PiS – przy wsparciu Lewicy i PSL – przeforsował zmiany w regulaminie Sejmu, dot. zdalnych obrad

PiS – przy wsparciu Lewicy i PSL - przeforsował zmiany w regulaminie Sejmu, dot. zdalnych obrad
fot. 26 marca 2020, Posłowie PiS podczas 8. posiedzenia Sejmu IX kadencji w czasie epidemii koronawirusa

Posłowie PiS, Lewicy oraz PSL przeforsowali zmiany w regulaminie Sejmu, umożliwiające zdalne obrady, a więc i głosowania. „Za” było 250 posłów, przeciw 104, 14 wstrzymało się od głosu.

 

W myśl zmian w regulaminie o przyjęciu trybu zdalnych obrad ma decydować tylko marszałek Sejmu po zasięgnięciu opinii Konwentu Seniorów. Przyjęto poprawkę Lewicy, by z warunków ogłoszenia obrad zdalnych wykreślić stan zagrożenia epidemicznego. Zmiana regulaminu ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

Zmiany w regulaminie wchodzą w życie z dniem podjęcia. Ponieważ jest to uchwała, nie podlega trybowi ustawodawczemu i nie musi trafić do Senatu i podpisu prezydenta.

 

Wcześniej posłowie KO mówili, że Sejm powinien – zamiast zajmować się zmianami w regulaminie – „już w tej chwili pracować nad rozwiązaniami, które będą ratunkiem dla polskiej służby zdrowia, ale również dla tych, którzy boją się o miejsca pracy, o swoich najbliższych” – mówił szef PO Borys Budka.

A Barbara Nowacka pytała, w jaki sposób zostanie zapewnione bezpieczeństwo cybernetyczne podczas piątkowego posiedzenia Sejmu. – „Hasła i login do głosowania zostały wysłane w mailu. Każdy może się włamać na serwer. Ułożyliście hasła, które zdekoduje 17-letnie dziecko bez problemu” – powiedziała Nowacka. Przypomnijmy więc nasz artykuł: „Kompromitacja Kancelarii Sejmu. Trzaskowski dostał login i hasło do głosowania choć nie jest posłem!”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smętekHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Zdrada! Lewica cofnęła się w czasie i kolaboruje z PZPR bis, a PSL znowu dziwkuje! Je..ć taką opozycję!

smętek
smętek

Zgadzam się w całej rozciągłości. Jeśli kiedyś dojdzie do wyborów prezydenckich Polacy im podziękują. Może pracować personel medyczny szeroko rozumiany, sprzedawcy kierowcy autobusów i wielu, wielu innych, a ta banda nie może uczestniczyć w obradach. Polak-Szarak niech choruje i umiera a opłacani przez nas banda nawet dupy nie wywlecze z domu bo może się zarazić. Przepraszam za dosadność określeń ale jestem strasznie podminowany.