowej komisji obrony zarządzi ponowne głosowanie lub liczenie głosów i wynik będzie zupełnie inny? Takie rzeczy już się zdarzały.

Maria
Maria

Szkoda tylko, że entuzjaści PiS mają gdzieś trwonienie pieniędzy, kłamstwa, afery i aferki. Liczy się tylko to co dostają 500+ i inne daniny. Nieważne, że naszych podatków. Dopiero gdy się kasa skończy będzie „sajgon”.

Jabis
Jabis

O UWALACZU caracali … też będzie?

Henryk
Henryk

Jeśli ktoś myśli, że Macierewicz ujawni coś istotnego, to jest naiwny…

Ewa
Ewa

Macierewicz sam juz sie pogubil , kogo w swojej , prywatnej komisji i podkomisji zatrudnial a moze ciagle zatrudnia , dano mu wolna reke wiec hulaj dusza , piekla nie ma a poniewaz zlotousty jest , ciemny lud uwierzyl i nadal wierzy we wszystko , co powie…….a ilu tzw. fachowcow od wypadkow samolotowych konta swe wzbogacilo , nigdy chyba sie nie dowiemy , albowiem bylo to bezprawne okradanie skarbu panstwa polskiego ., ale czy kogos z rzadzacych ten nieuczciwy proceder obchodzi ? ? ? g