PiS przegrało głosowanie w sprawie miliardów dla mediów publicznych

PiS przegrało głosowanie w sprawie miliardowych rekompensat dla mediów publicznych

W środę odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Podczas obrad głosowano nad przyznaniem 2 miliardów zł dla mediów publicznych. Propozycja ta została wcześniej odrzucona przez Senat.

 

Część posłów PiS spóźniła się na posiedzenie, co poskutkowało kolejnym zwycięstwem opozycji. 14 posłów i posłanek zagłosowało „za” odrzuceniem ustawy w całości. „Przeciwko” zaledwie 10. Ostateczną decyzję na temat rekompensaty dla TVP podejmą teraz posłowie podczas czwartkowego głosowania.

PiS przegrał też głosowanie ws. wyboru sprawozdawcy. Większość parlamentarzystów opowiedziała się za kandydaturą Joanny Scheuring-Wielgus z Nowej Lewicy (14 głosów), która zatriumfowała nad Joanną Lichocką z PiS (10).

 

Przedstawicielka opozycji zyskała w ten sposób dodatkowy czas na krytykę ustawy podczas najbliższej debaty w Sejmie. Nie byłoby to realne, gdyby nie nieobecność kilku PiS-owskich członków komisji, w tym Marka Suskiego.

Posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska z KO oceniła, że absencja prawicowców związana jest z ich problemem z porannym wstawaniem „Warto być obowiązkowym. Właśnie opozycja wygrała głosowanie w Komisji Kultury i przyjęliśmy uchwałę Senatu odrzucającą przekazanie telewizji publicznej dwu miliardów złotych z naszych podatków. PiS z posłem Suskim na czele częściowo zaspał” – napisała na Twitterze.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
irenaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Można powiedzieć, że czuję się już przesilenie wiosenne.

irena
irena

Oby tylko byli z opozycji wcześniej bo tym sposobem można zawalczyć z Pislandia.